şükela:  tümü | bugün
  • 2018 rusya dünya kupası b grubu ilk maçı.
  • kazanan çıkarsa grubu da lider bitirecektir ama açılış maçı olması ve tarafların temkinli davranabilecek olması ihtimalini göz önüne alırsak beraberlikte hiç uzak bir sonuç değil. o zaman liderlik bir sürpriz olmazsa averaja kalacaktır.
  • saat 21:00'da oynanacaktır.
  • avrupa kupasinda sergiledikleri rezil defansif futbolu goz onune alirsak, portekiz in ilk 11 i+ yedekler+malzemecileri ile topluca defansif oynama ihtimali oldukca yuksek.
    umarim ispanya buna ayak uydurmaz da kendi futbolunu oynar. ha oynayamazsa, belki de turnuvanin en sikici maci olma ihtimali bile dogar.
  • ronaldo'nun 2 gol atacağını düşündüğüm maçtır. gönlümüz portekiz'den yana.
  • lopetegui olsa h2 derdim de, ispanya'da durumlar karisik. portekiz bu durumu avantaja çevirmeye çalisacaktir. hele de fernando santos gibi kurt bir hocaya sahipken. ama galibiyete güçleri yeter mi? sanmam.. beraberlik maçi olur, diger takimlara karsi averaj kasan takim lider olarak tamamlar.
  • genel kanının aksine oldukça keyifsiz geçeceğini düşünüyorum bu maçın, umarım yanılırım. iki takımın da kaybetse dahi gruptan çıkması neredeyse kesin gibi. açıkçası iranlı ve faslı kekelerin "bunlara yenilirsek işimiz bitti amk" düşüncesiyle çıkacağı maç benim için daha keyifli geçer. belki çok defansif olur, belki az pozisyon olur ama gerilimi yeter.

edit: ibret olsun diye silmeyeceğim bu entry'yi. gerçi fas-iran maçı da fena geçmedi benim için ama bu maça "keyifsiz" demek için deli olmak lazım.
  • ispanya'nın milli takım hocasını dünya kupası sonrasında real madrid'i çalıştırmak üzere anlaşmasından sonra bugün itibariyle görevine son vermiştir. bu sebeple de bu maç ayrı bir önem kazanmıştır, zaten grupta 1. ve 2. olmaya aday en güçlü 2 takımın maçı olması sebebiyle de ayrı bir zevki ve önemi vardır.
  • dünya kupasının gerçek açılış maçı.
  • rusya-s. arabistan maçını izlerken gözlerim kanayacak resmen. yarını bekleyelim.