şükela:  tümü | bugün
 • yine aynı şeyse yüreğim kaldırmayacak!

  edit: siyanürmüş
  6 yaşındaki ali, oğlumla aynı yaşta oğlumla aynı isimde küçük ali ölmüş, öldürülmüş!
  dört bir koldan toplumsal cinnet yaşıyoruz dostlar, şu an sadece çok ama çokk üzgünüm!

  ve görüyorum ki tv kanalları rtük'ün uyarısına! göre hareket ediyor. bir kıpırtı bile yok
  ne demişti rtük
  “maalesef ki, birçok medya hizmet sağlayıcının, habere konu vatandaşlarımızın hayat hikâyelerini farklı fotoğraflar kullanmak suretiyle kamusal yayıncılık anlayışına uygun olmayan bir şekilde aşırı derecede dramatize ettikleri görülmüştür. intihar ve şiddet eylemleriyle ilgili haberlerin olayın yöntemi açıkça belirtilerek sıkça, uzun süre ve kurgusal betimlemeyle verilmesinin özendirici etki oluşturabileceği unutulmamalıdır”

  edit2:

  haber yapılmaması vs çok fazla olumsuz geri dönüş oldu. belirtmek isterim ki kastım dramatize edip, magazin malzemesi gibi işlenmesi ve tüketilmesi değil. kastım nasıl oldu ya da minnakların fotoğrafları boy boy gösterilsin, acı üzerinden prim yapılsın değil bu buhranın sorgulanması. bu babaların baba, birey olma hallerinin sorgulanması. ekonomist, sosyolog, psikolog ehil insanlar çıkıp bunları konuşmalı. birileri bunu gerçekten araştırmalı, tartışmalı, konuşmalı.

  yasaklama bana beraberinde bunların hiçbirinin konuşulmayacağını/yapılmayacağını çağrıştırıyor. bunu onlarca olayda tecrübe ettik. bu kısacası rtük ünlemleri sadece rtük'ün haber yasağı getirmesine değil bütününe yönelikti.

  şu konuda hepimiz hemfikirizdir. yaşadığımız bu olaylar gerçekten korkunç. bu ölümler, cinayetler korkunç. insanı ümitsizliğe ve mutsuzluğa itiyor.
 • “yok artık” denilendir.
 • insanlar, aileler birer birer kıyıyor canlarına. umut yok, ışık yok, yaşama sevinci kalmamış kimsenin. çok zor bir dönemdeyiz gerçekten.
 • kimse şu hayat pahalılığına, gelen zamlara ses çıkarmazsa daha çok duyacağımız haberlerdir.
 • henüz ayrıntılar belli değil, düşündüğümüz nedenler değil diye umuyorum

  edit: galiba düşündüğünüz oldu tekrar, allah rahmet eylesin, çok üzücü bir vaka daha , yüreğim kaldıramıyor artık
 • korktuğumuz o sarmalın içine artık ciddi ciddi düştük.

  çok üzücü...

  e-hacizler, zamlar, hayat pahalılığı, işsizlik, ümitsizlik, ayrışma ve nihayetinde çöküş. çok yazık bize çok. nasıl iflah oluruz belli değil.

  bu ülkeyi, bu dipsiz kuyulara atanların gözünü hırs öyle bir bürümüş ki; kendi çıkarlarından başka tasaları da yok.

  bir tarafta sonsuz şatafat ve lüksle, iman ve erdem satanlar, bir tarafta yoksulluktan cana kıyanlar. hey gidi adalet, keşke karın doyursan.

  (bkz: işsiz sayısı 4 milyon 650 bine çıktı)

  (bkz: #97567078)
  (bkz: #97524807)
 • nedeni ne olursa olsun sonucu çok vahim bir hadise. allah rahmet eylesin.
 • üst edit: bana özelden türkiye de ekonomi iyi, insanlar havadan sebeplerle intihar ediyor, ev alınıyor, insanlar evleniyor vs yazan aq trollerine toplu cevabım. bi siktirin gidin. yazmayın ağzımı bozmayın. insanlar sıkıntılarına çözüm bulamadığı için, geri de kimseyi bırakmadan intihar ediyor. olum siz ne ara bu kadar vicdansız oldunuz!

  intihar çözüm değil. intihar eden inandığı allah a hesabını verecek. burada kalanlar da bu bu insanların ihtiyacı varken yanında olamamanın hesabını versin di mi!

  edit: aynı aileden biri çocuk 3 kişinin siyanürle intihar etmiş olduğu belli oldu.

  ailece intihar ne demek. aklım almıyor. allah masum yavruyu ve ailesini cennete alsın. bu dünyada umdukları hayatı yaşayamadılar.

  sebeplerini yazmaya gerek var mı aq. herkes biliyor.

  öyle boktan bi döneme denk geldik ki bu dönem anlatılırken insanlar çaresizlikten kendi hayatlarına son verirdi denilecek. yazık
 • yakın zamandaki iki örneğe benzer vakalar mı acaba diye aklıma üzücü şeyler geliyor.
  lütfen, bu konu üzerinden siyasi prim yapmayalım
 • bu tarz ölüm vakalarındaki artış beni ciddi anlamda ürkütmeye başladı. ülke cidden bok çukuruna döndü.