şükela:  tümü | bugün
 • silivride kahvaltı için girdiğim mado da yaşadığımız yeni bir rezalet. menemenli menü istedik gelen menemen çay tabağı ile aynı boyutta. boyutu

  bu ne dediğimizde en çok tercih edilen menemenimiz bu diyip gülmesi.. yöneticinin gelip menüde yazıyo diyip bakınca yazmaması.. sadece menemen yazıyor..

  insanlarla dalga geçen bu kurumun yok olması dileği ile.. haklısınız mado ya girdiğim için suç bende de var.. bidaha olmaz.. ama onlar insanlarla dalga geçmeyi alışkanlık haline çoktan getirmişler bile..

  edit: sorulan sorular üzerine, menemenli kahvaltı tabağı 38. 5 tl idi.. herhangi bir boyut ve gramaj belirtilmemişti.. içinde sıcak menemen var dediler aldık gelen menemen çay tabağı boyuntunda ve üzerinde bir tutam maydonoz vardı.. bunun ne olduğunu sorunca menemen dedi.. müdürü çağırdık o da doğruladı menemenli menünün menemeni buymuş. kimse bu tuzağa düşmesin diye belirtmek istedim burda..

  edit2: "kaynanan seviyormuş" gibi esprili mesajlar alıyorum :) herkese teşekkürler.. entry nin en başında yazdığım gibi mado'ya hala gidiyomusun diyenler.. tamamen haklısınız.. ben bu yaşadığım durumu oraya giderek hak ettim.. bunu kabul ediyorum.. sadece başka bir sözlük okuru arkadaşım da "diyette" değilse bu tuzağa düşmesin diye tecrübemi aktardım amacım buydu..

  edit3: bu durumu bile savunan ve analitik düşenemeyen insanların olduğunu görmüş oldum.. neyseki azınlıktalar.. savundukları durum tek menemen söylememişim menünün içindeki bir menemenmiş.. menünün içindeki menemen bu mu olmalı? çok garipsiniz gerçekten.. birde başka bir sayfada resim var resim koymuş diyolar.. nesneleri resimlerde dev yada cüce gibi gösterebilirsiniz.. menüde ürün büyüklüğü veya ağırlığı hakkında yazılı bilgi belirtilmiyorsa standart boyut olarak düşünürsünüz.. resimdekilerin boyunu nasıl hayal edebiliriz? müşterinin hayaline mi bırakmışlar? benim hayalimdeki bu değildi mesela:) ben yanına referans için çay tabağı koydum gösterdim..
  edit4: imla
  edit5: bazı "madosever" insanlar menüde boyut belirtiliyor, mini yazmışlar gibi yalan paylaşımlar yapmış.. onlara bir kapak bırakıyorum. algısı bozuk insanlar için tekrar tane tane yazıyorum. yazıda mini ibaresi yok. boyut ağırlık kg belirtilmemiş.. ve resimden boyut anlaşılmaz.. bunları not ettiyseniz konuyu kapatıcam artık.. 38.5 tl'lik aldığımız menü görselde mevcut. şimdi
  "madosever" ler gidip menemenlerini yesinler.. tatlı niyetine..
  edit6: bir kaç adet "madosever "tarafından özelden yazılan küfürleri aynen kendilerine iade ediyorum. şu anda bende buldukları hata internet sitesindeki menüde farklı bir isim yazıyormuş. evet lokantaya gidince isimleri elinizdeki menü ile çapraz kontrol yapıp öyle yiyelim arkadaşlar.. savunacak analitik bir neden bulamayınca küfür etmeye başlıyorlar. birisi de börek isteyince bir tepsi börek mi bekliyorsun örneği vermiş.. ağzımdaki çayı püskürttüm gülmekten çok yaşasın emi :)
 • hesabı öderken eski kuruşlardan vermek gerekir.eğer bu yetmiyor derlerse `zamanında çok değerliydi, en çok bunu tercih ederdik` dersiniz.

  tanım : jr bir menemen
 • (bkz: svihs)
 • maydanozu saplamaları güzel bir kombin oluşturmuş. ekmek arası maydanoz yersin, maydanoz menemenden daha büyük.
 • ayrıca menüde boyut kesinlikle belirtilmemiş.. gramaj yada başka bir bilgi yok sadece menemen yazıyor.. en cok sevilende buymuş.. ayıp artık.. resmen dolandırıcılık..
 • o yüzden yeme içme işlerini en yakın sanayide esnaf lokantalarından hallediyoruz.
 • dolandırıcılık filan değil bu. tam bi salaklık. kendi ayağına sıkmak. sen oraya iki yumurta daha kırsan ne kazanırsın ne kaybedersin. bunların kafa gitmiş. (bkz: maraş dondurmacısı)
  abi siz de dondurmacıda menemen yemeyin amq.
 • teknik olarak menemen vermisler mi, vermisler.

  etik olarak:

  (bkz: müslüman ahlakı)

  adamlar bunda sorun gormuyor demek ki.