şükela:  tümü | bugün
  • maalesef birkaç saat önce gerçekleşmiş olan kazadır. çevredekilerin uyarılarını dinlemeyerek uygun olmayan hava koşullarında kalkış yapmış olan tandemdeki yolcu ve pilot hayatlarını kaybetmişler.

orada olan birisinin yorumu:

--- spoiler ---
    biz araçla kalkış pistine vardığımızda kanadı havalanıyordu. bulutlu olduğunu biliyorduk, kanadı görünce pencere verdi zannettik. piste çıktığımızda en ufak bir açıklık vs göremedik. pistte diğer pilotların tüm itirazlarına rağmen kalkış yapmış. buluta uçmak için gps kullanıyordu ancak bu seferki çok hızlı hareket eden bulutlardı. sollu rüzgar onu sağa drift etti. gözden kaybolduktan 20 dakika sonra aşağıdan görülmediği haberini aldık ve jandarmaya haber verdik. tahminimce buluttan sıyrılmak için spiral attı. başımız sağolsun yakınlarına sabır dilerim.
    --- spoiler ---

haber linki (haber 7. şu an için başka bulamadım) http://www.haber7.com/…asi-2-kisi-hayatini-kaybetti
  • (bkz: bisey olmaz) su kelimeyi yasaklatsak cok insan yasamini kaybetmeyecek.
    allahtan rahmet dilerim.
  • trajik bir kaza. ihmalkarlık olabilir mi bilmiyorum lakin hayatını kaybedenlere çok üzüldüm.
  • ölenlere rahmet diliyorum.vefat edenleri kesinlikle tenzih ederek,hayatımıza kene gibi yapışan,bir şey olmaz,hallederiz gibi cümleleri çıkaralım.bir şey oluyor,oluyor.
  • öncelikle :

(bkz: #79219846)

(bkz: #79740791)

geçen yaz gerçekleştirdiğim bu atlayışı yapmamı sağlayan, hiç bir yardımı esirgemeyen, beraber özgürlüğe atladığımız, uçuş arkadaşım (bkz: mustafa kemal öztürk)'ün vefat ettiği kazadır. çok üzgünüm sözlük çok. atlayıştan sonra "kuş ölür, sen uçuşu hatırla!" demiştim. kuş gerçekten öldü. bize uçuşu hatırlamak kaldı.
  • meraklısı olarak araştırıyorum ve her bir yamaç paraşütü kazasında muhakkak bir ihmal olduğu gerçeğini görüyorum. son videosunu izlerseniz saniyeler içerisinde bulutun/sisin içinde kaybolduğunu görürsünüz. demekki bu havada uçulmaz denildiğinde uçmamak gerekliymiş.