şükela:  tümü | bugün
  • memurların maaşalrını aldığı gün.
    90'lı yıllarda ve 2000'lerin başlarındaki gibi maaşını alan döviz bürosuna koşarsa siz o zaman seyredin eğlenceyi.
  • (bkz: yav he)

aclik sinirinda yasayan parasiz pulsuz insanlar tum maasini dolara gomecek. dolar yerler artik 30 gun boyunca.

eksici hayalperestligi.
  • doların en fazla 4.50'yi göreceği gündür. daha yükseğe çıkacağını sanmıyorum.
  • 90'lı yıllardaki uygulamayı bilmeyen gerizekalılara bilal'e anlatır gibi anlatalım.
    1) maaş günü maaşlar bankadan çekilir. aynı dairede çalışan bir grup memur tarafından tanıdık dözviz burosundan uygun fiyata dolar alınır (eskiden alman markıda alıyorduk sonra euro oldu). uygun fiyat derken mesela 8-9 memur aynı döviz bürosuna giderse 4.30 yerine 4.28 den falan verir gibi düşününün.

2) kira günü geldiğinde kira miktarı kadar döviz bozdurulur, kira ödenir.

3) çocuğun okul taksidi günü geldiğinde taksit miktarı kadar döviz bozdurulur çocuğun okul taksidi ödenir. arada geçen 5-6 veya 10 günlük sürede artan dolar/döviz fiyatı nedeniyle doğan farkla çocuğa yarım ekmek döner, ayran alınır. gönlü olsun.

4) faturaların ödeme tarihi gelince yine bir miktar döviz bozdurulur, faturalar ödenir.

5) 16 yılda bir s*kim yol gidilemediği görülür sonra yine sağcı bir partiye oy verilir.
  • büyük ihtimalle bugün itibariyle tüm zamanların rekorunu bir kez daha kıracaktır.

https://dolarrekorkirdimi.com/

yarın bir de halkbank davasindan karar çıkarsa bugünleri mumla ararız!
  • büyük olasılık,filistin,kudüs, yenikapı miting, ulusal yas gibi çıkışlar ekonomideki, özellikle döviz kurlarındaki artışın konuşulmasını önleyip, araya bir de hafta sonunu alıp, yangını küllendirmeye yönelik hareketler. kurda azalış da olabilir ama artış çok büyük olasılık, ciddi oynamalar bekliyorum.
  • hareketlerine başladı. gün içi 4,3712 görüldü. an itibariyle 4,3671
  • 4.45'i test etmesini temenni ediyorum. 4.5'u kırarsa bayram havası olacaktır. hadi bismillah diyelim, ramazanımız güzel geçsin.
  • sabaha bu düzeyde kalması durumunda 1200 tl gibi bir kazanç alacağım kurdur. 4.30 ortalama ile 20k dolar var. işin kötü tarafı geçen hafta dolar 4.23'ü görünce ortalama düşürmek için 10k daha alacaktım ancak bağlantı sorunları vb yaşadım.bağlantı duzeldikten sonra kur 4.24'ü gördü. salak gibi ısrar ettim 4.23 için. yoksa ortama 4.28-4.29 gibi birşey olacaktı.neyse daha fazla anlatıp milleti gaza getirmek istemiyorum. hatta sabaha satmayabilirim. sabah bist açıldıktan sonra piyasanın tepkisine göre bir yön belirleyeceğim.

özelden yazan ergenler için peşin edit: evet bu kadar param var.*

edit: 4.3850 'den satış yapıldı.kendi adıma paranın değerini 1600 lira daha korudum.
  • gg ajansının son dakika haberi olarak bildirdiğine göre; dolar ve bakan arasında telefon görüşmesi gerçekleşmiş :

- ekonomi bakanı olarak (bkz: dolardaki artışı kabul etmiyorum)
    - etmezsen etme, karşı koyabiliyor musun söyle?
    - sen öyle zannet (bkz: 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi) gelsin görürüz seni.
    - sen önce (bkz: 14 mayıs 2018 sgk finansman açığı) durumunu bi anlat hele, nasıl olacak o işler.
    - şu an (bkz: 14 mayıs 2018 3 gün yas ilanı) durumumuz var, sonra cevap vereceğim sana. hem (bkz: 18 mayıs 2018 yenikapı mitingi) boyunca sürekli (bkz: kahrol düşman al sana bombe) diye haykırıp pul edeceğiz seni.
    - zaten becerdiğiniz en iyi şey bu, şaşırmam. bak senin trol (bkz: türk silahlı kuvvetleri kudüs'e girsin) diyor, hani seçim zamanı da geldi bi yarım ağızla verin coşkuyu.
    - dolar bey, dolar bey sen bizi hiç tanımamışsın; bu millet kudüs, filistin der demesine de (bkz: milli tekvandocuların kampta grup seksi) şeysi gerçek gündemleridir.
    - bakan bey, bakan bey neyi dert ederlerse etsinler o kendi sorunları da siz de az tilki değilsiniz ha filistin-israil karışıklık derken gece gece (bkz: 15 mayıs 2018 akaryakıt zammı) da yerleştirmişsiniz hemen.

sus şapşik kapatmam gerek, yarın daha çok saçmalamak için uyumalıyım. ama önce sen kapat. hayır önce sen kapaaat.