• bugün, kaç dakika oynarsanız oynayın. ama birinci dakikadan itibaren on kişi oynamamız subasic dahil, hariç, on kişi oynamamız çok önemli. lovren ve vida, topa yatmak yok. tehlikeli bölgede brozovic'in adamı belli. ve top oynayacağız.

size bir daha söylüyorum, en iyi defans yapmak, defans yapma, oyunu oynamaktır. oynamaktır. ters toplarımızı unutmayın. ara toplarına koşanları, hiç düşünmeksizin rakitic, geri dörtlü ile beraber desteğimiz, düşünmeksizin, evet, modric.

burada tek şey kaldı, sizin oynamanız. bir dünyanın seyredeceği sizin, oynamanız. başlarken çok iyi başlıyoruz, hiç riziko yok, ofsayt taktiği diye bir şey yok, kadememiz tamam. ileri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam bam gideceğiz ve oynayacağız. oynadınız.

oyun disiplinini bozmak yok. şartlar ne olursa olsun atarız, yeriz. ve de bazı arkadaşlarımıza, burada bir daha söyleyeyim, pogba, pogba çok konuşur. dirsek atar, konuşur, muhattap olmak yok.

nijerya maçı ile başladık, size hep bir şeyler söyledik, dedik ki arkadaş biz bu işin sonuna kadar gideriz, gidersiniz. tanrıya şükürler olsun ki aslan gibi bir periyot çizdiniz, aslan gibi top oynadınız. bugün 6'mı 7'mi, 7'nci dünya kupası maçımıza çıkıyoruz, ve bunun adı da final.

yine söylüyorum, kazanacaksınız. kazanmak için uğraşacaksınız, ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız hep şampiyonsunuz, ve öyle kalacaksınız.

tanrı yardımcınız olsun!

zlatko dalic

edit ; bazı yazar arkadaşlar anlamamış olayı veya haberi olmadığından "ne bu şimdi, anlamadım" minvalinde mesaj atmış. anlayanlar zaten baya gülmüş, eğlenmiş.

şuraya bırakayım o zaman.

maç öncesi güzel gaza geldik hadi hayırlısı. umutlar hırvatlarla tabiki.

edit 2 ; bizim için şampiyon sizsiniz..kaldırın o kafaları beyler.
  • kale arkasındaki paraguay şili bayrakları arasına ankaragücü bayrağı asan arkadaşın motivasyonundan istiyorum*.
  • kendine fransa diyen cezayir, fas, eritre, kongo, mali karması kazanacağına, hırvatistan kazansın dediğim maç. vurduğun gol olsun vida, mandzukic, modric.

edit: altı kuşak parisli mbappe, sikkonga, bokkambi attı, hırvatlara yazık oldu..
  • şu hayatta ekşide ney destek görüyorsa onun kaybedeceğini bir kere daha kanıtlamış maçtır.

bi susun sessiz sedasız izleyin amk sessiz sedasız destekleyin yok hırvatistan sokacak yok sikecek. al amk 4 oldu.
  • 2022 dünya kupası'nda grup aşamasında elenecek takımın da belirleneceği maç olacaktır.
  • sosyolojik olarak bakildiginda insanlarin mutluluk esiginin alenen degistigini gosteren mac. dunya kupasi alinmis; fransa tribunleri gayet normal, futbolcularin zaten milyon euro'lari var ortada espri yapiyorlar, telefonunu cikarip hikaye atan mi dersin, attigi golu "bak nasil atmisim" diye gosteren ergenler mi dersin hepsi sahada. sanirsin fransa tsyd kupasi kazanilmis alalim da gidelim modunda herkes.

nerede grosso'nun penaltisindan sonra "italia campioni del mondo!!!" sevinci nerede pogba'nin salak salak hareketleri. yani dunya nereye gidiyor anlamak zor. mbappe'ye zaten yilda 20 milyon euro veriyorsun, adami kesmiyor ki boyle seyler. instagram'da daha mutlu futbolcular. hayir fransa takiminin hepsi iyi kazaniyor, insanlarin mutluluk esigi alenen degismis. dunya kupasi iyice siradanlasmis. youtube uzerinden butun yildizlara ulasmak, gollerini izlemek kolay artik. finaller dahi hic cazip degil. real madrid'in sampiyonlar ligi finalinde de benzer seyler yasandi. iki bayrak sallayip indiler platformdan. dunya cok hizli ilerledi, esikler cok hizli yukseldi ve degisti. bu boyle inanin gitmeyecek. mutlu olmayi bilememekten gelecek dunyanin sonu.
  • çok garip bir tören oluyor. sarılmayla başlandı öpüşmelerle devam etti.sonra yağmur başladı herkes ıslandı ve seksileşti. hırvatistan cumhurbaşkanı zaten ıslanmıştı sanırım. fransa kupayı kaldırmadan gruba dönebilir olay.
  • şu ana kadar oynanan futbola bakılırsa finalin adıdır.

evet yer parsellenmiştir.

edit: evet müneccim penisi yedim. finalde gönlüm hırvatlardan yana olsada fransanın rahat kazanacağını düşünüyorum. ytd.

edit2: evet yine yanılmadık, 2022 dünya kupasında görüşmek dileğiyle.
  • keşke sahaya girenler femenciler olsa. iki meme görürdük.
  • "şampiyon ankaragücü" ney lan!?

böyle bir bayrağın asılmış olduğu maçtır.
hesabın var mı? giriş yap