şükela:  tümü | bugün
 • başka yere yazdığımda siklenmediği için bu başlık altında tekrar yazılan sorulardır.

  erdoğan'ın darbeyi planladığını zannetmiyorum,kurnaz bir siyasetçi olarak işin kaymağını yiyor bence;

  ama;

  darbeyi kim yaptı mevzusunu çözecek tek şey şudur;

  yargılamalar halka açık yapılır;

  hakim darbeci askerlere sorar;deliller ortaya konur, adamlar fetöcü mü değil mi,

  tüm halk gözleriyle görüp kulaklarıyla duymuş olur.

  şimdi gelelim sorulara,babayiğitlerden bu sorulara cevap bekliyorum.

  aa geldi yine fetöcüler dersen; ananı avradını yedi sülaleni fetö ile birlikte sikerim ona göre.adam gibi cevap yazılacaksa yazın.10.000'lerce atatürkçü vatansever subayın,suçsuz yere yarrak altına gitmesi durumu söz konusu.sinirler tepede yani ona göre.

  kiritik 1:içeri alınan subayların ailelerinin çoğu biz saf atatürkçüyüz diyorlar.fetö metö hayatımızda bilmeyiz görmeyiz,yedi sülalemiz şahittir diyorlar....bu niye önemsenmiyor?

  kritik 2:içerdeki subayların ancak10.000'de birinin ifadesine ulaşılabildi.....neden?

  kritik 3:darbeciler arasında fetöcülerin bulunduğu bir gerçek ama düşük bir oranı oluşturuyor gibi görünüyor,o halde diğer subaylar neciydi?atatürkçü vatansever subaylar neden içeri alındı?

  kritik 4:ordudaki emir komuta zincirinden hangileri önce darbe taraftarıydı sonra darbe anında aniden saf değiştirip darbe karşıtı oldu,hiç açıklanmadı? bu biraz garip değil mi?

  kritik 5:adil öksüz neden bırakıldı,onu bırakan hakimler neden tutuklanmadı?...yoksa adil öksüz öldü mü? nasıl yakalanamaz?

  kritik 6:daha darbenin ilk dakikalarında bu darbeyi yapan fetöcülerdir,açıklaması, binlerce askerin aynı anda fetöcü olduğunun şık diye bilinmesi ve tık diye ortaya konması,anlamına gelir ki,bu nasıl mümkün olmuştur?

  kritik 7:darbe emir komuta zincirinin en tepesinde başlayıp,emir komutanın altındakiler işe koyulunca,emir komutanın tepesindekilerin darbeden 5 saat sonra aniden saf değiştirmesi durumu nasıl izah edilecek? yoksa asker askeri satışa mı getirdi?...bu kritik önemli ; peki ya esas fetöcüler atatürkçü vatansever subayları satışa getirmişse ne olacak? içeri alınanların çoğu atatürkçü vatansever subaylarsa bu ihtimal güçlenmiyor mu?

  kiritik 8:darbeyi yapan fetö,tüm şirketleri,elemanları,öğretmenleri,okullarını neye göre riske atsın? ordunun başarısız olma olasılığına karşı tedbirsiz davranmalarının psikososyo-ekonomosiyaso-dello kono moto açıklaması nedir?

  kritik 9:darbe gecesine ait,askeri üsteki tüm görüntüler yazışmalar konuşmalar değil de ancak bunlar arasından cımbızla seçilenler neden gösteriliyor.tüm herşeyi neden göremiyoruz.

  kritik 10:gözleri başları şiş,don gömlek sergilenen generallerin aileleri,arkadaşları fetöcü değildiler,üsten gelen emri uyguladılar sadece,onlar atatürkçü cumhuriyetçi subaylar derken,bunun hiç mi önemi yok?

  kritik 11:gözünü karartmış bombacı sapık askerler neden; meclisin bahçesini,sarayın kenarını bombalıyor?isterlerse meclisi,sarayı,havalanını tüm tvleri 5 dakika içerisinde yerle bir edebilirlerken bahçe ve kenarla yetinmeleri niyedir?

  kritik 12:halkın üzerine ateş açıp masum insanları katleden askerlere de, o esnada halkın arasına sızmış silahlı tipler ateş açıp kışkırtmış mıdır? bu siviller kimdir ve kaç darbeci askeri kurşunla öldürmüştür?

  kritik 13:fetöyü temizleme aşamasına gelince tüm askeri okulların kapatılmasındaki mantık nedir? fetöcülerin saldırısıyla ergenekondan ömür boyu hapis yemiş,ilker başbuğ bile askeri okulları yok etmenin yanlış olduğunu söylerken,kimsenin ilker başbuğu tıklamamasının sebebi neydi?

  kritik 14:zaten fail belliyse hangi sebepten yargılamalar ultra gizli yürütülüyor? yüzde yüz tüm darbecilerin fetöcü olduğuna eminlerse,neden hiçbirini duymamıza izin verilmediği gibi hiçbirisinin ailesinin röportajı bile hiçbir medya grubu tarafından yayınlanmıyor?

  kritik 16:şu anda 2.darbe olabilir diyenler bunu neye göre söylüyor? birinci darbe esnasında ordunun neredeyse yarısı tasfiye edilmişken diğer yarısı da mı fetöcü? neler oluyor?

  kritik 17:hakan fidan darbeyi erdoğana bildirmiyor,güya erdoğan eniştesinden öğreniyorsa hakan fidan neden hala görevde? yoksa bu mevzu hakan fidan ve erdoğan arasında bir inandırıcılık manevratik oyunu mu idi?

  kritik 18:darbeden sonra istanbul ve ankara'dan doğuya sürülen tüm askeri birliklerin durumu ne olacak? daha doğrusu istanbul ve ankara'ya ani bir saldırı olsa ki böyle birşey şu anki koşullarda olabilir, bizi kim koruyacak? rus ordusu,nato ordusu,işid ordusu vs'ye sopalarla karşı koyacak,tankları uçakları taşlayacak değiliz herhalde değil mi? yoksa uzaylıları taşla kovalayan bir halk olarak,düşmanı da taş ve sopalarla mı kovalayacağız? biz bir cem yılmaz filminin içerisinde miyiz neyiz?

  kritik 19:yüzlerce masum insanın ölmesine binlerce masum insanın yaralanmasına sebep olan darbe denilen bu terör saldırısının iç yüzünü neden sorgulamayız halk olarak? adalet ; siyasilerin iki dudağı arasından çıkanları dinlemek ve o şekilde herşeye inanmak mıdır,yoksa belgeler, deliller, ispatlar ve hükümlerin net ve anlaşılır bir sunumu mudur?

  kritik 20:eğer fetö bu darbeyi yaptıysa hepsinin idam edilmesini can-ı gönülden isteyen birisi olarak bu garip durumu kritize etmek de hakkımız değil midir?

  kritik 21:bu kadar lan...başka varsa siz yazın....