şükela:  tümü | bugün
  • tüm kanallardan canlı olarak millete ulaşan konuşma. (yanlışlıkla 80 yerine 50 milyon dedi diye gezizekalılar yine mağdur. o 30 milyon kendileriymiş de ondan 50 demiş. üzülmeyin lan sizi de seviyoruz deliler.)

edit: tarih tekerrürden ibarettir.

https://i.hizliresim.com/y3qaxn.jpg
  • eğer yanlışlık yapmadıysa konuşmanın bir yerinde ''50 milyonluk milletin geleceğini kurtardık'' tarzı bişey söyledi. entersan.
  • metin yazarı 8 yerine 5'e basmış. 50 milyon ne ya?
  • ulusal kanal tarafından dahi yayınlanan konuşmadır.

(bkz: kudurun ibneler)
  • (bkz: egzozuna tişört tıkayınca çalışmaz hale gelen tank)
    --- spoiler ---

sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın 15 temmuz töreninde iman dolu halkımızın kahramanlığını anlatırken sarf ettiği cümle.

sayın cumhurbaşkanımıza göre 15 temmuz 2016'da halk üzerindeki tişörtü çıkartıp tankın egzozuna afedersiniz tıkayarak tankı çalışmaz hale getirmiş.

benim burdan anlamadığım hakikatten böyle bir şey mümkün mü? tank uzmanı arkadaşları göreve çağırıyorum. öte yandan eğer bu doğruysa, ki öyle olmamasını ğmid ediyorum, bu tank bize herhangi bir harp durumunda ne kadar fayda sağlayabilir?

kaynak henüz yok, canlı izleyenler bilir, kaynak gelince eklenir.
    --- spoiler ---
  • adamda öyle bir kürt ve alevi nefreti var ki nüfusa bile dahil etmiyor.

kemalistler hadi yine iyisiniz size biraz minnet ediyor belli ki.*
  • "50 milyonun geleceği..." şeklinde bir cümle kurarak geriye kalana bir gelecek bırakılmayacağı fikrinin açık edildiği konuşma olmuştur.
  • kemal kılıçdaroğlu'na bindirmeye başladı. millet alkışlarla yuhlarla meydanı yıkmak üzere.
  • geçen sene marmariste ayfondan bağlanarak yapmıştır. darbe bastırılınca istanbula gelmiştir.

bu sene ise klasik rte konuşması. yine birilerini yuhalatır.. sonra ağlar.. sonra yol yaptık tünel yaltık falan filan.. sonra istiklal marşı ay pardon dombra ve kapanış.