• bu ülke bu kadar haini nerede yetiştirdi diye soruyorsun ya. " ne istediler de vermedik? " bu lafı hatırladın mı kızgın dinci? şimdi gidip padişahın efendin için şehit olabilirsin.
  • izlemeyin. nereden baksan felaket. yobaz propaganda videosu olarak başlayıp, bir noktada saving private ryana dönüşüyor. vücudu ikiye bölünmüş insan var.

darbenin sabahında, uzaktan görüntüyü kendimce özetlemiştim. şu ülkede ne için savaşabilirsin, birilerinin piyonu olmadan?

kendini korumak yerine uzaktan millete sıkan manyak askerler,
    cihada giden yobazlar (sondaki el nusra "özentileri"),
    bu cinayetleri gezi gibi alakasız şeylere karşı propaganda için kullanan göt kılları...

bunun tiyatro olmadığına inanıyorum, tıpkı 11 eylülün bir cia komplosu olmadığına inandığım gibi. fakat nasıl ki bush 11 eylül'ü dibine kadar kullandı, bunların da suyu çıkarılacak. önemli olan da bu zaten. tiyatro olup olmaması, bu sonucu değiştirmiyor çünkü.

görüntüsü olmayan hayali kabataştan infial yaratanlar, bu görüntülerle kim bilir ne yaparlar. halihazırda görevden alınan 2700 hakim, binlerce meb çalışanı, dekanlar, tabii ki askerler...daha bu başlangıç. hazırlığı yapılmış her projenin icra zamanı.

tankların üstüne çıkanlar da, fetocuları uzaylılar getirmiş gibi davranmaya devam edecekler. kimse erdoğanı sorumlu tutmayacak. kimse halkın sokağa çıkmasının demokrasinin teminatı olduğu çıkarımını yapıp, geziye veya özgür basına güzellemeler yapmayacak, tam tersi daha da hınçla saldıracaklar. ölü doğmuş ve kendi kendini tüketecek bir darbede, devletlüler evlerindeyken (sadık 1. ordu da kıyıda beklerken) piyon gibi öne sürülmeyi sorgulamayacaklar. tam tersine, onlar bu yapay destanda "şehit" olarak rol almaktan memnunlar. dindar toplumun faydaları bunlar.

cesaretleri gerçek (tanka karşı durmak boru değil) ama anlatı yapay. ve bu "darbeyi durdukları" anlatısı kısa bir süre içinde resmi tarihimiz olacak. buna gık desen de darbeci olarak yaftalanacaksın.

şu noktadan sonra haber izlemek, güncel kalmaya çalışmak filan tam bir intihar teşebbüsü, beyninizi yakarak eritme teşebbüsü.

pratik ders: askeriye korkunç bir şey. oradaki kalabalığın her biri silahlı da olsa, iki zırhlı araca karşı bir şey yapamıyorsun. uçağı helikopteri zaten geçtim. günlük hayatta hep polislerle karşılaştığımız için referans noktamız o, ama askeriyenin gücü o kadar orantısız ki, kelimeler kifayetsiz kalıyor. bu yüzden polisin de her yerde, her ülkede giderek daha da militarize olması, bence kısa vadede en büyük tehlikelerden biri.
  • askerden ve askerlikten nefret ederim. asker dediğin zombiden farksızdır, mantık kullanmak yoktur. bu videodukiler insanın kanını donduran cinsten. bu kadar götlük olmaz.

hala 'tiyatro diyenin' diye olayları muhakeme edenlere sövülüyor.

güzel kardeşim senin reyizinin damadı canlı yayında sırıtıyordu reyizinin yanında. kazanılmış zaferin sevinci miydi acaba?
    yook anladığın anlamda 'darbecilere darbe yapma zaferi' değil. ülkenin amına koyup temize çıkmanın zaferi. şunu iyice aklınıza sokun. artık tek bir aileye hizmet ediyorsunuz hepiniz.
    vatan millet edebiyatı yapmayın.

