şükela:  tümü | bugün
  • cok guzel bir mizansen izledik.

bunlaaaar fetö.

bir avuç kendini bilmez grup darbe yapacakmış.

bunlara prim vermeyiz.

hadi başkanlığa yürüyelim mi kıps wink wink.

güzel tiyatro. iyi denemeydi uzun.
  • adamlar başkanlık için prodüksiyonel çalışıyor. spielberg filmleri gibi. köprüyü kapat, askerleri bir yerlere serpiştir, jetleri uçur tamam. yaz yağmuru tadında, kısa film ayarında darbe mi olur.

not: demirel yok ayrıca amk, demirel'siz darbe mi olur.
  • lan boyle tiyatro mu olur? rte korkagin ve paranoyagin teki. numaradan bile olsa boyle bir tiyatro cevirmez. gercek oluverir mazallah diye korkar.

daha buyuk olasilik genc subaylarin darbe yaptigidir. onemli olan soru tum komuta kadrosunun bu girisimin arkasinda olup olmadigidir. yada baslangicta bu girisimi desteklemiyorlardi ise bile, sonradan destekleyip, destekmeyecekleridir.

tum komuta kadrosu darbeyi desteklerse, gecmis olsun yeni bir darbemiz var. sonucta anayasal duzene karsi cikmak buyuk cesaret ister. bu saatten sonra askerler geri adim atmazlar cunku cezasi buyuk. ha hukumet geri atar mi onu gorecez.
  • tayyibin ve il başkanlarının meydanlara inin, havalimanlarına gidin açıklamalarıyla yalan olduğu garantilenmiştir. askerin ateş açmayacağından bu kadar eminler.

edit: bir haftadır olana bitene göz atıyorum da, darbe gecesinden sonra yaşananlar ve ortaya çıkanlar cemaat tarafından bir darbe hareketinin olacağının ancak bundan haber alınınca darbe hareketinin erken başladığının göstergesi gibi. ancak bazı tuhaflıklar var hala. bu nedenle emin olamıyorum.
    ek olarak, darbenin tiyatro olduğu düşüncesini beyan etmek neden suç anlayabilmiş değilim.
    (bkz: ifade özgürlüğü)
  • bu tiyatro sonrası büyük ihtimal bir muhalif avı başlatılacaktır. kendi yarattıkları fırsatı kaçırmayacak bu yönetim.
  • meclis yerine köprüye giden darbecilerden belli olan tiyatro.
  • reis geliyor diye asker ahl ablukasını kaldırıyor halk içeri giriyor. reis omuzlarda, ya ya ya şa şa reis başkan çok yaşa! reisin gözler dolu... ışık kararıyor, perde usulca kapanıyor. izleyici coşkulu, gözleri yaşlı, başkan çok yaşa diye inliyor salon.
  • olaylar doğrudur yanlıştır orasını bilemem. ancak bu bir 'darbe' girişimi değildir. sokağa çıkma yasağı geliyor, halk sokağa iniyor ve asker geri çekiliyor. inanın bu kadar kolay değil.

benim en çok üzüldüğüm trt'de metni okuyan hanım.
  • kesinlikle bakkalların oyunudur. marketlerin kapalı olduğu bi zamanda organize bir hareketle adamlar iki saatte ciroyu patlatti hahahahah ulan ülkeye bak!!
  • darbe adı altında çevrilen tiyatro esnasında duru şudur:
    cumhurbaşkanı; dışarıda
    başbakan; dışarıda
    bakanlar; dışarıda
    siyasiler; dışarıda
    parti merkezleri; açık

yandaş yada diğer tv'ler; cumhurbaşkanı canlı yayında

yandaş yada diğer basın; sabah çıkacak gazeteler için baskıda

internet; abanma yüzünden laglarda

lan sahi bu darbe kime yapıldı? tek genelkurmay başkanına mı? acaba darbe bahane başkanlık şahane mi.