şükela:  tümü | bugün
  • sivil halk, polis ve asker birbirine düşürüldü. bu ayıbı da unuturuz nasıl olsa..
  • ne yaptıklarından bile haberi olmadan linç edilen askerlerdir.
    https://www.youtube.com/watch?v=onnyzlnhaom
  • peki tsk, akplilerin linç ederek öldürdüğü daha 20 yaşındaki bu erlerin hesabını sorabilecek mi?
  • bazılarının pkk ve barzo türk gençlerinin önüne attığı hiçbirşeyden haberi olmayan 20 li yaşlardaki askerlerdir.

bu askerlerin tek yaptığı şey üstlerinden aldığı emir ile tank yada benzeri bir araçla belirlenen yere gitmek.

askerde olduğunuzu düşünün, yüzbaşı binbaşı neyse işte üst rütbeden komutan geldi ve size silahınızı alın şu araçla x bölgesine gidin dedi. kusura bakmayın ama "ne için gideceğiz" deme gibi bir şansınız yok, eşek gibi gitmek zorundasınız. şimdi o askerlerin yerine kendinizi koyun, söylenen yere gittiniz ve sizi gözü dönmüş 1000 kişi karşıladı, hadi bakalım.
  • içim yanıyor.
  • er ve erbaşlara bu kadar kızılmaması lazım. onları emre itaat etmemek gibi bir lüksü yok.
  • içinde insanların olduğu araçların üzerinden tankla geçen cinsleri çıkmış fotoğrafları görünce şaşırdım.

şu iki videoda da arabayı bariyerlere sıkıştırıp parçalayan bir tank var
    https://www.facebook.com/…ner/posts/940855799370139
  • linci falan bilmem de köprü üzerinde tekbirlerle kovalanan askerleri gözlerimle canlı canlı gördüm. bütün gece ne kadar korksam da endişe etsem de tek bir damla gözyaşı akıtmamışken önde koşan türk askeri arkada kovalayan türk vatandaşını gördüğüm anda içim yandı ağladım. çok ağrıma gitti benim türk askeri kovalanıp kaçıyordu. kovalayan bizlerdik türk vatandaşlarıydı. uzun süre ağzımı açıp konuşamadım, bizi bize nasıl kırdırırlar buna nasıl izin verebiliriz.
    buna sebep olanların hepsinin allah belasını versin. hepsi önce kendi evlatlarının acılar içindeki ölümünü görsünler sonra boklarında boğulsunlar. bu gece ellerimi açıp beddua ettim ben hayatımda ilk kez. allahım sen sebep olanların belasını ver, ölmeyelim artık öldürmeyelim birbirimizi.
  • fotograflari gozumun onunden gitmiyor, cok uzgunum.
  • linç kötüdür. keşke olmasaydı bu görüntüler.

ancak ne bekliyorsunuz gençler, bu asker efendiler darbe yapmak için sokaklara indi, başarsalar milletin ebesine atlayacaklardı, vatandaş plaket mi verecekti bunlara? bu görüntülerde askerin son anları var, o görüntülerden bi 20 dakika önce nasıl iştahla vatandaşa ateş ettiklerini gördünüz mü? kaç asker ölmüş dünden beri? peki ya kaç polis, kaç "sivil" vatandaş öldü haberin var mı? o adamların arkadaşları az geride kanlar içinde yatıyo, sen evde pineklerken bu insanlar sokakta darbecilere direndiler. ne bekliyordunuz? çiçek mi vereceklerdi askere?

keşke linç olmasaydı, ama durup dururken vatandaş askeri linç etmiş gibi yazmayın. biliyoruz hayal kırıklığına uğradı bazılarınız darbe başarısız olunca. ama ayıptır bunu açıktan söylemeyin.