şükela:  tümü | bugün
 • akp mitingine çevrilecek olan gündür.

  milli bayramları silik hale getirmek için olmadık mazeretler öne sürenler,
  bu günü parlatmak için devletin imkanlarını sonuna kadar seferber edecektir.

  milli bayramlarda başı kıçı ağrıyanlar, bu defa tam kadro katılacaktır.

  laf edenler de vatan haini ve terörist olacaktır doğal olarak.
  sanki o musibeti milletin başına ben açmışım gibi.
 • akp'nin dizayn etmeye çalıştığı yeni türkiye'de sözde 19 mayıs, 30 ağustos ayarında bir zafer olarak kutlanmaya çalışılacak gün.

  marx'ın dediği gibi herşeyin ilki trajedi, ikincisi komedidir. türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşu bir trajedi idi, 100 yılda libya'dan tuna'ya uzanan bir imparatorluğun yozgat'a kadar çekilmesinin yarattığı derin travmaydı cumhuriyet. batılı işgal ordularına karşı bazen halkın oluşturduğu milislerle, bazen ihtilalci ankara'nın bayrağı altında birleşmiş orduyla gerçekleştirilen bir bağımsızlık savaşı sonucunda, ortadoğu'da binlerce yıl sonra ilk defa bir seküler ve modern devlet ortaya çıkarılmış, anadolu'nun ve türk ulusunun modern dünyada saygın bir konum elde etmesi sağlanmıştı.

  halbuki akp'nin yeni türkiyesi bir komedidir. çok değil 2013'ün son günlerine kadar akp'nin en radikal isimleri tarafından bile hocaefendi sıfatlarıyla çağrılan fethullah gülen'in, akp döneminde zirveye çıkardığı örgütlenmesini kullanarak devleti ele geçirmeye çalışmasını yeni türkiye'nin kuruluşu olarak almak bir komedidir. akp türkiyesi milyoner laz müteahhitler ve hacca giden pornocu mankenler haricinde aklı başında kimse tarafından ciddiye alınmadı, alınmayacak. sözde batı karşıtlığı suriye'nin, afganistan'ın, libya'nın ve ırak'ın abd tarafından parçalanması için her türlü desteğin verildiği ana kadar süren akp türkiye'dinin, aynı anda ingiltere-fransa-italya ile savaş kararı almış ve bunda başarıya ulaşmış ankara hükümetinin türkiye'si ile kıyaslanması ahmaklıktır.
 • darbe girişimi akp genel başkanına yönelik olduğu için bırakın akp mitingine dönüşsün birazcık.

  ha aranızda 15 temmuzu size yedirtmeyiz diyen chpliler varsa buyursun gelsin alanlara. *
 • kudurtmacaya devam...

  katılım zorunlu bırakılmadan en çok katılımın sağlandığı milli ve resmi anma günüdür.