şükela:  tümü | bugün
1075 entry daha
 • bakın işte böyle samimiyetsiz,iki yüzlü ve çirkef olduğunuz için her zaman kaybediyorsunuz ve yine kaybedeceksiniz. erdoğan da sonucu ne olursa olsun iyi niyetli ve samimi olduğu için kazanıyor ve inşallah yine kazanacak. şimdi gözümüzün önünde yaşanan olaya bakalım; pkk öğretmen kaçırıp katlediyor, çukur ve barikat terörü estiriyor. bunu kınamayan, dahası destek veren hatta hendek ve barikat başında bekleyen bir hdpli vekiller gerçeğini durmaksızın hapishanede ziyaret edip durmakla yetinmeyen bir de haksızlığa uğramışlar ya haksızlık ne peki; hendeklerine müdale etmiş, işte onlara güya adalet için yürüyen bir chp var, bunu herkesin gözü önünde göstere göstere yapıyor. bunu gözlerine sokunca da gidip bölge halkının beklentileri doğrultusuna başlatılan çözüm sürecindeki yaşananları getirip örnek gösteriyorlar. ee onu gizleyen mi var? o süreç, samimi birşekilde terörü kan dökmeden, ülkenin kaynaklarını ve enerjisini heba etmeden bitirmek için başlatıldı ve ona göre politikalar izledi. devlet ve hükümet samimiydi. uluslar arası taşeron terör örgütü pkk ve uzantısı hdp, süreci sabote edince de devlet ve hükümet, tepelerine bindi. halk da elinize sağlık haketmişlerdi dedi. bütün bu gerçekler ortadayken göz göre göre yol kesip öğretmen kaçıran sonra da katleden bir terör örgütüyle arasına hiçbir mesafe koymayıp dahası onun siyasi hedefleri için siyaset yapmayı vazife bilmiş uzantıları için yürümek kötü niyetten başka birşey değildir ve ama siz de habur filan bilmem ne gibi bahanelerle savunulabilecek bir kepazelik değildir.
 • istanbul'a yaklaştıkça kafamın içinde şu dizeleri gümbürdetmeye başlayan yürüyüştür.

  boşuna çekilmedi bunca acılar istanbul...

  ...mavi denizlerine yaslanmış
  beyaz tahta masalı kahvelerinle bekle
  ve bir kuruşa yenihayat satan
  tophanenin karanlık sokaklarında
  koyunkoyuna yatan
  kirli çocuklarınla bekle bizi
  bekle zafer şarkılarıyla caddelerinden geçişimizi
  bekle dinamiti tarihin
  bekle yumruklarımız
  haramilerin saltanıtını yıksın
 • twitter'da destekleyenlerden çok akboylar fink attığına göre ses getirmiş olan yürüyüştür.
 • allah güç kuvvet versin dediğim yürüyüştür. ailecek şezlonglarında keyif yapacak olanların başlarına herhangi bir hukuksuzluk gelmesin, despotluğa dur denilsin diye yapılan ve umarım başarıya ulaşacak bir yürüyüş olacaktır. lan zaten şu ülkede hak, hukuk, adalet isteyen insanlar azınlıkta, bari köstek olmayın. ana akım ve yandaş medyanın saraydan aldığı talimat doğrultusunda görmezden gelmesine rağmen güzel bir şekilde sonuçlanacak ve etkileri olacaktır.
 • pkkvekilleri icin adalet yuruyusu ayni zamanda.

  hdp pkkvekillerine adalet icin de yuruyorlarmis. ben de adalet istiyorum sayin iki ayaklilar. alenen ataturke ve turk kimligine dusmanlik besleyen, her firsatta bunu dillendiren, turkiye cumhuriyetinden nefret eden pkkvekillerine adaleti bende istiyorum. cezalari, tckda belirtilen sekilde omur boyu hapis olmasi gerekirken 5 - 6 yilla yirtiyorlar. bu acidan destekliyorum bu yuruyusu. sizin adalet anlayisiniza çomaaaaaak sokaaaariiiiiimmmmmm.

  adalet istedigim baska konular da var. mesela cozum sureci zirvaliginda hendeklere, asfalt yollara dosenen bombalara goz yuman, ses cikarmayan siyasilerden tutun, belediye iscilerine kadar herkes icin adalet istiyorum. yer mi? kemal bunlar için de yürüsün, halkı enayi yerine koymasın.

