şükela:  tümü | bugün
 • dün açılan hadsiz, seviyesiz, iğrenç olan başlık ardından oluşturulmaya çalışılan algı operasyonudur.

  bu gibi durumlardan platfrom olarak ekşisözlük'ün sorumlu olduğu ve yasal düzenlemelerle birlikte bu ve benzeri platformların kapatılması gerekliliği ile ilgili haberler malum medya yayın organlarında gün boyu izlenecek gibi duruyor.

  anlaşılan o ki; bundan sonra ekşisözlük'ün varlığından rahatsız birileri tarafından hesaplar açılıp bu hesaplar ile başlık açmak ve bu sayede medya yayın organlarını da kullanıp ekşisözlük'ü zor durumda bırakmak oldukça basit.

  artık; ekşisözlük oluşumu sayesinde yıllardır para ve saygınlık kazanan insanların sırtında yeni bir sorunluluk daha mevcut; bu ve benzeri trol hesapları tespit edip bunlarla savaş vereceksiniz. bu savaşı nasıl verebileceğinizi bilmiyorsanız sayıca trol hesaplardan çok daha fazla olan ülkenin en yaratıcı beyinleri de bu sözlüğün yazarları içerisinde yer alıyorlar, sorun nasıl yapabileceğinizi size söylesinler.
 • aşağıdaki başlıklar boşuna açılmadı. ama herkes ifade özgürlüğü diye tutturmuş. ifade özgürlüğü ya da her neyse bir yere kadar olmalıdır. karşındaki insana hakaret etmek, aşağılamak ya da suçlamak ifade özgürlüğü olamaz.
  her önüne gelenin yazar yapılıp, başlık açmasına izin verilirse olacağı budur.

  (bkz: temiz sözlük istiyoruz kampanyası)
  (bkz: sözlüğün kalitesinin günden güne düşüşü)
  (bkz: sözlüğün foruma dönüşmesi)

  ekleme: zaten son birkaç aydır sözlükle ilgili olarak, haberlerde bir sürü şey yazılıyor. trolün ya da sapığın biri gidiyor kafasına göre başlık açıyor, sonra akit gibi a haber gibi mecralarda algı operasyonu yapılıyor. sözlük, bu tür mecralarda sürekli kötüleniyor, iyice yerin dibine sokuluyor.
  "kutsal bilgi kaynağı" olmak yerine trol ya da sapkın yuvası oldu sözlük iyice.
 • twitter, facebook, instagram dururken amacına ulaşması mümkün görünmeyen operasyondur.

  ayrıca yukarda bir yazar belirtmiş; sözlüğün kalitesi düştü diye. kalitesi düşen şey türk gençliği olmasın?

  sonuç olarak biri ayıp etmiş, ilgili yazısı silinmiştir. konu neden büyüyor acaba? yıllardır kaptan ve hosteslere de aynı muamele gırla yapılıyor. takan var mı? ben şahsen her hangi birinin her hangi bir yazısına bu denli anlam yüklemem ve içselleştirmem. ne güzel bir bknz var : yav he he
  edit: imla
 • ve bu yıllarca kimsenin aklına gelmemişti, bravo.
 • troll tuşu eklensin yıllanmış yazarlar oylasın.
  konu biter.

  1 başlık 10-15 troll oyu ile yok edilsin.

  trol oyunu verebilecek yazarlar haftada bir değişsin.
  kriterler belirli entry belirli beğeni ve belirli bir süre yazarlık yapmış olması olsun.

  kendi iç mekanizmasını ekşi kurmuş olur.
  bunu deneyin söz telif felan istemeyeceğim.
 • (bkz: #90148059)