• zaten yoktu ki aydan aya kdv . 3 ayda bir boost olarakta geçicilerle kasaya giren para geldiği gibi dağılıyodu. şaşırmamak lazım
  • üzülerek benimde katıldığım durum. ben kurumlarla çalışıyorum bir kaç gündür gidip görüştüğüm kurumlardaki tüm satınalma sorumlularından duyduklarımın bir kaç tanesini aşağıda sizinle paylaşabilirim.

-şu anda bırak bilgisayar almayı yemin ediyorum çay/kahve alacak para bile göndermiyor devlet. sağdan soldan veya kendi imkanlarımızla alıyoruz.

-maliye bakanlığı verdiği paraları harcamayalım diye geri çekti.

-devlet her sene 1.400 milyon para gönderiyordu, bizde 900'ünü meslek liselerine veriyorduk, kalanıyla da ihtiyaçlarımızı karşılıyorduk. bu sene sadece 900 bin tl gönderdiler o parayı da meslek liselerine dağıttık ekstra hiç bir şey alamıyoruz.

-alımları durdurduk. başbakandan da özel yazı geldi "mecburi ihtiyaçlar dışında hiç bir şey alınmayacak" diye.
  • başlık yanıltıcı beyler. akçomarlar buna inanabilir. devlette para biter mi? imkan yok. sarayın alaası yapıldı,caminin en büyüğü yapıldı. yol zaten yapıla yapıla heryer yol. aç kalırsak asfalt kemiricez yapacak bişey yok. dövlet baba bizi korur
  • ya bi durun abi, yedi duvele karsi mucadele veriyoruz, batinin oyununu bozuyoruz, haliyle para lazim, siz hala yok ek ders yok yolluk. bir batinin oyunu kolay bozuluyo saniyosunuz galiba. yani sadece almanyaninkini bozsak gene ucuz olur biraz da, bunun amerikasi var, ingilteresi var, israili var. pis cahiller ya. bi bozalim hele, ek dersinizi de alirsiniz, alman kadinlarini cariye de alirsiniz. az sabir.
  • bendeki durumun daha organize versiyonudur
  • ogretmen, jandarma, polis ve hastane calisani olmadigim icin beni teget gecen parasizlik.
    tanim : ne kadar yetmez ama evetci varsa oh olsun, altta kalanin cani ciksin.
  • karşıma oturup mevcut iktidarı savunan şahısları görüp bide şunları okuyunca yaşamaktan umudumu iyice kesiyorum
  • maliye bakanlığı muhasebat genel müdürlüğünün tubitak ile ortaklaşa geliştirdiği ve biraz acele edilerek test süreci beklenmeden kullanıma açılan yeni ödeme sistemine kamu kurumları yine maliye bakanlığının belirlediği bir takvim doğrultusunda geçiş yapmıştır. milli eğitim bakanlığı bu yeni sisteme geçtiğimiz ay sonu itibariyle geçmiş ve yeni sisteme geçen en son kurum olmuştur. bu nedenle milli eğitime bağlı bazı birimlerde aksaklıklar meydana gelmiştir. bahse konu durumun ekonomik gelişmelerle herhangi bir ilgisi yoktur.
  • burada yok oyle birsey, iste efendim bankacilik sistemi, karsiliksiz para basardi falan diye hala bir umut iktidari savunan zavallilar, psikolojik olarak kume dusmus ama puan olarak kume dusmesinin kesinlesmesine halen bir kac mac kalan takimlarin teknik direktorunu hatirlatiyor. bitti gencler bitti, devlette para bitti. tum sacma savunmalarinizin dogrusunu buraya yazmakla ugrasamam, bir kismi yazilmis zaten, bosa kendinizi avutmayin ve inkari birakin. bu ulke kisa vadeli doviz yukumluluklerini karsilayamayacak kadar batik durumda. yapilmasi gereken aynen 2001 yilinda oldugu gibi aci receteler vs uygulamak. siz bir sozu ile egitim sistemi degistiren adamin gercekten bu secimden sonra yetkilerinde degisiklik olacagini mi saniyorsunuz? olacak olan firtinanin gelisi. ekonomi oyle bir hale gelecek ki gecmis krizleri mumla arayacagiz. zira ulkenin teminat olara ne bir tasinmazi, ne bir kurumu ne de elde tuttugu kiymeti kaldi. bu bilindigi icin secim bir an once yapilip rejim degistirilecek ki, firtina koptugunda isyan etmenin cezasi olum olsun. ben gelecegi bugunden az cok tahlil ediyorum da siz yalakalar, isin ucu size dokundugunda en cok siz ah vah edeceksiniz .
  • '' sen saray’a ve suriyelilere nereden buldun parayı? saray’ı yaptıkları parayla 100 bin konut yapılırdı. 100 bin konutta 400 bin kişi yaşardı. o saray’ın parasıyla 400 bin kişilik koca bir şehir kurulabilirdi. saray’a, suriyeliye para bulabiliyorsun. çiftçiye, emekliye, öğretmene, polise bulamıyorsun.''

m. ince
hesabın var mı? giriş yap