şükela:  tümü | bugün
  • türk topraklarını işgal etmeye gelmiş olan ingiliz, fransız, anzak ve koloni ordularını durduran türk askerlerini, 250 bin şehit/yaralı/kayıp verilen ve o zamana kadar dünyanın gördüğü en büyük çıkarmaya sahne olan çanakkale savaşını küçümseyen, yok saymak isteyen akp genel başkanının sözü.
  • yakında mehmet akif bir şiirle meşhur oldu, dombra istiklal marşından daha anlamlı, necip fazıl kadın düşkünü bir kumarbazdı falan da der. ümmetin yetişicek takati kalmadı ama recep dönüyor hızla mütemadiyen.
  • tankın egzozuna pamuk tıkayanların başkomutanı ile savaş stratejileri kitaplarında konu olmuş bir savaşın komutanı olan mustafa kemal atatürk ile kıyaslanmak isteyen hayalperest beyanı.
  • "18 mart 1915'i yaşamadınız okuyorsunuz ama 15 temmuz'u yaşadık dolayısıyla bu bizim için çok daha anlamlı" demiş ya la. ( http://www.birgun.net/…cok-daha-anlamli-173398.html )

    bu durumda hasan mezarcı da hz. muhammet'ten daha anlamlı.
  • ınsani delirtmek için bu kadar uğraşmayın, kim ne derse desin 15 temmuz rtenin koltuğunu garantiye almak adına ortaya attığı bir tiyatrodur, 18 mart ise emperyalist güçlere karşı 16 yaşındaki "çocuklar"ın bile silah altına girerek savaştığı, mermisi bitti diye süngülerini takıp kaçmamak, mevzilerini terketmemek için bacaklarını bağlamış aziz şehitlerimizin kanlarıyla kazanılmış "kesin" bir zaferdir, 18 mart zaferi'nin adını ağzınıza almadan önce çok iyi düşünün, basit birkaç tweet yuzunden cumhurbaskanı'na hakaret davalarını açıyorsunuz (ki bunun temeli saygısızlık yapıldığı düşüncesidir), lakin siz su an o 16 yasindaki sehitlerimize, memleketin her toprağından gelip de çanakkale'de canını veren aslanlara, seyit onbaşı'ya ve nicelerine saygısızlığın daniskasını yapıyorsunuz, ecdad ecdad diyip duran siz, en şanlı zaferlerinizden birini 15 temmuz ile kıyaslayarak ayaklar altına alıyor, ecdadınızın kemiklerini sızlatıyorsunuz, su an burada, bu sekilde özgürce onlara ve atatürk'e saygısızlık yapıyorsunuz ama unutmayın ki bu şansı size onlar verdi, kendinize gelin.
  • az kaldı az. bedir savaşı diyecekler