şükela:  tümü | bugün
  • celtics in 1-0 önde götürdüğü nba playoff doğu finalleri serisinin ikinci maçı. tsi bu gece 03.30 da s sport dan naklen yayınlanacak ve favori yine ilk maçta rakibe nefes aldırmayan ev sahibi gibi görünse de eski şampiyondan bazı hamleler gelecek görünüyor. shane larkin ise omuz sakatlığı nedeniyle yine olmayacak.

şöyle ki; tyronn lue ismindeki basiretsiz şahıs, bu sefer tristan thompson u ilk 5 de başlatacak ve al horford a karşı olan başarısını da göz önüne alarak savunma konsantrasyonunu biraz daha arttırmayı hedefliyor. yanındaki dörtlü ile de hücumda katkılar bulmaya çalışacak.

ilk maçın en çok eleştirilen isimlerinden olan lebron james in ise yine patlama yapacağını ve serinin 1-1 e gelerek cleveland a saha avantajıyla dönüleceğini düşünüyorum. tabii ki celtics yine kazanabilir ama en azından cavs adına bu kadar büyük hayal kırıklığı olmayacaktır.

edit: kanal bilgisi eklendi.
  • savunma yapılmayan ligde savunma dersi veren boston'un cleveland'a gün yüzü göstermeyen kazanacağı maçtır.
  • cleveland o kadar lebron'un eline bakıyor ki üzülmemek elde değil. canavar bir performans gösteriyor lebron elbette, bu kadar uzun süre bu seviyelerde yüksek performans gösteren ve her geçen gün oyununa yeni bir şeyler ekleyen çok az sayıda profesyonel var ancak o kadar yalnız kalıyor ki... takımda ona ayak uyduracak parça sayısı çok az, onlar da raptors serisinde biraz dahil olunca neler olabileceğini gördük.

celtics ile ilgili en önemli şey de lebron'u kilit altında tutmak şu anda. takım zaten belirli bir plan ve ritimle oynuyor ancak karşılarında cidden denge bozan bir adam var. kilit altına aldıklarında da ne kadar rahat bir galibiyet aldıklarını gördük. çaylak tatum ve brown bu seviyelerde ne kadar mental durumlarını stabilize tutabilirler, önemli bir faktörde bu. ancak yılın koçu yarışının birçoklarına göre en önemli adayı brad stevens, tüm planlara sahip.

maç -çok yorum götürmez şekilde- lebron'un neler yapacağına bağlı. bugün td garden'a maçtan 10 saat önce gelip antrenmana başlayan lebron kafa olarak çok hazır. eğer kendisine üretilen tüm savunma planlarını canavarca harcayacak bir kinetizmle oynarsa seri 1-1'e gelebilir. tahmin olarak serinin bugün eşitleneceğini düşünüyorum. gönlümden geçen ise 2-0 olması yönünde, zira cavs takımının toplamı finale çıkmayı hak etmiyor.
  • clevelandın kazanacağı maç olacaktır.
  • brad stevens , lebron'un ne kadar sayı attığıyla değil yan parçaların ne kadar katkıda bulunacağıyla ilgileniyor ki ilk maçta katkı gelmedi. lebron tek başına bir yere kadar taşır takımı. ama bence bugün maçı alırlar
  • lebronun bugün de tek başına savaşacağı maç. muhtemen 35+ , 7+ , 10+ gibi rakamlar görürüz reisten ama ben yine de maçı boston'un alacağını düşünüyorum.
  • ilaçlı jamesi su mübarek ayda tokatlayacaklar allahın izniyle. allah yardımcın olsun jayson tatum...
  • lebron jamesin çıldıracağı maç. yani en azından ben öyle umuyorum. ilk maçtan sonra çok agresif oynaması gerekiyor. ben yine de celticsin kazanacağını düşünüyorum.

maç sonu editi: lebron ilk çeyrek çıldırdı çıldırmasına ama yaşlandı artık. diğer 3 ceyrek 15 sayı atabildi sadece. boston takım oyunuyla farklı kazandı.
  • 90'lar basketbolu gibi kıran kırana mücadele ile başladı. sahur + nba keyfini özlemişim. uyumadığımıza değecek gibi. cleveland da diş gösteriyor bugün.
  • lebron sağlam bilenmiş bu maç. 3/4 üçlük ile başladı. maç öncesi özellikle üç sayılık atış çalışması yapmış.