şükela:  tümü | bugün
 • gece gece insanın sinirlerini allak bullak eden videoya sahip olan baskındır...karakola bomba yağıyor, hemen ardından zafer çığlıkları...

  azrailin gözünden kendini görmek gibi.
 • bundan birkaç sene önce bu baskının ve başka baskınların videolarını, çok alakasız bir yerde (o kadar alakasız ki, yazmaya gerek duymuyorum), hiç de alakasız olmayan bir siyasi partinin (o zaman adı farklıydı) semt temsilcilerinden biriyle birlikte yalan olmasın vcd'de mi yoksa vhs'de mi bilmiyorum, ikisinden birinde izlemiştim. çok ilginç bir deneyimdi, türkiye cumhuriyeti'nin en büyük şehrinin en kalabalık semtlerinden birinde ben bu baskında türk askerini vuran teröristlerin korku filmi gibi çekilmiş videolarını, terörist yandaşı olduklarını hiç saklamayanlarla birlikte hazmetmiştim, ya da öyle olduğunu sanıyordum. zira bu insanlar içimizdeydi, belki de hala içimizde, o zamandan bu zamana onlarla uzaktan da olsa tanışıklığım giderek azaldığından şu an ne hallerdeler bilmiyorum, bu insanlar baskın'a taraflar, belki tam idrak edebilmek mümkün değilmiş gibi dursa da evet onlar bu baskın'a, kan dökmeye, cellatlığa, çirkefliğe, apaçık bir biçimde kargaşaya, teröre yandaşlar.

  o gün orada beraber izlediğimiz video görüntülerinde canı çıkanlar içinde ben de olabilirdim, sen de. bu gece şu saat youtube'da izlediğimiz video görüntülerinde pusu kurup, toplu katliam gerçekleştirenler içinde hemen yanı başımda oturan adamlar da olabilirdi, düşünebiliyor musunuz beri yandan ölüme koştuğumuz yaşıyor olmak trajedisinde, celladımla omuz omuza, nefes nefeseyim. ikimizin de özgürce, huzurlu bir biçimde yaşama ihtimalimiz devletin bana, terör örgütünün ona verdiği görevle son buluyor.

  buna terör örgütü işi demeyen demez, diyemeyen diyemez beni ilgilendirmiyor, ben diyorum, benim birkaç yıl sonra şu gece yine huzurumu, bu videolarda görüldüğü gibi gencecik askerlerin canlarını çalan zihniyete terörist derim.

  ölmüyoruz da, ölümümüzü seyrediyoruz bu videoda, benim, senin kalmamış artık.

  (bkz: #11083464)
 • youtube'a ya da eksisozluk'e kufur yazmak yerine security@youtube.com adresine ihbar edilmesi gereken videolardir.

  tespit ettiklerim arasinda "cehennem47", "merxas" ve "eskiya47" rumuzlu kullanicilar var.

  nerdeyse butun dunyada terorist grup olarak kabul edilen bir grubun aksiyonlarini ve terorist mesajlarini barindiran videolari ihbar etme hakkimiz vardir saniyorum. o kadar da kontrolsuz bir site olacak hali yok. sanmiyorum ki sitelerininin teroristlerin yayin organi olarak kullanilmasini istesinler. maili attik bakalim herhangi bir tepki gelcek mi.. bu arada ihbar etmenin mantikli oldugunu dusunup ingilizce bilenler de oturup 2 kelam durumu anlatip bu kullanicilari ihbar ederlerse iyi olur. hatta pkk sempatizani tum kullanicilari tespit edebilirsek ne ala..
 • insan hani bazen çeresiz kalır ya, kapana kısılır ya işte onun resmi bu baskın. yıllarca terör örgütünün propaganda amacı ile kullandığı, kimi zaman nöbette uyuyan askere ilaç gibi gelen görüntülere sahiptir. taşdelen uludereye bağlı bir köydür. bu karakollar yapıldıkları zaman sadece kaçakçı kervanları ile mücadele için yapılmıştır. terörün başlaması ile ilk darbeyi de yiyen bu karakollar olmuştur. terör örgütü planlamasını bu tip baskınlara göre yaptığı için kayıplar çok fazla oldu. taşdelen nedir ki üzümlü karakolu vardır hakkari çukurcada orasının hikayesi ayrı bir hüzünlüdür. konuyu dağıtmayalım. terör örgütü baskına çok kalabalık gelmiştir. hakim tepeleri tutarak aşağıdaki taşdelen köyünden faydalanarak karakolun mevzileri düşmüş en sonunda ise cephanelik patlayınca içeridekilerin yapacağı birşey kalmamış. youtube da bulunan parçalarda yok ama baskının sonlarına doğru keskin nişancılar atatürk büstünü dahi ateşe tutmuşlardır. baskında yüzü görünmeyen adam keskin nişancıyı uyararak ateş etmemesini söyler.
 • gecenin ilerleyen saatleri teror orgutunun baskini ile baslamistir, tasdelen mevkiinin temel olarak korucu koyu olmasi onemli bir noktadir.

  ozellikle vurulmaya calisilan hedef cephaneliktir netekim teror orgutunun yogun docka atislari sonucu imha edilmistir.

  40'a yakin askere karsilik 400 kisiden fazla terorist grubun yogun saldirisina karsi karakol uzun sure dayanmis vefakat sonunda dusmustur.

  teroristlerin esek sirtinda tepelere kadar tasidiklari 80'lik dockalarin atislari yogun bir sekilde etkili olmustur, gece baslayip ogleden sonraya kadar devam eden baskinin sonlarina dogru helikopterler ile mudahale edilmeye calisilmasina ragmen gerek dockalarin yogun atislari gerekse grubun yuksek mukavemet gucu sebebi ile yanasmalari sozkonusu olamamistir.

  terorist grup tarafindan agirlikli olarak kullanilan silahlar;

  m16, ak47, docka, kanas.
 • "yetimi âşık vatana,
  ülkeme, şehit yatana,
  edirne'den ardahan'a,
  türkiye'yiz, bölünmeyiz!"
 • faillerinin yeni demokratikleşme paketi sonrası milletvekili olarak meclise girip girmeyeceğini merak ettiğim cumhuriyet tarihinin en kanlı terörist saldırılarından biri..
 • bahsi geçen videoyu çok merak ettiğim, şehit sayısının 101 olduğunu birkaç yerde okuduğum ülkemizin ve milletimizin başına gelmiş en trajik olaylardan birtanesidir.
  bu baskın ile ilgili videoyu varsa bilgisini, ilmini bizimle paylaşmak isteyen varsa ellerinden öperiz.
 • bu baskının bahsedilen video görüntüsü eğirdir ve foça'daki dağ komando okullarındaki yedek subaylara eğitim sırasında izlettirilir. resmi rakamların üzerinde şehit verilmiştir, 74.
  şehit sayısının fazlalığının nedeni paniğe kapılan bazı askerlerin can korusu ile mühimmat deposuna girmeleri, ancak deponun doçkalar tarafında ateş altına alınması ile infilak etmesidir. teröristlerin karakol düştükten sonra halay çekmeleri doğrudur.
 • zamaninda kalekol olarak guclendirilmedigi icin onlarca askerin sehit oldugu baskin. bugunlerde bazi saf insanlar cikip sinirda olmamasina ragmen ne diye kalekollar dikiliyor, barisa zarar veriliyor falan diyor. iste size sinirdan yuzlerce kilometre uzakta gerceklesmis bir olay.