şükela:  tümü | bugün
 • rektörlük, şenliklerin sanatçılarla gelecek desteklerle yapılacağını duyurdu.

  bunun adı dayanışmadır arkadaşlar tebrikler.
 • bu karardan sonra bahar şenliği adeta gövde gösterisi olacak vizyonsuz ve sığ zihinlere karşı. basit bir şenlikten karnavala evrilmiştir bu süreçte. büyük ihtimalle müthiş bir atmosfer olacak.
 • hala orantısız zekaya sahip insanlara karşı dayatma denemesinin tutacağına inanan zavallıları geri vitese takmasıdır...
 • tebrikler canlar; birliğiniz daim, diğer üniversitelere örnek olsun...
 • bunun adı dayanışma değil başka bir şeydir ama ülkede düşünce özgürlüğü ve demokrasi tam anlamıyla tesis edilene kadar ne olduğunu yazmayacağım.
 • şenliğin rektörün direttiği gibi kkm'de yapılacağına dair karardır. madem bu kadar sanatçı destek verdi onlar da gelsin ama yine de sadece kkm'de yapılacaktır denmiştir. ısrarla devrim'de yapılması engellenmektedir.
 • odtü rektörlüğü tarafından gönderilen mail aşağıdaki gibidir.

  sevgili öğrencilerimiz,

  12 nisan 2019 tarihinde 33. odtü uluslararası bahar şenliği hakkında size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajında yer aldığı gibi, şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir.

  üniversitemiz tarafından önerilen şenlik teması; odtü öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır.

  33. odtü uluslararası bahar şenliği’nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz.

  üniversitemizin uluslararası gençlik topluluğu'na önerdiği 33. odtü uluslararası bahar şenliği’nin formatında;

  - kültür ve kongre merkezi salonlarının tümünün mesai saatleri içinde topluluk etkinlikleri (tiyatro, söyleşi, müzik dinletisi, dans gösterisi, vb.) için kullanımı,
  - dereboyunda müzik toplulukları (mt) sahnesi,
  - kültür ve kongre merkezi önünde jazz sahnesi,
  - kültür ve kongre merkezi otopark alanının saat 22.00'ye dek öğrenci toplulukları tarafından açılacak stantlar, radyo topluluğu etkinliği ve konserler için kullanımı, rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, elçilik katkıları ile gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci stantlarının kurulması ve ticari gıda stantları yerine kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek stantları yer almaktadır.

  33. odtü uluslararası bahar şenliği’nin 24, 25, 26 nisan 2019 tarihlerinde, yukarıda önerilen çerçevede ve mekanlarda, sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile zenginleştirilerek gerçekleşmesini yürekten temenni ederiz.

  sevgilerimizle.

  rektörlük
 • yukardaki mailden anladığım devrim konserlerinin ve yiyecek standlarının yine olmadığı, o nedenle yine rektörün istediğinin olduğu şenliktir.

  yiyecek standlarının tek önemi öğrencilerin sanatçılar, sahne vb masrafları kiralarından karşılıyor oluşlarıydı. o nedenle standların olmaması, ticari faaliyet olmaması olumlu bir durum olsa da devrimde olmayan, onur yürüyüşü yasaklanan bir bahar şenliği eksiktir.

  takipteyiz.
 • tum ulkeye yayılan "bahar"ın etkisi ile alınması zorunlu hale gelmis karardır.

  umarim kararin alinmasi icin cesitli sozler iceren mesajlar yayinlayanlar da sozlerinde durur ve cok guzel bir senlik olur.

  herkese ve hepimize simdiden iyi eglenceler!