şükela:  tümü | bugün
  • akp nin "nasıl %3-4 oy bulurum da erken seçimde tek başıma iktidar olurum" sorunsalını çözmek için eski yollara başvuracağının kanıtıdır. vatan millete hayırlı olsun.

    bayram sonrası yine meydanlar başörtülü bacılara yapılan tacizlerden, polisimin (kendi polisi sanki amk) kahramanlıklarından, apırsanız da köpürseniz de oraya kışla yapacağım!! söylemlerinden geçilmeyecek.

    asıl önemli olan, başta mhp ve hdp nin takınacağı tavır olacaktır. başta da söylediğim gibi bu %3-4 oy gelirse oradan gelir zira. hadi be bahçeli, bir zamanlar beşiktaşımın yaptığı gibi 90 dakika saç baş yoldurdun ama son dakika at şu golü artık, kaldır tribünleri ayağa. ya da en azından berabere bitir maçı amk. onu yap bari..
  • tanım: danıştayın aldığı provokatif bir karar.

    her ne kadar canım deli gibi biber gazı ve direniş çekse de erken seçim öncesi akp ve avanelerine koz vermemek için bir süre olayın seyrini takip etmekte fayda var gibi.
  • bundan sonra durak bile yapacak olsak halka soracağız diyen istanbul büyük şehir belediye başkanı kadir topbaş bakalım bu karar sonrası topçu kışlasının yapımı için istanbul'da bir referanduma gidecek mi?
  • gezi parkının topçu kışlasına dönüşmesine izin vermeyecek bir halk var. siksen orayı rant merkezi haline getiremezler. velev ki gerçekleşti, bu malubiyet türkiye'nin 92 yıllık cumhuriyeti kaybetmesidir gözümde artık. kaybettiğimiz canlar için ben izin vermem. siz de izin vermeyin. berkinin annesi için izin vermeyelim. öyle basit, unutulacak bir mevzu değil bu. sikerler.
  • ne topçu kışlası aşkıymış arkadaş ya. ülkeyi iç savaş'a sürükleyecekler amına koyim. ne vaadettiler karşılığında da vazgeçmiyorlar bu topçu kışlası sevdasından anlamıyorum ama o minas morgul'u yıkarlar haberleri olsun.
  • muhtemel bir erken secim oncesi ortaligi karistirma karari olarak goruyorum bunu.
    ne kadar ortaligi bulandirirsak o kadar iyi bizim icin mantigi devam ediyor.
  • haziran isyanı, gezi parkı protestosu ile başlamış olsa da, bir "olay" olarak, badioucu anlamda bir olay olarak, onu çoktan aşmış, geride bırakmış ve kendi hakikatini oluşturma yoluna girmişti. yoksa öteki türlü ankaralı işçi ethem sarısülük'ün, antakya'da abdullah cömert'in ya da istanbul'da berkin elvan'ın (bunlar ayaklanmaya kendi motivasyonları ile katılan kent yoksulları idi) ayaklanmada öldürülmeleri söz konusu olamazdı. topçu kışlası kararı ve gezi parkında ağaçları kesme girişimi, insanlarda kentin ortak alanına el koyma-rant algısını pekiştirmişti, ama ayaklanmanın fitili olan şey parkta gençlerin çadırlarının yakılması ve sayılarına oranla kat kat fazla polis gücüyle acımasızca oradan kovulmalarıydı. bu kibirli tavra isyan etti halk. isyanın arka planında neoliberal otoriter kapitalizme ve onun türkiye özgülünde muhafazakar bir biyopolitika ile yürütülmesi vardı; kıvılcımı çakan ise kibirli ve küstah yönetim tavrı oldu. gezi vakası isyana dönüşmese küçük burjuva bir protesto tarz olarak kalacaktı. o yüzden gezi'yi mutlaklaştırmanın bir anlamı yok bence.

    topçu kışlası kararının danıştay tarafından tekrar hükümetin lehine olacak şekilde gündeme getirilmesi otomatik olarak yeniden bir halk isyanı doğurmayabilir. haziran isyanı, gezi olayını aştığı gibi, bir başka şey de haziran'ı aşmalıdır. aşamazsa ve tekrara yönelirse, ilkinde kahramanca bir trajedi boyutu barındırırken ikincisinde komediye dönüşme riski var. sermaye yanlısı bu kararlara muhalefet edilmeli elbette, ama ayaklanma daha ciddi, uzun vadeli programlama gerektiren bir şey. tabi devrim yapmak gibi bir derdimiz olacaksa...
  • (bkz: summer is coming)

    gaz maskem, kaskım+action kameram ile hazır bekliyorum.
  • uzun adamı %52 ile cumhurbaşkanı yapan topçu kışlası olayının yeniden dürtülmesidir.

    tayyip erdoğan'a oy lazım, başkanlık lazım. ortalık karışsın, yalan-dolan haberlerle (camide bira içtiler, başörtülü bacımızın üstüne işeyip saldırdılar) reyis güçlendirilsin, halkın bakış açısı değiştirilsin. 400 milletvekili için yapmayacağı şey yok...

    oo direniş loading, alırız bi dal!