şükela:  tümü | bugün
 • henüz doğrulamayan ama iddia edilen olay. beklemekte fayda var. twitter'da köprü kapatılması ile ilgili ortaya atılan iddia. büyük ihtimal trolleme olayı.

  darbe girişimi doğru çıktı asker kışlaya çekilip demokratik yollarla çözüm aranmalıdır.

  meyece adlı yazarın ricası.
  (bkz: #61772571)
 • olan pokemon'lara oldu. geldikleri gibi şoka girdi zavallılar. yaa pikaçu kardeş çok rahat konuşuyordun. burası ortadoğu adamın aklını alırlar.

  aylar sonra gelen edit:

  başlığın ikinci entrysi bana ait. tabi o sırada fabrikada çalışıyordum. haftanın son iş gününde 16-24 vardiyasındaydık. bendeniz bir ara lavaboya çıktım. klozetin tepesinden sözlüğe giriyorum gene ne saçmalıklar dönüyor diye. işte o an şu başlığı gördüm. (bkz: 15 temmuz 2016 beylerbeyi olayları) nedense aklım direk ankara'ya gitti. ne bileyim ben beylerbeyi'nin nerede olduğunu? entrylere şöyle bir göz gezdirdim. işte efendim asker terör ihbarı almış, sokağa inmiş vs.. açıkçası pek önemsemedim. lavabodan çıktım tulumlarımı değiştim. son kez sayfayı yeniledim, tak!!! yeni bir başlık düştü; 15 temmuz 2016 tsk'nın yönetime el koyması! (ertesi gün öğleye doğru başlık moderasyon tarafından değiştirildi ve şu an ki halini aldı)

  tabi ben troll olduğunu düşünerek şakalar komiklikler tadında bir entry gönderip çizmelerimi giydim. meğer o an sözlüğün en tarihi entrysini girmişim farkında değilim. nyse efendim tekrar içeri geçtim, çalışıyoruz ediyoruz. telefon kıpraşmaya başladı durmuyor. baktım olmıcak tekrar lavaboya çıktım arayan kuzen. "oğlum e5'deyim yanımdan 4 tane tank geçti." tabi o öyle deyince bir anda ışıklar yandı. tekrar açtım sözlüğü. ağabey bir de ne göreyim? adamlar harbi harbi darbe yapmış.

  kafam bir bozuldu, bir bozuldu ağabey. tekrar girdim içeri. formen de azarladı, ne gidip geliyon diye. dedim "sen ne anlatıyon aga? dışarda memleket elden gitmiş, siz burda sucuk diziyonuz?" ilk an bir şey anlamadılar. neden sonra hızla yayıldı haber. normalden 1 saat önce paydos verdik. eve vardığımda tüm ahali ayaktaydı. tv'nin karşısına geçmiş reis hazretlerini dinliyorlardı. kameralar boğaziçi köprüsünü gösteriyordu. köprünün o bomboş halini görünce ilk 10 saniye harbiden ürktüm. sonra kanalı değiştirip kral tv'de demet akalın'ın poposunu izleyebildiğimi fark edince "böyle darbe mi olur ulan?" deyip vurdum kafayı yattım.

  ertesi gün işbaşı yaptığımızda olup bitenleri aramızda değerlendirdik. olayların mantık örgüsü tutarsızdı ve hiçbir izahı yoktu. derken işçilerden biri lavaboya gidip peçete getirdi. masaya koyup üzerine bir şeyler çizmeye başladı. resmi tamamlayıp gösterdiğinde gülmekten yerlere yattık. durumu o kadar güzel özetlemişti ki katlayıp cebime koydum ve ölene dek saklamaya karar verdim.

  merak eden dostlar için şuraya bırakıyorum.
 • tv'de haberlere düşmeye başladı.
 • asparagas olma ihtimali yuksek. troll de olabilir. ayi da cikabilir.

  edit: ekşisozluk sayesinde cumhurbaşkanından ve hükümetten bile daha önce videolu görüntülerle haberdar olduğum durum, sanırım 22:10 sıralarında beylerbeyi olayı ile darbeden haberdar olabildim. videolarda doğrudan "evinize gidin tsk yönetime el koydu" şeklinde bağrılıyordu. bu konuda devlet değil istihbarat almak, haber alması bile saat sürdü. izleme imkanları mit, askeri istihbarat, bütün kurumlar "sadece maaş veren" yerlermiş bu belliydi ama artık kesin olarak biliyoruz.

