şükela:  tümü | bugün
  • 17 mayıs 2020 tarihinde trendyol üzerinden verdiğim t-shirt siparişinin uzun süre teslim edilmemesi sonucu ürünün geri gitmesi ve 62.99 tl ücretin iade edilmemesi rezaletidir.

not olarak öncelikle belirtmek isterim ki, 62.99 tl peşinde değilim. burada benim sinir olduğum nokta sorunun çözülmesi adına hiç bir şey yapmamış olmalarıdır. olay aşağıdaki gibi gelişmiştir.

17 mayıs 2020 günü trendyol üzerinden 289852929 sipariş numaralı xxl boy mavi renk t-shirt siparişi verdim. tahmini teslimat 27 mayıs ila 7 haziran tarihi arasındaydı. eşim ve ben pandemi sürecinde işe gitmediğimiz için sürekli olarak evdeydik. sürekli olarak sipariş takip ekranına baktığımızda kargo hareketlerini görüntülemekteydik. 23 mayıs 2020 günü "teslim edilemedi" notu girildiği. müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede ürünün muhtemelen temin edilemediğini, veya kargo görevlisinin ürünü teslim etmeyip depoya iade kaydı girdiklerini söyledi. ben de madem öyle ücret iadesi yapın diye talepte bulundum. kayıt açtık iadenizi 10 gün içinde yapacağız dediler. kredi kartımı sürekli olarak kontrol ettiğimde halen daha ücret iadesinin yapılmadığını gördüm. tekrar müşteri temsilcisini aradığımda sistemde ücret iadesi kaydı olmadığını söylediler. tekrar kayıt açtılar ve 10 gün sonra iade yapacaklarını belirtiyorlar.

yukarıda da belirttiğim gibi mesele 62.99 tl değil. işlerini doğru düzgün yapmamaları, ücret iadesini gerçekleştirmemeleri, kargoyu teslim etmemeleri ve insanları mağdur etmeleri.

kanıt: sipariş ekranı

edit: imla hataları düzeltildi.
  • aynisi basima gelmistir.btn gun evdeyken evde bulamadilar.kargo subesinde 1 gun bekletip benden onay almadan iade islemlerini baslatilar.su anda parami bekliyorum. bence oyle bir paket hic olmadi.
  • sadece rezaleti yasayan yazar nezdinde degil ama genel olarak bi konuya deginmek istiyorum.neden 62,99 tl peşinde değilim diye açıklama yapma ihtiyaci duyuyoruz,duyarız? hic anlamıyorum. 5 tl de olabilir 5bin lira da olabilir 5 kurus da olabilir. biliyorum ki meblağın miktarina gore rezaletin boyutu insanlarin gozunde degisecek.sebep bu.

ancak emekle kazanılan 62,99 tl bile bu ulkenin yuzde 90'ı icin az bir meblağ değil.