şükela:  tümü | bugün
  • turkiye’de pek gundem oldu mu bilmem ama new york, connecticut bolgesi cok ciddi bir dogal afet yasadi.
    kisa bir sure once washington civarlarinda da dolu dehseti yasanmis ama ben farketmedim. hava olaganistu guzel, bildigin yaz havasi, sicak, yaprak kimildamiyor. haberlerde kuvvetli yagis ve ruzgar olacak deniyor ama ortalik bildigin yaz ogle vakti. 5 dakika icinde hava birden simsiyah oldu ve her yer birbirine girdi. bildigin deprem. binalar sallandi; zaten her yer orman, agaclar kokunden devrilmeye , calilar yapraklar ucusmaya basladi. ayni hollywood film seti gibi; daha evvel hurricane , sel felaketi gormus olan ben bile sasirdim. eskiden 2-3 gun suren yagmur ve firtina ile olacak hasar 10 dk icinde gerceklesti. yan evlere agaclar dustu, elektrik telleri devrildi ve yarim saatin sonunda ege bolgesi boyutunda alan deprem bolgesine dondu.
    ha adamlar bu olaylara serbetli. tum gece suren sirenlerden sonra bugun heryerde seferberlik var. heryerde isciler agaclari kesiyor, tellerden agaclar tasiniyor, kablolar temizleniyor. bu arada elektrik ve internet telefon yok sehrin yarisinda. benzin istasyonkari kuyruk; cunku burada en onemli sey benzin.
    gida marketlerinde sikinti yoktu; calisiyorlar.
    en ilgincime giden de bu adamlar o kadar hazirlikli ki boyle seylere; hemen transformers gibi bi anda survival moduna geciyorlar; ortalikta hemen hayvani pick up li komando gibi tipler beliriyor; benzinlikte ; evin jeneratoru icin ek depo benzin dolduranlar; odun alanlar; tamir malzemesi yuklenmis gidenler; herifler yani bomba atsan evinde yasam destegi olmadan kendi kendine yasayacak ve hatta evi silbastan yapacak tiynette adamlar. her yer zifiri karanlik , kesin kamyonetin arkasina bir yari otomatik; bir ordu besleyecek kadar da mermi atmislardir.
    ilgi ile izlemeye devam.