şükela:  tümü | bugün
  • merak edilendir.

ben şahsen tüm hakkımı, devletimden kaçırılan her kuruşu bunu yapanlara ve bu yapılanları bile bile körü körüne destekleyenlere haram, zehir ve zıkkım ediyorum.
  • haramdan ziyade param kavramı daha çok rağbet gördüğü içindir.

devletim, milletimin yaşam kalitesi falan zaten çooook uzaklarda kalıyor. onlar dolar bozdursun, oyun bozucaz çünki.
  • belki o pastadan biz de bir gün pay alırız hayalindedirler..
  • "elime fırsat geçse ben de aynısını yaparım, helal olsun" zihniyetindekilerin toplumda bir hayli fazla olmasıdır.
    saf enayi cahil falan değiller bildiğin kötüler. ve biz toplum olarak bununla yüzleşmedikçe bir bok olamayacagiz
  • kuffardan çalınan o paralarla kuran kursları, imam hatipler açıp dindar ve kindar nesil yetiştirecez, nilhan sultan olacak, osmanlı dini getirecek, hilafet gelecek sanmalarındandır. bunlar yeniçeri olacak, viyana kusatılıp fethedilecek, bankalarındaki paralar askerlere helal olacak, hepsi zengin olacak, avusturya'lı karıları zikip sevap kazanacaklar ve hepsi boylece cennete gidip sarap içip huri sikecekler.

işte temelde olayın özü bu.

oysaki o paraları birilerinin oğulları las vegasta eziyorlar. hatta halife dayı gelse, o paralari ona verseler o da las vegas'ta karılarla ezer. ve hatta hatta o paraları hilafet isteyen çomarlara baştan verseler onlar da aynı yerde ezer.

temel kaypak olunca irade kullanılmış selpak oluyor haliyle.
  • milyarlarca doların yanında 15 milyon paramı it !
  • 15 milyon dolar büyük para değil, lakin haksız elde edilen 1 dolar bile büyük paradır.
    ortada iki iddia var.
    1- iddia sahibi bunun menfaat ilişkilerine ait bir para olduğunu söylüyor.
    2- suçlanan ise bunun bir ticaret sonucu olduğunu iddia ediyor.

burada suçlanan kişi bu paranın ticarete ilişkin olduğunu ispatla mükelleftir.

vergi idaresi böyle davranıyor. kimsenin vergi idaresinin aleyhinde davranma hakkı yok.
    aynı işlemi ben gerçekleştirmiş olsam idare bana soracak. bu parayı neden gönderdin, bu para hareketinin anlamı ne diye.
    bugün idare adına soruyu kılıçdaroğlu soruyor ve cevabı bunun lafla değil belgeyle olması gerekiyor.
    böyle bir söylemde dahi masak resen devreye girer.
    vatandaş yapınca devlet tüm mali birimleriyle harekete geçer. belgelerini koyup ispatlama ı bekler. aksi halde vergi cezası, kara para aklama gibi suçlarla yüzleşilir.

vatandai neye muhatap ise siyasiler de aynı sürece muhatapları.

söz konusu iddia ile suçlanan kişilerin evrakları kamuya sunmaları ı bekliyoruz.

neymiş ticaret?

soğukkanlıyım.
  • (bkz: gerizekalı olmaları)

allah belamı versin düşünüyorlarsa.

ay sonunu getirmeye çalışan mal %90'ı.