şükela:  tümü | bugün
  • rahattasin.com u internetten biraz inceledim birkaç şikayet olsa da genelde her şey olumlu göründü ve artık esnaflar yerine kurumsallaşan bu şekilde internet ile hizmet veren firmaya yönlenmek istedim ama çok yanılmışım, kesinlikle kurumsal değiller, ha kahvehanelerde oturup is bekleyen herhangi bir nakliyeci ile anlaşmışım ha bunlarla hiçbir fark yok. gerçekten yok, fiyatlar bile aynı keske bir esnafla anlasaydim diyorum.

simdi madde madde sorunları dizeyim.

1- kesinlikle güvenilmezler. parayı, eşyalar taşınacağı adrese vardıklarında kartınızdan çekeceğiz dediler. fakat eşyalar daha kamyona yüklendiği an tüm tutarı çektiler, baya baya yuklendigi an ha son utu masami vs aldilar ve tutarin cekildigi mesaji geldi. whatsapp destek hattindan sordum bu ne acele diye provizyon bu islem tamamlaninca cekime donusecek diye oyaliyorlar, bankadan kontrol ettiğimde provizyon olarak değil direkt tum tutar net olarak cekilmiş görünüyor.

2- eşyalar bu şekilde kamyona yüklendiği gibi gidecek dediler. hatta yataklari daha saralim mi diye sorduk, puflari sardirtmadiniz vs dedik, yok direkt boyle gidecek, senin esyalari ona gore dizdim puflar kirlenmez yataklara bir sey olmaz dedi elemanlar. yolda başka kamyonla, benimle bir izmire tasinan baskalarinin eşyaları ile birleştirmişler. sirf bu sebeple koltuk takiminin ayaklarının vidalarını kaybettiler, ayaklari da zorla onlar son anda sökturmustu tenis raketlerim kayıp, yatağımı korumasından söküp çamura sokmuşlar, les gibi çamur izi var yatakta, televizyon sehpasının ayağını sökmüşler bunu yaparken tüm baloncuk ve jelatini açmışlar, korumalar sökuluncu çekmece kulpunu zedelemişler haliyle. diger ailenin taburesini de bana getirdiler.

bir kolinin tam ortasindan kocaman yuvarlak bir delik acmislar, nasil yapmislar merak ettim. kocaman bir lafim faresi kafa atip iceri dalmis gibi gorunuyor. bir adet hurcu patlatmışlar ki agzina kadar dolu da degil, agir da degil gayet normal bir sekilde konmustu. tost makinesini orijinal kutusuna icine destek vs koyarak sarmistim. kutu yepyeniydi 5 kat merdivenlerden düşmüş gibi param parça olmuş.

kullanılmayan mevsim dışı giysileri devasa sağlam poşetlere koyduk ki rahat etsinler, bu posetleri de nakliyecilerin gittigi bir dukkandan aldik sirf bu is icin. eşyaları bizden alan adamlar da onayladı tasinir boyle dediler. o poşetler paramparça olmuş giysiler dağılmış. belli ki bazı şeyle ya düşürülmüş ya fırlatılmış.

3- müşteri hizmetlerine anında fotoğrafarla bildirdiğin an, biz paketleme yapmadık, biz paketleme yapmazsak sorumluluk almayız diyorlar. paketlemede degil tasimada sorun diyorum, kimse iplemiyor. yataklari kuru temizlemeciye verir sofor diyor. onu da bu mu yani dert ettigin sey modunda iletiyorlar.

4- bu şikayetlerimi merkeze bildirince, merkezden kamyoncuyu arıyorlar. kamyoncu gelip bize laf söylüyor, ne arıyorsun merkezi ben yatağı kuru temizlemeciye veririm bu mu derdin diye üste çıkıyor. ne var tv unitesinin ayagini söktuysek takariz diyor. hasari gosteriyorum, ben kulp alirim ona suradan diyor. yav o kulplar tum takimla set, ben de alir takarim da set ise olmuyor oyle ama anlatamiyorsun adamlara.

sonra tekrar arama merkezi benimle görüş diyor, merkeze anında sorunu bildirmezsen kayıt almıyorlar. adamlar gittikten sonra verilen bildirimleri kabul etmiyorlar, nakliyeci de böylece çakallık yapıyor aklınca onlar gidecek de is işten geçecek falan filan. sonra bi yetkili ariyor istanbuldan esyalari alan adam, arkadaslar da yorgun ondan gerilmislerdir diyor. sanki benim sorunum, cift ise yollama sen de ayni ekibi yorulmasinlar ne yapabilirim.

5- sonra merkezden biri daha aradı bu kisi sozde egitimli ve cozum uretici, ara bulucu birisi sagolsun erol bey, neymiş bir kutudaki hasar bir seyi gostermezmis kutuların diğerlerinde sorun yokmuş, kutuları atmış olsalar hepsini atarlarmış hepsi hasar görurmus, mantığa bak. yorgunusunuz tasinmak zor bir surec gerginliginizi anliyorum diyor. yav esyalar batmis, parcalanmis ve bazilari kayip diyorum adam tasinirken gergin olman normal diyor. yani hakkımı aramak için önce tüm eşyalarımın içine mi etsinler nedir anlayamadim ki bu nasıl mantık. istanbul'da eşyaları yükleyenler genç dinamik ve ise hakim insanlardi 4-5 kisi gelmislerdi. istanbul bahcelievlerde dar berbst merdivenli bir apartmanin 3. katindan hicbir seye zarar vermeden indirdiler. izmir'de malları indirenler 2 acemi kisiydi. aşırı geniş merdivenli apartmanda 1. kata bile her eşyayı çarparak cikarttilar. buzdolabi neredeyse dusuyordu saglam bir darbe aldi da iyiki onun baloncuklarini daha önce acmamislar diger esyalar gibi, baloncuklar korudu.