7-8 saat insanlar öldürülüyor zulüm var yani istanbulun ortasında. e bi kamyon komutan çıkıp küçük bir grup, biz desteklemiyoruz diyor.

ulan o zaman bu ordunun geri kalanı nerede? polisi nerede? insanların kuş gibi avlanmasına nasıl müsaade edilebiliyor.

bi de hadi diyelim mühimmat bitti iyi de adamların altında tank var tank. harekete geçtiği zaman özel patlayıcılar haricinde durmuyor bunlar. bu herifler öldürdükleri adamlara neden teslim oldu. bas git nereye gideceksen. bunu da aklım almıyor bir türlü.
    nooluyor amk. ne yaşattınız lan bize. yazık lan bize.
  • tiyatro denilmesine neden bu kadar sinirlenildiği anlamış değilim. bu olayın bir kurgu olması; yaşananların gerçek bir darbe girişimi olmadığı anlamına gelmez ve oraya gidip canını ottaya koyanların samimiyeti ve vatan sevgisini sorgulatmaz ki.

darbe girişimi sırasında ve sonrasında yaşanan birçok garip duruma karşı anlamlı ve tatminkar cevaplar verilmediği sürece bu konuya şüphe içinde bakmak ve bunu sorgulamak her türk vatandaşının hakkı ve görevidir. bu ülke için canını verecek kadar vatan sever olabilirsin ama bu ülkeyi bir iç savaşa sürükleyebilecek vatan hainlerinin oyunlarına alet olacak kadar da koyun olmana engel değil bu sevgi. ırak ve suriye de savaşanlar inanmadıkları şeyler uğrunamı mücadele ediyor.ve ölüyorlar. ama onların vatan sevgisi vatanlarını yok ediyor. o yüzden herşeyden önce hukuk, hukuk için de akıl lazım biat değil.
    ve bu söylediklerimden bu olayı kurgulayanların kim olduğu hakkında kendince çıkarımlarda bulunup beni eleştirmeye kalkmayın. ben kimseyi bu olayların faili olarak suçlamıyorum sadece bu mantıksızların açıklanması konusundaki sorumluluğun bir zahmet bu ülkeyi yönetenlerde olduğunu söylüyorum. vatandaş olarak hesap sorabileceğimiz tek resmi kurum olan hükümetten.
  • daha düne kadar feto'ya laf ettirmeyen insanlara feto tarafından yapılan zulüm'dür. kıyımdır.

chp 20 senedir feto'yu anlatıyor size, sikinize taktınız mı?
    din düşmanı demediniz mi ?
    demediniz mi lan?

şimdi bu darbeci komutanlar adalet karşısında cezalarını bulsunlar. yavşaklıktır. net !

peki feto'yu bu kadar büyütenler kollayanlar bu pozisyonlara getirenler de yargılanacak mı sevgili akp'li kardeşim ?
  • üzücü görüntülerdir, umarım ülkemiz bir daha böyle görüntülerle karşılaşmaz. ülke her şeyden önemli arkadaşlar, kıymetini uzakta olunca biliyorsunuz.
  • siyasal islamcı fethullah gülen'in generalleri tarafından başlatılan aşağılık bir darbe girişimine karşı koymak için sokaklara dökülen siyasal islamcı akp seçmenlerinin vurulma görüntüleri.

sivillerin askerler tarafından vurulması ve bombalanması rahatsız edici, son derece üzücü ve travmatik. yarrak gibi affedersin!

yalnız şu var ki, kendi adıma hiç bir sorumluluk hissetmiyorum çünkü bu, siyasal islamcıların birbirleri ile savaşı (erler de aradaki zavallı piyonlar) ve ben her iki tarafta da olmadığım için müsterihim.

sakın 'biz oraya demokrasi için gittik' falan goygoyu da yapmayın! siz oraya, talimat üzerine, siyasal islamcı akp'yi kurtarmak için gittiniz ve siyasal islamcı fethullah'ın subayları da sizi erlere vurdurdu. iktidarda akp olmasa biriniz bile orada olmayacaktınız.

ordusunun halkına ateş açtığı bir ülkenin vatandaşı olmaktan utanç duyuyorum ve ülkeyi bu hale getiren siz siyasal islamcılarsınız. gerek akp'liler gerekse de düne kadar kol kola gezdikleri fethullahçılar.

kına yakın. ete de para vermeyin.
  • görüntülere çok az bakabildim, çok yazık.

her kim ki 5 tank 100 askerin önüne ordunun kalanı 500.000 asker ve 1000 tankı koymadı, onun yerine çağrı yaparak zavallı ve bilinçsiz halkı yolladı, işte o veya onların yatacak yeri yok.
  • neymiş çıkmayanlarında geleceğini kurtarmışlar!

ulan çomar! ülkeyi bu hale getiren, bunları yıllardır musallat eden, her istediklerini veren ben miyim?

götünü yalıyordunuz hepiniz fethullah'ın ne oldu?

sen sardın sen temizlicen!
  • 'boğaz köprüsünü fethettik elhamdülillah, allaha şükür şuan köprü müslümanların elinde'

din en büyük uyuşturucu evet!
hesabın var mı? giriş yap