şükela:  tümü | bugün
 • insanlar, aileler birer birer kıyıyor canlarına. umut yok, ışık yok, yaşama sevinci kalmamış kimsenin. çok zor bir dönemdeyiz gerçekten.
 • kimse şu hayat pahalılığına, gelen zamlara ses çıkarmazsa daha çok duyacağımız haberlerdir.
 • korktuğumuz o sarmalın içine artık ciddi ciddi düştük.

  çok üzücü...

  e-hacizler, zamlar, hayat pahalılığı, işsizlik, ümitsizlik, ayrışma ve nihayetinde çöküş. çok yazık bize çok. nasıl iflah oluruz belli değil.

  bu ülkeyi, bu dipsiz kuyulara atanların gözünü hırs öyle bir bürümüş ki; kendi çıkarlarından başka tasaları da yok.

  bir tarafta sonsuz şatafat ve lüksle, iman ve erdem satanlar, bir tarafta yoksulluktan cana kıyanlar. hey gidi adalet, keşke karın doyursan.

  (bkz: işsiz sayısı 4 milyon 650 bine çıktı)

  (bkz: #97567078)
  (bkz: #97524807)
 • cumhurbaşkanının, damadının hazine ve maliye bakanı olduğu ve yine bu damadın "ekonomide işler iyi gitmiyor" diyenlere terörist dediği bir ülkede yaşıyoruz. allah yardımcımız olsun.

  (bkz: berat albayrak'ın ekonominin başına geçmesi)
  (bkz: ekonomi kötü demenin suç teşkil etmesi)
 • ya alayınızın amk delirttiniz beni.

  hala daha siyanür kontrol edilsin satışı durdurulsun diyorsunuz.

  be amk çomarları siyanür kontrol edilse ne olacak? bitecek mi intiharlar? sizde sike sürülecek akıl yok yemin ederim. adamlar ekonomik buhrandan intihar ediyor sizin gibi mallar gidip siyanür satışını gösteriyorsunuz. lan insanlar aç aç fatura ödeyemiyor kira ödeyemiyor milyonlarca insan işsiz amk sizin derdiniz siyanür. adamın canına tak ettiği zaman siyanür mü arar?

  siyanürü kontrol edince bitecek mi her şey?

  yemin ederim malsınız mal.
 • olayın sebebini henüz bilmemekle beraber,

  insanın parasını çalabilirsiniz, işinden edebilirsiniz, ailesini, sevinçlerini hatta her şeyini kaybedebilir ama umudunu da alırsanız geriye taşımakta zorlandığı et yığını kalır.

  herkes o yükü taşıyamaz.
 • siyanüre erişimi engellesen ne olur? insanlar yoksulluk, çaresizlik içinde kendini öldürmenin başka bir yolunu bulamaz mı? vicdansız olduğunuz kadar aptalsınız da.
 • (bkz: tuğba hanım'ın kına gecesi)

  siz alakası yok sanıyorsunuz ancak o kadar alakası var ki.

  devletin tepesine çöreklenmiş ve kamunun kaynaklarını, vergileri ve diğer gelirleri akbaba gibi tüketen kaymak bir tabaka var. dinci bir tabaka bu. nurjuvazi denen tabaka. kafası pek de çalışmayan bu tabaka, demokrasinin sağladığı imkanları kullanarak devlete çöreklenmiş ve doğmamış yetimin hakkını yiyerek varlıklarını sürdürmekteler.

  bilişsel çelişkilerini de "türkiye bir savaş yeri. kafirlerle savaşıyoruz. dolayısıyla yaptığımız hileler mubah" diyerek gideriyor bu haramzadeler.

  sonra işte, gencecik yaşta bir çocuğu yetiştirmeye yetecek para kazanamayan, çünkü kazanacağı potansiyel para bilmem kimin kınasında tek bir masaya harcanan insanlar da böyle ölüyor, öldürüyor.

  çok alakası var canım kardeşim.
 • çaresizlikten ise vebali hepimize değildir. bir kısmımızadır.
 • eğitim yok. üretim yok. sadece vatan topraklarını yağmalamak üzerine kurulu bir siyaset ve bunun ambalajı olarak dincilik var. bu büyük bir kıyımıdır.

  tanım: artık yaraları saramadığımızı gösteren tablo.