şükela:  tümü | bugün
 • sözcü gazetesine yapılan operasyon ile öğrendiğimiz olay. kemal kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe dediği olay öncesi erdoğan'ın uzun süre görünmemesi ile ilgili soner yalçın şöyle yazmış:

  " tarih: 11 temmuz 2016. erdoğan günlerdir kameraların karşısına geçmemişti. tatilde olduğu söyleniyordu.

  tarih: 14 temmuz 2016. gökmen ulu'nun yaptığı tekneler haberi sözcü'de yayınlandı. peki… erdoğan okluk koyu'nda mıydı? okluk koyu'na giriş-çıkışlar kapatılmıştı ama karada güvenlik personeli yoktu. ne jandarma, ne özel harekatçı vardı. bu işte bir iş vardı.

  gökmen ulu, 15 temmuz günü sadece deniz tarafından görülebilen villanın fotoğrafını çekti. fakat, fotoğrafta erdoğan yoktu. erdoğan'ın cuma namazına gideceğini düşünüp otele en yakın noktadaki içmeler camii'ne gittiler. erdoğan gelmedi.

  16 temmuz'da dünyaca ünlü futbolcular ile türk karmasının maçı için erdoğan antalya'ya gidecekti. bu nedenle tatil haberini ertesi güne bırakmadı; 15 temmuz günü saat 16:25'te haber “erdoğan'ı sözcü buldu” başlığıyla sözcü'nün internet sitesinde çıktı!

  darbe saatleri…
  saat 22.00. muhabirler, saat tam 00:00'da erdoğan'ın konakladığı villanın bahçesine davet edildiler. 10 dakika sonra erdoğan karşılarına geçerek açıklama yaptı. gayet soğukkanlıydı. erdoğan'ın açıklaması tam 5 dakika sürdü. sözlerini tamamladıktan sonra tek bir soru aldı. trt muhabiri “bu gece marmaris'te mi kalacaksınız” diye sordu. erdoğan iki kez “hayır” dedi ve arkasını dönerek ilerledi.

  sözcü'nün internet sitesinde, “erdoğan'dan ilk açıklama: bütün halkı meydanlara bekliyorum” başlığı ile saat 00.13'de yayınlandı. yani…
  erdoğan'ın açıklamasını en önce duyuran
  sözcü oldu. sözcü'nün haberinden sonra erdoğan, cnn türk'e bağlandı."
 • rte meğerse 6 gündür sizin arka tuvalette saklanmış, haberiniz yokmuş deseler artık ona bile inanacağım. adam nerde, napıyor belli değil. her an bir numara, bir atraksiyon.
 • (bkz: enişte)
  insanda böyle hızır gibi enişte oldukça sırtı yere gelmez.
  kompil mit'e genel kurmaybaşkanlığına değişmem ben böyle enişteyi.
  ne enişteymişsin sen be enişte.
  enişte mühim.