şükela:  tümü | bugün
 • kaynak: https://www.aa.com.tr/…iki-asker-sehit-oldu/1704132

  milli savunma bakanlığı, hakkari'nin çukurca ilçesinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki askerin şehit olduğunu bildirdi.

  milli savunma bakanlığından (msb) yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "hakkari çukurca bölgesinde 15 ocak 2020 tarihinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır.

  bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah'tan rahmet, kederli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

  yazarın yorumu: atış esnasında komutanın dikkatsizliği ya da atıcının dikkatsizliği kazalara sebebiyet verebilmektedir. bunun için silahlı kuvvetlerde atış konusunda komutanlar çok titiz davranmak zorundadırlar. özellikle bu haber harbiyelilerin ve diğer subay adaylarının ders çıkarması gereken bir haberdir. şehitlerimizin ruhu şad olsun.
 • allah rahmet etsin. atış eğitimine gittiğimizde bir arkadaşımıza bozuk silah vermişler idi. kurma kolunu çekip bırakmış akabinde tetiğe basınca seride olmayan silah seri ateş almıştı. daha önce aynı silah uzun dönem bir arkadaşa zimmetliyken nöbeti devralmaya gittiği sırada omuzunda ateş almış. o arkadaş da silahsız nöbete çıkıyordu sonrasında.
 • silah eğtimini bilmesek inanacağız. silah eğtiminde birinin birini vurması imkansız
  (askerliğini c-timinde kanascı olarak yapmış biriyim)
  var bu işte bir numara.

  yada artık ordu bizim bildiğimiz ordu değil. subaylar o subaylar değil.
  bilemedim şimdi