  öncelikle; büyük bir beladan kurtardık. hepimize geçmiş olsun.

  darbe olsaydı ne olurdu? fetoş bu ülkenin yeni "atatürkü" olma hedefindeydi. beğenmediğimiz dikta dediğimiz iktidar gidecek ama "fg şerefsizi" elinde dünyanın güçlü ordularından birisi bizi hem bu bölgede bazı güçlerin jandarması yapacak, hem de işine gelmediği anda ordu ile bizim tepemize çöküp istediği çizgiye getirecekti. fg veya ondan sonraki adamı kontrol ettiler mi bütün türkiyeyi kontrol edebileceklerdi.

  kendi adıma darbeden ne öğrendim; vergilerimizle alınan helikopter ve uçaklar tepemize bomba yağdırdı ve bu yaşıma kadar bizzat askerliğim süresince dahil olduğum ordunun iç bir tehdit oluşturabileceğini hiç düşünmemiştim. demek ki oluyormuş. bu ülkede güçleri ayırmak, denetim ve demokrasi ancak hepimizin barış ve huzur içinde yaşamasının anahtarıymış.

  kimler sorumlu peki?
  bu ülkenin kurumlarını yönetenler, kusura bakmasınlar ama bu yaşıma kadar bu ülkeye vergi ödemiş, askerlik yapmış bir vatandaş olarak kendi vergilerimizle, kendi silahlarımızla kafamıza bombalar yağdırıldıysa; "kasıt", "ihmal", "beceriksizlik", "aptallık" her ne olursa olsun bunda dahli olan herkesin hesap vermesini istiyorum. kesinlikle sorgulanması belki de görevi ihmal suçu ile incelenmesi gereken iki kişi var. hulusi akar ve hakan fidan.

  - hulusi akar'ı darbecilikten kurtaran yaverinin ifadeleri ve boynundaki morluklar, yaverin ifadesine ne derece güvenilebilir? morluklar?
  - hakan fidan cb'na dahi haber vermemiş, peki kimle yürüttü bu süreci? rapor verdiği kurumlar kişiler kimler 15:30 dan 22:00 a kadar neler oldu?

  şahsi kanaatin görevi ihmal suçundan da soruşturulmalılar. özellikle hulusi akar'ın darbeye karşı tutumu ve 15 temmuz darbesi ile ilişkisi kesinlikle detaylı sorgulanmalıdır. bu ülkede ilker başbuğ, eski bir genel kurmay başkanı dahi hapis yatmış ve aklanmış. iler başbuğun vatansever ve dürüst bir insan olduğundan kim şüphe edebilir. hulusi akar bir asker olarak onurunu temizlemek için bizzat kendisi talep etmelidir.
 • kesinlikle düzmece olmadığını düşündüğüm, türkiye'nin önünü kesmeye yönelik olay.

  türkiye 'de en az bir 50 sene boyunca darbe girişimi kesinlikle olmayacaktır. demokrasinin önemi umarım herkes tarafından anlaşılmıştır.

  bir sürü insan bu girişim canlarıyla ödemişlerdir. en çok onlara üzüldüm.

  umarım güzel olur herşey, bu ülke bunları hak etmiyor...

  edit
 • yok artık ya insanı heyecanlandırmayın durup dururken.

  en fazla terör istihbaratı falan alınmıştır onun tantanasıdır.
 • (bkz: allahım sen konuyu biliyorsun amin)

  edit: can dündar çok güzel yazmış;

  darbeler kime yaradı?
  12 eylül özal'ı, 28 şubat akp'yi iktidara taşıdı.
  27 nisan gül'ü cumhurbaşkanı yaptı.
  15 temmuz erdoğan'ı başkanlığa taşıyor.
 • ulan kırk yılın başı şampiyonlar liginde oynayacaktık.

  eylüle kadar geçer mi acaba ?
 • akp hükümetini darbe götürmez. iç savaş götürmez, seçim götürmez, rte'nin ölümü hiç götürmez.

  akp hükümeti, ne zaman büyük güçlerin akp hükümetiyle işi biterse o zaman gidecek.

  akp hükümetini götürecek yegane şey, bütün dünya'nın tıpkı iran'a uyguladığı gibi türkiye'ye de bir ambargo uygulaması olacaktır.