şükela:  tümü | bugün
 • 15 temmuzun ülkede hala darbe olarak dillendirip dillendirilmemesine bağlı olacak kurdur.
 • şu anda dolar 4.84. 15 temmuz günü yaklaşık 5.25 olur diye düşünüyorum.
 • hakkında 15 temmuz 2016 darbe girişimi'nde ülkemizi ele geçiremeyen; dış mihraklar, fetö, baronlar, israil vs. kur üzerinden ekonomimizi çökertme uğraşında goygoyu yapılacak kurdur.

  sen 16 yıllık iktidarında başbakanlığında, cumhurbaşkanlığında ve ikisinin birleşiminde yani başkanlık döneminde sol gösterip sağ vurmaya devam ettiğin sürece zaten o dış mihrak dediğin batılılar, kendin ettin kendin buldun demeye devam edecekler.

  öyle ki şu satırları, içinde bulunduğumuz durumu bir nebze olsun kavrayabileceğini umut eden, dış mihrak olmayan, bir türk vatandaşı vasıtasıyla tekrar dile getirelim.

  ne demişler, çıkmadık candan ümit kesilmez.

  peşkeş ve özelleştirme ile aziz vatanın bütün kazanımları yok edilmiş, bütün fabrikalar, limanlar, tershaneler, devlet iştirakleri 1 yıllık kârına sırf sıcak para uğruna satılmış , şerefli subayları, astsubayları sistematik biçimde yaş atamaları, ergenekon ve balyoz operasyonlarıyla ordudan atılmış ve memleketin her kösesi mülteciler tarafından bilfiil işgal edilmiş olabilir.

  bitti mi ?

  dağ gibi yığılmış kredi borçluları, icralık olan esnaflar, evine ekmek götürürken bile cebinden değil bankadan yiyen vatandaşlar.

  kendi yarattığınız düzende villalarının bahçesinde 3er 5er jipleriyle, gemi kolonileriyle gününü gün eden; yandaş çocukları, bakan çocukları, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler.

  bitti mi ? bitmedi.

  özgür medya denilen kavramın yok edilmesi. basın yayın özgürlüğünün kendi kanalları, kendi gazeteleri, kendi muhabirleri ile; tek elden, noktası virgülüne aynı başlıklarla suistimal edilecek şekilde dizayn edilmesi. çiftçiyi desteklemek yegane görevi olan bankaların bu düzene ön ayak olması.

  tarımın, hayvancılığın bitirilmesi. 7'den 70'e kendisine yeten türkiye'nin iyice dışa bağımlı hale getirilmesi.

  vergisi sıfırlanan sermaye sahipleri, vergi yükünü sırtında yük edinen asgari ücretliler.

  alkolden, tütüne, faturalardan, telsiz kullanım ücretine; ötv'ler, kdv'ler, dağıtım bedelleri.

  yetmez ama evet referandumuyla, vesayet sona erecek bahanesiyle, içine edilmiş hukuk sisteminin ve fetö mensuplarının bir bir sızdırılmasına ön ayak olunan sürecin akabinde hâla insanların bağımsız yargıya, hukukun üstünlüğüne güveni olmaması.

  şimdi sormak gerekir. böyle bir ortamda, yatırımcı olsanız, gelip te nakdinizi türk sermayesine emanet eder misiniz ?

  çok güzel yollar, tam teşekküllü hastaneler, müthiş tüp geçitler, harikulade köprü, harika havaalanları yapmış olabilirsiniz. fakat bunları yine hasta garantisine, geçiş garantisine dolayısı ile hazineye bel bağlayarak yaptırıp ve yine vatandaşın cebinden çıkacak şekilde dizayn edip ve halka icraat diye sunanlar da sizlersiniz.

  ne damat, ne tur şirketi, ne özel okul sahibi bugün şartlarında yabancı yatırımcıya güven vermiyor.

  aklınızı başınıza devşirmeniz gerek. yalnızca %53'e hitap eden dili bırakıp, toplumu kucaklamaya, bir bütün olmaya itecek; solu, kürdü, çerkezi, aleviyi oraya buraya itelemeyerek siyaset yapmanız gerek.
 • edit: (bkz: #75298391)

  edit2: (bkz: #76586383)
  (bkz: #77022488)
  (bkz: #76988108)

  bize dolarla müdahele ediyorları, savunma mekanizması olarak kullanma yalanı, büyük bir ihanet.

  ne yapsın abd? vietnam'dan, ırak'tan bile çıkamayan ordusuyla işgal mi yapsın?

  ekonomisini, bilimini, teknolojisini kurmuş. seni de müşterisi yapmış. sen ayağına kadar gidip, onun dükkanından, onun dolarıyla tüm alışverişini yapıyorsun. enerjini, teknolojini onun parasıyla ithalatla alıyorsun.

  o kadar kusursuzsan, hadi bozsana bu oyunu. görsene büyük resmi.

  bilim üretip, abd'ye kendi paranla telefon, araba, silah, petrol, enerji, makine, teknoloji satıp, onun sana yaptığı gibi, onu kendine bağlasana. neyi bekliyorsun bunları yapmak için?

  hadi yapsana.
 • tahminleri alıyoruz... ben hep 5 liralık tahmin ettiğim için beni germeyen durumdur.
 • 5.10 civarlarına sert düşüş yapacaktır.**
 • insanların zamanla her şeye alistiginin göstergesi olan kurdur. 1 sene önce 3.6 seviyelerinde idi. şimdi 4.85 civarı çakılı defans modunda ve kimse çıldırmıyor. "ne oluyor amk" demiyor. ibretlik.