şükela:  tümü | bugün
  • ek: 2009'da (bkz: ergenekon belgelerinde fethullah gülen ve cemaat) kitabını yazmış adama "bir zamanlar fetullahçıydı." diyorlar. la olum bu ok troll sürüsünde hiç mi onur, şeref, namus yok? benimki de soru işte.

atatürkçü yazar nedim şener'in hdp ile işbirliği yapan chp'lilere epey saydırdığı yazı. (özellikle y-chp yazmadım çünkü artık çoğu chp'li megri megri demeyi kabul ediyor.)

--- spoiler ---

bu, chp ve ip’nin oluşturduğu, hdp’nin de desteğiyle yerel seçimlerde aldığı sonucun genel seçimlere taşınma projesidir. burada sorun olansa bunu gizleme çabalarıdır.

proje ise partilerin oy oranlarının toplamına dayalı basit bir matematik hesabına dayanıyor. ama olay demokrasi, hukuk, kitap, şiir, tiyatro ile ambalajlanıyor. o yüzden bu tür fotoğrafa “gri” değil “siyah” ve “beyaz” olarak bakılmalı. çünkü demirtaş’ın arkasındakiler öyle bakıyor.

yargılandığı konulara girmiyorum, sadece kamuya açık alanlarda söylediği sözleri bir kez daha hatırlatayım: “bizim başarımız, yani hdp’nin başarısı ki, sayın öcalan’ın çok önemsediği bir projedir. kendisinin özellikle son 20 yılını adadığı bir projedir. bu projenin benim şahsımda başarılı olması onu niye rahatsız etsin ki...”
    *
    “buna alışsanız iyi olur, çünkü biz daha başkan apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini...”
    *
    “biz pkk’yı silahlı bir terör örgütü olarak görmüyoruz...”

çünkü bu sözlerini asla geri almadı. bu sözleri söyleyen demirtaş, “siyah” ve “beyaz” kadar net. sıkıntı şu: kürt-türk demeden, kadın-çocuk, doktor-hemşire, polis-asker, çocuk-bebek, işçi-köylü ayırmadan katleden terör örgütü pkk’ya “terörist” diyemeyen siyasetçilerle “atatürkçü” chp’nin bu tür bir projenin parçası haline getirilmesi.
    --- spoiler ---

http://m.hurriyet.com.tr/…otograf-projedir-41419896
  • siklemeyin beyler bu adamın yazdıklarını 10 kişi bile ciddiye almıyor. burda tartışıp prim vermeyin.
  • tüm bildiklerimizi tüm çıplaklığıyla net ve kısa bir şekilde dile getirmiş sayın nedim şener.

ama onlar da yaptı savunmasıyla siyaset olmaz, ahlaklı da olmaz dolayısıyla ulusal temele dayalı bu ülkenin kurucu partisinin ve tabanının bir an önce kendisine gelmesi veya getirilmesi gerekiyor.

bu biraz zaman alacak bir süreçtir ancak değerler temelinde bakılınca 2002-2014 arası ne olduğu belli olan bir akp'nin bile sonrasında devlet tarafından devşirilebildiği göz önüne alınınca chp ve tabanı için bu çok daha kolay olacaktır.

güzel günler elbet gelecek.
  • "atatürkçü yazar nedim şener"den sonrasını okumadım.
  • "atatürkçü yazar nedim şener"den sonrasını okumadım

üstte biri yazmış ama cidden ben de okumadım
  • ''nedim''den sonrasını okumadım.
  • hürriyet okumuyorum.
  • adam gayet doğru yazmış. ayrıca sözlük ahalisindeki siklemiyoruz, sallamıyoruz tarzı görmezden gelmeler de oldukça fanatikçe. kafayı kuma gömerek bir yere varılmaz.
  • allah kimseyi nedim şener gibi yapmasın, kimseye nedim şener gibi arkadaş veya eş nasip etmesin. gerçekten inanılmaz bir insan. kaç omurgalı acaba...