şükela:  tümü | bugün
  • yargıtay'ca terör örgütüne yardım suçu sayılmıştır..! şöyle ki;

ufuk keskin isimli bir öğretmen,

a) fetö'ye ait okulların birinde çalışmadığı,

b) bylock kullanmadığı,

c) fetöye ait evlerde kalmadığı,

d) örgütün toplantılarına katılmadığı halde,

25 eylül 2014 ve 13 ekim 2014 tarihlerinde iki kez bank asya'ya para yatırdığı için kanun hükmündeki kararname ile mesleğinden ihraç edilmiş. daha sonra da buna itiraz ederek; ''benim bank asya'ya para yatırdığım dönemlerde bu yapı terör örgütü değildi ve bu yönde kesinleşmiş herhangi bir mahkeme kararı da yoktu!'' şeklindeki savunmasıyla temyiz yoluna başvurmuş.

itiraza ilişkin dosyayı inceleyen yargıtay ise, 17-25 aralık operasyonlarından kısa bir süre sonra fethullah gülen'in 15 ocak 2014 tarihinde yapmış olduğu ''bank asya'ya para yatırın!'' şeklindeki talimatını milat kabul etmiş ve o dönemlerde bu yapının terör örgütü olduğuna ilişkin herhangi bir mahkeme kararı yok ise de, ülkedeki üst düzey siyasilerce ve milli güvenlik kurulu'nca bu yapıyla ilgili ''paralel yapı'' ve ''terör örgütü'' şeklinde değerlendirilmelerde bulunulduğunu gerekçe göstererek meslekten ihraç edilen ufuk keskin'in terör örgütüne yardım suçu işlediğine kanaat getirmiş. kaynak
  • yanlış hatırlamıyorsam melih gökçek torunlarını falan bu tarihten çok sonra almışlardı cemaatin okullarından. onlara da uygulanacak mı garip kural?

bir demek ki ülkedeki birilerinin lafı mahkeme kararından daha önemli. yani yargı kararı yok ama tayyip öyle diyorsa öyledir. güzel sonra ravza kavakçı da papağan gibi türkiye hukuk devleti desin.