şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içinde 110 mağazalı kompedan markasını barından şirketin mahkeme tarafından iflas kararı verilerek batması hadisesi. sebebi döviz kurunun artması ve talebin azalması... 'dolar kimseyi etkilemiyor, vatandaşın bir sorunu yok' diyen vatan haini arap kırmaları bu iflas ile, oturup kaç kişinin işsiz kaldığını bi hesaplasın.

  --- spoiler ---

  türkiye genelindeki 110 mağazası ile iç giyim sektöründe faaliyet gösteren eko giyim tekstil mağazacılık a.ş için mahkeme iflas kararı verdi. yıllık cirosu 110 milyon lirayı bulan şirketin kompedan markası ile açtığı mağazalar birer-birer kapandı. şirketin iflasına ise, döviz kurlarındaki artış ve talepteki düşüş neden oldu.
  --- spoiler ---

  kaynak: http://mobil.hurriyet.com.tr/…l-devi-batti-40366277

  edit: imla.
 • ülkenin dinamosu olan temel gıda haricindeki tekstil sektörünü de krizin vurduğunu açık açık gösteren olaylardan bir tanesi.

  ancak bist yükseldiği için durum normal gibi kabul ediliyor.
 • 80 milyon tl kadar borç ile gerçekleşmiş hadise. 110 mağazası ve 550 çalışanı bulunmaktaymış. batma nedeni arasında kurlardaki yükseliş de varmış.
 • herkesin birbirine kur yapmayı bırakması ile kurların yeniden düşmesi sağlanarak kurtarılabilecek batış.

  (bkz: kur lobisi)
 • kur riski söylentilerine binayen ben maaşımı tl alıp , tl harcıyorum ; banane dolardan, eurodan diyenlerin genelden özele derin bir yolculuk yapmalarına vesile olması gereken hadise.
  dolar 4.50 olunca ; geçen hafta 430 tl verip 100 dolar almıştım, bugün gittim sattım 450 tl aldım . e hani tl değersizdi, kulliyen yalan diyen bir grup var köşedeki kahvede. kur riski deyince aklıma geldi.
  başlıkta yer alan iflas kararı verilen şirket eko tekstil tic. san. a.ş bu arada, firma ismi yanlış yazılmış diyecektim konu nerelere geldi. affola.