şükela:  tümü | bugün
  • tüsiad'ın yüksek istişare kurulu'nda mevcut iktidar eleştirisi içeren açıklamalardır.
    açıklama tuncay özilhan tarafından yapılmıştır.

--- spoiler ---

istanbul seçimlerinin iptal edilmesinin "kaygı verici" olduğunu açıklayan tüsiad'a "haddini bil" yanıtını veren cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı tayyip erdoğan'ın çıkışının ertesine rastlayan yik toplantısında, "insan hakları, demokrasi, laiklik, hukuk devleti" vurgusu yapılan tüsiad tüzüğü hatırlatıldı. toplantıda, "cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin oturmadığı" de dile getirildi
    --- spoiler ---
  • özet geçiyorum:
    etinden korkanın kemiğini sikeyim demiş özilhan.
    bu arada tüsiad'ın yönetim kurulu ve üye kadrosuna bakarsanız, ne kadar güçlü bir ekonomiye hitap ettiklerini anlarsınız.
  • korku imparatorlugu yavas yavas yikiliyor.

bu insanlar konusmak zorunda, cunku mevcut durum hepsini cok ciddi etkiliyor. bu gidis gidis degil. boyuk basgan istedigi kadar asarim keserim desin, akp'nin kendi yarattigi zenginlerin, buyuttugu firmalarin kendilerinden baska kimseye faydasi yok. tek yaptiklari ihale alip para yemek.

istihdam'in babasini saglayan firmalar bunlar.

adalet, hak, hukuk, demokrasi olmadan ekonominin duzelmesi, gelismesi imkansiz. isin fundemanteli bu.

mevcut baskanlik duzeni detaylari dusunulmeden getirildigi icin bir cok asamasinda bosluklar mecvut. eskiden kel kor eksik de olsa isleyen bir sistem vardi. su anda bu yok artik, herkes birbirine bakiyor, baskan kararnameler ile ulke yonetmeye calisiyor. su ana kadar da yeni vergi disinda bir khk goremedik.
  • benim bildiğim rte "artık sen de herkez gibisin" der. e tabii ki dış güçler loading şart olur.
  • aranızda hala patron tayfasından medet uman salaklar görüyorum.
  • erdoğan da karşılığında müsiad ile bir iftar ayarlar ve tüsiad eleştirisi yanında da müsiad pohpohu yaparak, kendi kitlesinin gazını alır.

ekonomiye de zerre katkısı olmadığı gibi zararı olur o ayrı. kendi seçmeni "yürü be reis, milletin sırtındaki bu kan emicilere vurmaya devam et" diyerek soğanı 6 liradan almaya devame der.
  • para hırsınızı bir kenara bırakıp, organize olarak;

- çomar/yandaş üni. öğrencisi istihdam edenlere yaptırım uygulayabiliyor musunuz?
    - yandaş işletmelerden tedariği kesebiliyor musunuz?
    - akp sayesinde semirip büyüyen çarıklılara iş yapmayı bırakabiliyor musunuz?
    - yandaş medyadan reklamlarınızı çekebiliyor musunuz?
    - yandaş kobileri kredilerinizle ayakta tutmaktan vazgeçebiliyor musunuz?
    '
    '
    '

bunları 10-15 sene önce, yargı/medya/ordu/özerk kurumlar... hepsi bu adamların elinde değilken yapabilirdiniz. bu saatten sonra ancak atıp tutar, akp'nin eline yeni hayali düşmanlar verirsiniz.
  • tehdit is coming

konuşun artık be yeter.
    her gün korkarak yaşayacağına bir gün delikanlı gibi öl..