  allah siyasilerin de cezasini versin, marlboronun da.
 • anlasilan troll maaslari anlatildigi kadar yuksek degil ki, bunlar ekmekle beslenene beslenene iyice ahmaklasmislar.
  cozum sureci hakkinda "eee gizlenen ne? oyle mi? bak anlatayim. akp'nin ikinci adami barinc "pkk'yla gorusen serefsizdir"demedi mi? sonra erdogan ben gorusmuyorum devlet gorusuyor diye serefsizin kimligi hakkindaki merakimizi gidermedi mi? ocalan'a aracilar gonderilerek dogrudan muhattap alinmadi mi? bu gorusmelerin icerigi, onlara ne teklif edildigi, meclisten kose bucak saklanmadi mi? biz bunlari sadece yurt dislarinda basilan kitaplardan ve hdplilerden onlarin anlattigi kadariyla ogrenmedik mi? bunlari meclise getirin, ne pazarligi yapiyorsunuz bilelim, milletin hayrinaysa destek veririz diyen kilicdar'a erdogan, "kendine himmeti yok bir dede"diye gurlemedi mi?kandil'e sefer ustune sefer yapilip pkk, ocalan resmi agizlardan ovulmedi mi? barzani kongrelerde sloganlarda karsilanip wikileaks'ten baldan datlu titresimli damatin petrol isleri cikmadi mi? hendekler, barikatlar, yikimlar, olumlerden sonra hangi bilmedigimiz isleri muteakiben dolmabahce mutabakati yapilmadi mi? habur sayilmazmis, bunlar sayilir mi? bütün bunlarin neresi acik? samimiyetsizligi, cirkefligi ikiyuzlulugu muhakkak siz iyi bilirsiniz. butun bu sureci pkk'yla yurutup meclise kenar süsü muamelesi yapanlar, sadece kurt halkinin onemli bir kisminin degil, cok farkli kesimlerin de oyunu toplamis hdp'nin yeni bir surec icin rehin alinmis milletvekillerini, esbaskanlarini ziyaret etmeyi, yok sayilan secmeninin hakkini aramayi terore destek olarak gosterebileceklerini saniyorlar oyle mi? sürec boyunca katledilenler ( benim bulabildiklerim 1 mayis 2010'da 4 asker, 19 ekim 2011 24 asker, 28 aralik 2011 35 sivil, 20 augustos 2012 10 sivil, 10 eylül 2012 10 asker, 20 pkkli, 8 eylül 2012 26 pkkli, 2 asker, 9 ocak 2013 3 pkkli, 2 temmuz 2013 1 sivil, 8-10 ekim 2014 34 sivil, 2 polis, 23 ekim 2014 3 pkkli, 25 ekim 2014 3 asker, 22 temmuz 2015 2 polis toplamda 179 vatandas) sizin caninizi en ufak yakmadi, noluyoruz ya diyemediniz, askla sevkle devam ettiniz ama simdi bu ögretmenlere yaniyorsunuz öyle mi? la bu nasil bir hayasizsiz kivranmadir? milleti kendiniz gibi ahmak mi saniyorsunuz?

  bir de fetö hakkinda da yaz ki vereyim hakkini. yiyor mu? sen burayi en okumusu atv izleyip, sabah, takvim okuyup buyuk resmi goren, akpli bakanlarin cahil dedigi, erdogan'insa cobanlari olmakla övündügü akp facebook cemaati mi sandin a trollcük?

  talebini tekrarlayabiliyor musun butun bunlarin isiginda :"bu samimiyetsizliği, iki yüzlülüğü, düşmanlığı halk görmüyor mu sanıyorsunuz. adaletse aybüke öğretmen için de adalet. ve en doğru adalet de onu katledenlerin ve uzantılarının ve destekçilerinindışarda olması değilbir ömür içerde çürümesi.adalet bunu gerektirir.hadi tekrarliyorum de bakayim?

  aybüke ögretmenin de katilillerinin adaletle tanismasi icin yapilan yürüyüstür, chp'nin inisiyatifine terk edilmemelidir, chp'nin tabanina havale edilip kenara cikilmamalidir, etkisi belki bu gün görülmeyecektir, destekliyorum!
 • eleştirilecek çok yanı var, geç kalınması, tutuklamaların kendilerine dokununca harekete geçmeleri vs. bunlar tartışılabilir konular.

  ama nihayet chp'nin insiyatif aldığı ve gündemi belirlemeye başladığı olaydır. bugüne kadar akp gündem belirler, chp arkasından buna söylenirdi. bu da halka chp liderliği vaadetmezdi, akp jargonunda "hizmete söylenen ve hizmeti engellemeye çalışan sütotükocular" rolüne düşürürdü . bu yürüyüş başladığından beri haberlerde önce bu eylem, önce kemal kılıçdaroğlu'nun açıklamaları. ardından cumhurbaşkanından başbakanına, bakanından vekiline kadar ise akp arkasından ya dalga geçiyor, ya aşağlıyor, ya da eleştiriyor. chp nihayet gündemi belirlemede liderlik gösteriyor, salı günleri grup toplantılarında bir şeylere söylenmek yerine bir sorunun üzerine yürüyor.
 • (bkz: ekşi siyasetçiler & kemal kılıçdaroğlu zirvesi)

  evet, kemal kılıçdaroğlu ve bir çok milletvekiliyle zirve yapılacak, sohbet edilecek. ekşisiyaset taliplilerini bekliyor.
 • ekşi siyasetçiler & kemal kılıçdaroğlu zirvesi ile renklenecek yürüyüştür.