şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2012-2013 sezonu çeyrek final eşleşmelerinin belli olacağı kura çekimidir. umarız galatasay da bu ekiplerden biri olur. hagi iyi vurur, vurmuyor, çok akıllı.
  http://www.uefa.com/…draws/round=2000349/index.html

  not: türkçe hocam herocka sağ olsun.
 • galatasaray'ın da katılacağı kura çekimi. kesin olmayan liste ;

  (bkz: juventus)
  (bkz: paris saint-germain)
  (bkz: porto)
  (bkz: bayern münih)
  (bkz: borussia dortmund)
  (bkz: fc barcelona)
  (bkz: real madrid)
 • çeyrek finale renk katacak eşleşmelerin:

  barcelona-borussia dortmund
  real madrid-bayern münih

  şeklinde olacağı kura çekimidir.
  (bkz: mini çakal)
 • bir fenerbahçeli olarak, galatasaray için çıkabilecek en iyi takımın psg olduğunu düşündüğüm kura. hem fatih terim'in de ancelotti ile geçmişten ufak bi hesabı var. ideal olur bence.
 • galatasaray için malaga dışında güzel olabilecek kuranın olmadığı çekimdir.

  bu arada, juve eski juve değil gibisinden mesajlar kaynamış araya. ailecek gülüyoruz.
 • gs nin, barça, real ve psg hariç ne çekerse çeksin diş göstereceği kuradır efenim.

  imza: bir türk, aziz bırakana kadar emekli fb li türk.
 • galatasaray'a porto veya malaga eşleşmesinin galibi gelecek. kabul etmek gerekir ki yıllardır türk takımlarının (bilhassa galatasaray ve fenerbahçe'nin) kura şansı vardır. bilhassa bu sezon bu iki takıma da hem gruplarda hem de eleme turlarında gelebilecek en iyi takımlar geldi. tahminim bu kura şansının devam edeceği, benim bildiğim galatasaray o 7 takım içerisinden gider porto/malaga'yı çeker.
 • uefa' nın bu kuraları gerçekten de şansa göre çektiğine inanıyorsanız bilemem ama buna inanmanın komik olduğunu düşünen biri olarak gs' ye porto, psg veya juventus' un çıkma ihtimali %0' dır diyebilirim. büyük ihtimalle borussia dortmund' da çıkmaz. yani real, barça veya bayern gelecek.

  burda uefa' nın mantığı önce top 16 kuralarında amaç çeyrek finale mümkün olduğunca çok fazla ülkeden katılımın sağlanması. onun için dikkat ederseniz bu turda tek 1 takım göndermiş türkiye gibi zayıf ülkelerin takımları hiçbir zaman en güçlülerle eşleşmez. güçlülerle güçlüler, güçsüzlerle güçsüzler eşleşir. ama bu durum çeyrek final kuralarında tam tersine döner. gs, porto, psg gibi takımların yarı finale çıkması pek istenen bişey değildir uefa' ya göre. onun için bu kurada zayıf takımları birbiriyle asla eşleştirmezler. fenerbahçe' ye de 2007' de 16' da sevilla' yı verip çeyrek finale çıktığında chelsea' yi dayamışlardı. gs' ye de aynısını yapıp real, barça veya bayern üçlüsünden birini dayayacaklardır. hatta bu real, barça ve bayern kesinlikle bu turda birbiriyle eşleşmeyecektir. plana göre üçünün de yarı finale çıkması lazım çünkü.

  edit: platini etkisiyle psg' e çıkabilir tabi. o kamil' i hesaba katmadık.
 • barcelona ile eşleşmemesini dilediğim kura. maksat "erken final" olmasın.