su an koltuklarin ayagini takamadigim icin kullanamiyorum ve oturamiyorum. vidalari da 10ar cmlik koseli vida midir nedir o parcalardan, su 13-15 anahtarlari vs vardir ya onlarla takilanlardan yani ha diyince vida bulup takamiyorsun da

ozetle her seyi berbat ettiler, maddi zararlarin disinda asiri amatorlukleri ile de feci can sıktilar, armut.com da berbatmis ki konuyla ilgili hic bir sey yapmiyor.

bu baslik da boylece benim gibi baska internet arastirmasi yapan kisilere ornek olsun

gorsel1

gorsel2

gorsel3

gorsel4

gorsel5

gorsel6

edit: yazilan tepkiyi gorunce baya baya firma yazdirdi diye dusundum firma degilse ve sahis kendi dusuncesini yazdiysa ona daha cok uzuldum. goruldugu uzere ucretin karsiligi hizmeti alamayip ses cikarmayan kisiler de varmis. ayrica memur cocuguyum 12 kez tasinma macerasi atlattik, ilk degil. ama ilk kez interneti kullandik. bir jumbo boy posetimizi patlatip, raketlerimiz, vidalarimiz ve daha o posette oldugunu hatirlayamadigimiz urunleri kaybettiler. siz esyalarinizin tasinmasi icin ucret odeyip sonra da bazi urunlerin gelmemesini kabul edebiliyorsaniz helal olsun. siz yasayin, boyle sorunlar yapacak bir sey yok. ben ise bu tarz durumlara karsi cikarak, musteride olumsuz tepkiyr sebep oldugunu ve bunu da baskalari ile paylastigini gosterip, zamanla duzelmelerini amaclamaktayim. sonra baska basliklarda agliyorsunuz, yerli firmalar musteriye deger vermiyor diye. musteri istemiyor ki o degeri tepkiye bak.

kayip esya olayi disinda sehpayi, yatagi korunakli sarmamiza ragmen yine esyalarimizi bizim verdigimiz gibi getirmesi icin para verdigimiz firma o korumalardan cikarip, cizilmesine ve yatagin da camura dusmesine izin veriyorsa buna da ses cikarmamak bilemiyorum biraz tuhaf.
    orjinal kutusundaki tost makinasini merdivenlerden dusurup fotograftaki hale getirmeleri ve olmamis gibi davranmalari da tuhaf. bu ne diyorum, digerlerine olmamis bakin diyor. bir de yine fotograflarda gorunen, bi kenarinda kolum kadar acilmis delik icin hicbir sey demediler,, bak bunu tasinma esnasinfa yasanan aksilik diye aciklayamazsin, normal degil o delik. kasti yumruk atman lazim ya. tutarken bosluga geldi deldi desek, oyle delinmez.

edit 2: bir haftadir firma sozde cozum uretiyor. vidalari ve koruma plastik parcalari ben mobilya firmasindan rica ettim ucretsiz gonderdiler. iste kurumsal firma budur. ider mobilyaya tesekkurler.

raketlerimizi diger musterinin evine birakmislar onlari darlaya darlaya bize gondermeye ikna ettiler , bakalim kargolamaya razi gelecek mi o magdur insanlar da.

durum bu yani mahallenizdeki esnaf hala boyle adi devasa kurumsal firma gibi gorunen ama kendi zerre kurumsallasmayan firmalardan bence iyidir.

edit3. 27 ocak oldu. odeyecegiz dedikleri temizleme ucreti ile ilgili her yaziyi gormezden geliyorlar. raketler hala kargolanmadi. almayi soz verdikleri kulplar da ortada yok. iletisime gecmeye calistigimda kimse donus yapmiyor.

edit4 her gün iletişimdeyiz fakat çözüm yerine işi yokuşa sürmekten başka bir şey yapmıyorlar. ego, kapris ve ukalalıktan başka yaptıkları bir şey yok.

edit5 ödeyeceğiz dedikleri masrafı ödemek için (topu topu 100 lira), internetteki olumsuz yorumları silmem gerekiyor, bir daha olumsuz yorum yazmacağıma ve dava açmayacağıma dair onay veren bir belgeyi imzalamam gerekiyormuş. her şeyi bana zorla yaptırıp, ödeyeceğiz siz yapın faturayı yollayın diyen firma 20 gün sonra bu belgeyle çıkıp geliyor. tabi ki imzalamadım ve tüm başıma gelen olumsuzluklar için tüketici hakları ve gerekirse mahkeme ile uğraştıracaktım da covid19dan dolayı yırttılar konu kaynadı gitti.
  • kurumsaldır dedik pişman olduk...
    benim de zamaninda yaşadığım bir rezalettir.

kolidir hasar görür tamam ama neden hasarlı kolilerim hep "kırılır dikkat" uyarılı koliler?
    nasıl olabilir ki deyip taşımalarını inceledim, adam koliyi sırtından yere bırakırken koliye yaslaniyor?!
    dön bir bak kardeşim hassas bir şey taşıyorsun ne bu rahatlık?
  • arkadaşımın evine 2000lira başka firma fiyat verirken bu arkadaşlar 1200 tl fiyat vermişler. bizim ki hemen atlamış. gelen ekip türkçe bilmiyordu. yabancı çalışanlar vardı. e haliyle kırılmaz eşya yoktur sloganıyla iş bitti. pişman olduk ama iş işten geçti. kime şikayet edicen?kurumsal ayağına sağda solda bekleyen nakliyecilere rahattaşın yapıştırmışlar.

ne olursa olsun mutlaka referanslı nakliyeciniz cebinizde olsun arkadaş. 3 kuruş ucuz için koca evi hiç etmeyin.