şükela:  tümü | bugün
  • https://www.youtube.com/watch?v=xua96juwzuy

özellikle ilk çocuğun polislerin tezahuratları eşliğinde usain bolt ciddiyetiyle yardırması ve photo finish'i düşünerek kapıdan girerken kafayı öne atması görülmeye değer.
  • o nasıl koşu? nasıl gamsız hareketler.
    geçmiş olsun
  • ilk çocuk kesinlikle girmeyi hak etmiş ve sonunda o mütiş yardırmasıyla girmiş sınava. hak etmiş koçum benim. polislerin de motivasyonu çok iyi, elleriyle dönme yönünü adeta bir co-pilot edasıyla göstermeleri de takdire şayan.

kaçıran çocuk, hak etmişsin evladım. bak yaşıtlarına, adam önce kafasını sokuyor binaya erkenden girebilmek için o kadar depardan sonra, sen salına salına geliyorsun.
    ee, hak eden girmiş sınava.
  • 15 saniye ile değil 1 saat on beş saniye ile geç kalmıştır.

edit: bu basit cümlenin neresini anlamadınız bilmem. yani sınav varsa bir saat önce orda olacaksın arkadaş. yılda bir kere olan olay, geç kalmayacaksın; kalırsan da güle güle. içeride motive olmuş gençlerin konsantrasyonunu bozmaya hakkın yok. keşke okul bahçesine şu velileri almayı da yasaklasalar.
  • tek kelimeyle müstahak.
  • anne baba önden koşup kapıya yetişmesine rağmen çocuk hala arkadan geliyorsa onun okuyacağı yok. sanayiye verin, zanaat öğrensin. liseye geçiş sınavında bile babamla bir hafta önceden gidip saha araştırması yapmıştık. sınavdan da kim bilir kaç saat önce yola çıktık. onu geçtim, öylesine girdiğim üniversite sınavında bile erkenden sınav alanındaydım. bu çocuk benden fazla vefasız.

ekleme: anne babası olmadığını dile getirdi birkaç kişi. çok da fark etmez. sınava girmeyecek, tek görevi çocuğunu oraya getirmek olan insanlar bile sınava girmesi gereken birinden daha önce kapıdaysa yetişemeyenin bu durumu görmesi gerekir.
  • (bkz: svihs) duruma cuk oturur...
  • vay be kaç yaşında amca sınava giriyor helal olsun eğitimin yaşı yok diyerek videoyu izlediğim, arkadan sallana sallana gelen genci gördüğümde değişik duygulara kapıldığım genç.

babası daha hevesli, genç kardeşimiz ölmüş ağlayanı yok. neyse seneye tekrar dener bu kafayla bir cacık olmaz ama neyse.
  • adam hayatinin sinavina girecek sikinde degil. ben önceki gece dogru düzgün uyuyamamistim bile.

gittik 1 gün önce okula baktik, nerede diye. sabah kalktik 1 saat önce orda olduk.

15 saniye ile degil, 1 saat hatta 1 gün ile kacirmis genctir.
  • velilerin kapının önünde duyar kasmaları da yok mu... susun da içerideki öğrencilerin konsantrasyonuna zarar vermeyin bari.