şükela:  tümü | bugün
  • 6'ya göz kırpmaktadır.
  • halam zamanında sülaledeki genel muhafazakarlığa inat olarak londraya kaçıp bi ingilizle evlenmişti.

herkes yıllarca ayıpladı ve acıdı kendisine. gurbette sürünüyor, deger miydi? adam gibi bi evlilik yapsaydı, çoluga cocuga karışsaydı yuvasını kursaydı diye yüzlerce lafla kadını eleştirip durdular.

halam şu an 50 küsur yaşında. çocugu yok. ingiliz abiyle hala evli. ben 3 sene önce mi ne tanıştım kendisiyle ilk kez. evvelinde sadece ismini bilirdim, tanışıklığım yoktu.

kaştan benim "teknik" yardımımla denize sıfır bi villa aldı. gününü gün ediyor. ingilterede topladıkları kiralar ve emekli maaşları burda şu an x6 degerinde lan. habire de artıyor. her yaz gelip çılgınlarca egleniyor. bütün sülale yancısı oldu.

zerre utanmadan el öper gibi kapısında kuyruklar ay biraz da bizi gezdir, yedir modunda. kadını yıllarca ayıplayanlar şimdi vize parasına kadar halama ödetip ingiltereye tatile gidiyorlar yanlaya yanlaya.

halam kışın ingiltereye gidiyor (orda da tarihi bi şatoda oturuyor) orda da mutlu. arada dünya turuna çıkıyorlar. kadın deli bi hayat yaşıyor valla. çok seviyorum kendisini.

benim baba hariç abartısız bütün sülale yancı oldu kadına. ulan para ne acayip şey.

halam için seviniyorum cidden. herkesin sülalesinde böyle vizyonlu insanlar olmalı mutlaka. yürü be kadın.
  • an itibari ile 6.00 tl!
    oha!!!
  • 6,01 tl yi gördü. bana yarıyor ama sevinemiyorum.
  • 6’yı geçmiş vay aq
  • 100 sterlin'i 600tl yapan kur oranı.

(bkz: egonomi çoh eyi)
  • yıl başında 5 mart ayında 5.2 seviyelerindeydi.
  • 15 mayıs 2018 dolar kuruna karşın pek ilgi görmemiş kurdur. lakin 6 tl'yi görmesiyle, yaverleri dolar ve euro nazaran bir elin parmaklarından ziyade iki elinin parmaklarını göstereceksin deyip, farkını koymuştur.
  • 6,0367 akıyor maşallah.