şükela:  tümü | bugün soru sor
 • malum ramazan ayı sebebiyle muhafazakar kesim oruçlu. bu da seçime giderken ak parti propagandalarında ve halk ile etkiletişimde ister istemez rehavet havası oluşturdu. cehap cephesinin böyle bir derdi olmadığindan ekşici aveller iktidar olacaklarını zannederek bir aydır birbirlerine bira ısmarlıyorlar. halbuki ak parti henüz vites yükseltmedi. seçmen tercihleri her zaman son hafta şekillenmiştir. bugün kamuoyu araştırmalarından gelen sonuçlara göre cumhur ittifakının %51 rezervi var. mecliste ise ak parti ve mhp birlikte 310-320 arası vekili çıkarıyor. o da yeni ittifak sisteminden kaynaklanıyor. yoksa daha fazla olurdu. 15 hazirandan itibaren bu rezerv kemikleşecektir. cumhur ittifakı 16 nisan referandumunda aldığı oyları muhafaza ediyor. sadece yeni seçmenlerden kaynaklanan yüzde 0,5' lik bir düşüş bekleniyor.
 • eskilerin bir sozu vardir; ''sik kafali,japon askeri'' diye. ne hikmet ise bu geldi aklima. enteresan.
 • akebe seçmeni ekmek elden su gölden beleş yaşayıp, geceleri sultanahmet tipi yerlerde beleş bir şeyler yeme umudu ile sabahlayıp, gündüz orucu uykuya tutturduğundan, hem çalışıp hem oruç tutanlardan haberi olmayan kefere ruhlu mal'ak kütle sanrısıdır.
  ruhunu şeytana satar gibi saraya satanlar, kemik tedarikçilerini iktidarda tutabilmek için her türlü pisliği yapabilecek leşlikte olabilirler.
  biz de oturup öööyle sizi seyredeceğiz değil mi, hem bedeni hem ruhu leş kefereler!
 • “bu yavşak haklıysa ve bana bira ısmarlamadıysanız belanızı sikerim ekşiciler”

  dedirten entari.
 • --- spoiler ---

  . seçmen tercihleri her zaman son hafta şekillenmiştir
  --- spoiler ---

  ciddi ciddi böyle yazmış ya lan! he canım he son hafta şekilleniyor tabi.

  referandumda aldığımız oyları koruyoruz diye yazman da gözümden kaçmadı bak.
 • nick satın alıp başlık açan satılık bir göt kılı serzenişi. ramazan öncesi, sonrası veya şimdisi değişen birşey yok. göt kılları bu ayrıntıya takılmaz yanisi. göt kılı dün de bugün de yarın da göt kılıdır ve göt kılı kalmaya devam edecektir. (bkz: ölene kadar mokoko)

  bu satılık yazar eski entrylerinden 2 tanesini silmeyi unutmuş. osuruk beynine vurmuş olmalı göt kılının. malum konum itibariyle tek esinti osuruktan geliyor. *
 • susun omurgasiz konusuyor, konus omurgasiz
 • yükselen hava soğur ve yoğunlaşır, sonra yağmur olarak geri döner.