şükela:  tümü | bugün
  • ankara kızılaya askerler çıkarılmış, jetler habada uçuşuyor, şuan için 17 polis şehit düşmüş durumda ve buna tiyatro, başkanlık için bir oyun deniyor. insanlar ölüyor ama biz bunun tiyatro olduğuna inanıyorlar. başkanlık için bunun bir oyun olduğunu düşünenlerede kafam girsin.
  • dangalağın tekidir.
    devletin 17 polisini göz göre göre şehit edeceğini sanacak kadar orospu çocuğudur.
  • analiz yapabilen, geçmiş türkiye tarihini bilen, toplum yapısı hakkında fikir yürütebilen, toplum yönlendirmelerinde ve fikir empozesinde çevrilen oyunlardan haberdar en önemlisi bir beyine sahip olan insandır.
  • haftada en az bir gün balık yediğini, omega 3 açısından eksiği olmadığını düşünüyorum.
  • tiyatro mudur değil midir bilemeyeceğim fakat tiyatro ise gayet de perinçek tarafından kurgulanmış olabilir. sanki daha önce gaz vermedi kimseye...

polisler şehit olmuş, nasıl tiyatro olabilirmiş? sen böyle diyesin diye olabilir mi?

ekleme: birkaç füze atarız kimler dediydi sahi?
  • eğer bu darbe gerçekse tarihin en gerizekalı darbecileriyle karşı karşıyayız.

meclis, başbakanlık ve saray yerine köprüyü tutan darbeci mi olur?
    trt'yi tutup türksat'ı ve diğer tüm özel kanalları başıboş bırakan darbeci mi olur?
    ben bu sivil kafamla bunlardan daha iyi darbe planlarım.

dolayısıyla gayet de tiyatro olduğuna inanıyorum.

zaten reis-i çomar'ı biraz tanıdıysak çok da şaşırtıcı olmaz.
  • tarihi iyi okumuş insan beyanıdır.
    60 veya 80 darbelerini yaşamamış olsa bile darbelerin en başta "prime time"da gerçekleşmesinin mantıksız olduğunu bilir. geçmiş darbelerde:

* gecenin bir köründe baskın yapıldı
    * yalnızca büyükşehirlerde değil, anadolunun en ücra köşelerindeki köylere kadar baskın yapıldı.
    * milletvekilleri gözaltına alınır.
    * hiç kimseye göz açtırılmadı.

bugün olanlar üç beş tankla milletin dizi izlediği saatte 2-3 binanın basılmasından ibarettir. şimdi tek tek teslim oluyorlar, birçok komutan "küçük bir grup, biz desteklemiyoruz. yakın zamanda kontrolü ele geçiricez" diye beyanat veriyorlar. milletvekilleri, bakanlar teker teker canlı yayına çıkıyor.
    ayrıca darbe bildirisi metninin içeriği de tamamen talihsizliktir. daha güzel günlerde okunması üzerine saklanabilirdi.

(bkz: darbe değil o, darbe olsa duramazsın)
    (bkz: ve perde kapanır)
  • darbe heveslerinin kursaklarında kalmasından dolayı yapıştıkları bahane.

bakınız fetullahçı tuncay opçinin 3 gün önce attığı son twit şu: yatakta basıp, şafakta asacaklar.

başta emreuslu olmak üzere epey fethullahçı bu alçaklığa önce sahip çıkıp, halkın şamarını yiyince tiyatro gevezeliğine başvurdular.
    oynadığınız tiyatroyu o küçümsediğiniz halk ferasetiyle boşa çıkardı. bunların en ağır şekilde hesap vermesini dört gözle bekliyorum.

burada ilk saatler darbenin şakşakçılığını yapanların capslerini aldım, bu aşağılık suça destek verenlerin de yargılanması lazım. ama tüm darbeciler ve yandaşları gibi çoğu mesajlarını silmiş. ama yargıda bunun hesabını verecekler.

12 eylülü hatırlamayacak kadar küçüktüm ama 12 eylüle hayır demiş bir şerefli aileden geliyorum. bu darbe suçunu öven ve destekleyenleri yargılatmakla da şeref duyacağım.
  • çok film izleyen ergen ruhlu insandır. aklını kullanıp 'büyük' oyunu gördüğünü zanneder oysa yaptığı kafasındaki şablonlara göre düz mantık gütmektir.