• öncelikle geçmiş olsun, çiftlik gibi yönetilen, hukuktan ve adaletten çok uzak bir orta doğu ülkesinde bulunduğumuz için işiniz çok zor. umarım bu başlık gündem olur ve kişi tutuklanır.
  • artık şaşırtmıyor olması rezilliği
  • vatandaş olarak her daim adalete ve yaptırımına güvenmek ister insan. kanunun onu koruyacağına inandığı için suçluyu cezalandırma, hakkı olanı arama gücünü devreder bir üst kuruma. toplum sözleşmesinin temeli budur ve insanların huzurlu yaşamasını sağlar. bu gibi olayları okudukça insan güven kaybediyor ve sanki kasıtlı olarak yıldırılıyormuş gibi gözüküyor.
    sıradan bir vatandaşın bu kadar yoğun bir tempoda takip yapması, delil toplaması , o stres altında yaşaması ve tüm bunların yanında geçimini sağlaması imkansız. elimizden gelen bu olayı olabildiğince yaymak , paylaşmak ve konuşulur hale getirmek. böylelikle en azından halkta kin ve düşmanlık uyandırma üzerine bir suçlama yapılabilir.
  • sözlük gündeminden düşmemesi gereken bir olay. her kurumda böyle liyakatsizliğe boyun eğmek zorunda bırakılıyoruz.
    yaklaşık 3 yıl önce komşumun oğlu tarafından küfürler eşliğinde saldırıya uğramış ve aynı şekilde hanımefendinin yaşadığı gibi polisler tarafından, olay büyümesin, şikayetçi olmanız bir şeyi değiştirmez, adam yaptığını inkar eder elinize bir şey geçmez, denilerek evime gönderilmiştim. polisin bulaşmak istemediği olay karşısında haftalarca korkumdan amcamda kalmıştım.
    adam bana açık açık, seni buralarda tek yakalamayacağım mı sanıyorsun, bak nasıl sikiyorum seni, diye dağlara taşlara haykırdı.
    sonuç mu? polisin şikayet tutanağı bile oluşturmadığı olay karşısında ben sessiz sedasız kaçmak zorunda kaldım.

üniversite 2. senemde, ev arkadaşımın arkadaşı tarafından taciz ve darpa uğradım. kişinin kaldığı yurt adresi, eğitim aldığı kurumu apaçık belirtmeme rağmen, üstün körü alınan ifademle evime yollandım.
    korkuyorum attığım her adımdan. her an her dakika itham altında kalacakmışım korkusu, saldırıya ve tecavüze uğramam karşılığında yok olup gittiğimle kalacağım gerçeği, hepsi ama hepsi yıprattı.

arkadaşımızın sesi olalım.
    haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır.
  • bir hekim arkadaşım haklarında beyaz kod davası açılan, yani sağlık çalışanlarına şiddet uygulamış ya da hakaret etmiş hastaların dava dosyalarını alınca otomatik olarak kendisinin de adres bilgilerine ulaştıklarını,bu konu hakkında bir önlem alınıp alınamayacağını sorduğunda il sağlık müdürlüğünün hukuk bürosundaki avukatın pişkin pişkin "valla siz de çok şey istiyorsunuz, ona hiçkimse bişey yapamaz" diye konuşmasını unutamam. yahu adam seni darp etmiş, sana hakaret etmiş, adamla mahkemelik olmuşsunuz, gidip bu adama bir de adresini veriyorlar resmen. ne desem, ne yorum yapsam tck'ya göre suç teşkil ediyor... bir tek adam öldürmenin cezası yok güzel memleketimde...
  • bu ve benzeri olaylar günden güne artmakta maalesef ve artmaya edecektir ve bunun da apaçık sebebi ortada: liyakat liyakat liyakat!
    savcısından polisine liyakat sahini olmayan o mesleği gerçekten istediği için seçen insanlar olmadığı sürece “başına iş almak istemeyen” insanlar doldurdu bu meslek gruplarını.

ya cadde üzerinde aktif görevde yer alan trafik polisinin gözünün önünde dolmuş arabama çarpıp kaçtı, polise çırpınıyorum destek olması için, bana plakasını al şikayet et diye tavsiye veriyor daha ne anlatayım.
  • oncelikle buyuk gecmis olsun, cok uzuldum. gerçekten akıl alır gibi değil. zengin veya bir bakan yakını olmadığın için malesef olay bu sekilde ilerliyor.
  • rezalet gibi rezalet. okurken sinirlerim gerildi.

ik once yapılması gereken iş ''şikayet etme olay büyümesin'' dıyen polisi açığa almak olmalı.

(bkz: vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır) mustafa kemal atatürk
  • böyle 3. sınıf ortadoğu ülkelerinde herkes, kendisini ve yakınlarını korumak için silahlanması gerekiyor. şekilde görüldüğü üzere ne polis görevini yapar, ne hakim görevini yapar, ne devlet görevini yapar. bu tarz heriflere zarar verirsen de 12 yıl ceza alıyorsun bu ülkede (bkz: kızını koruyan babaya 12 yıl hapis verilmesi)

dün şöyle bir başlık vardı, (bkz: sana vurana sen de vur diyen ebeveyn) çocuklarınızı bu bataklıkta ancak böyle yetiştirebilirsiniz. bu ülke iyi ve medeni insanlar için bir cehennem.

sosyal medya baskısı olmadan hiçbir halt olmuyorsa bu ülkede, gündem de kalması için bu başlığa yazmak gerekiyor.
  • içeri alınsa ne olacak?
    bu ülkede hukuk doğru düzgün işlemediği için takım elbise giyip, tahrik bahanesiyle indirim alacak bu orospu çocuğu.

bu kadının evine korku ile gitmesini, çocuğuna ve eşine bakarken içinden geçen sıkıntıların, korku dolu bakışlarının hesabını kim verebilir? işlem yapmayan o orospu çocuğu polis memuru mu?
    eşinin yanında ciğeri beş para etmez bir adam tarafından darp edilen kocanın yaşadığı duygu durumunun hesabını o karaktersiz savcı mı verecek?

yapmanız gereken tek bir şey var, topluma aykırı ve sıkıntı veren kişileri cezalandırmanız. bak çok basit bir şey bu. bunu bile yapamıyorsunuz, gavat oğlu gavatsınız.
hesabın var mı? giriş yap