şükela:  tümü | bugün
  • bakin cok ilginc:

https://www.sott.net/…evented-us-led-coup-in-turkey

ozetle diyor ki; rusya bu olaydan coktandir haberdardi, uzun suredir feto'cular hakkinda bilgi topuyordu. bir sekilde turk hukumetini bilgilendirip darbenin basarisiz olmasinda buyuk pay sahibi oldu ve rte'nin putin'le olan yuz yuze gorusmesinin ozunde de bu var

amanpour olaydan iki gun once gelip ankara'ya yerlesiyor ki simdiye kadar amanpour nereye gitse ulke karismis. cnn ile us hukumeti arasinda tuhaf bir iliski var diyor yazar

putin durumu anlayinca bir yetkiliyi gizli sekilde turkiye'ye gonderiyor ve iddiaya gore bu kgb mensubu sahis melih gokcek ile gorusuyor ve darbe ile ilgili bildiklerini aktariyor

rus ucaklarini dusuren pilotlarin amerikan gudumlu kisiler oldugu da iddialar arasinda.

en cilgin olani ise su;

olay gecesi rte'nin ucaklarina angaje olan f-16'larin saldirmamasinin tek sebebi o sirada rus hava savunmasinin o ucaklara angaje olmasi ve ucaklara eger bir aktivite oldugunu anlarsak sizi aninda indiririz sekline uyari gondermesi.

yazidaki bir acaip konu ise, rte'yi indirmek icin kalkan jetler incirlik ussunden kalkiyor ve buna ragmen us ve nato ussu olan yerden rte'ye ya da hic bir turk yetkiliye 'hoca burdan 3-5 f-16 kalkti, ustunuze geliyor aman dikkat' diye tek bir uyari yapmiyorlar!

basarisiz olan girisim sonrasinda da, 'tiyatro, erdogan gucu eline gecirmek icin kurguladi' vs. gibi algi operasyonlarina basliyor butun us medyasi ki bu cok dogru.

yazi bana cok mantiksiz gelmedi, belki gulen'in ulkeye baskan olarak getirilecegi iddiasi pek tutmuyor, geri kalan hikaye cok acaip.

bana bu yaziya bakip aktroll bilmemne diyecek olanin agzina yuzune scarim bastan soyluyorum.
  • melih gökçek'ten sonrasını okumadım.
  • turkiye nato topragidir, rus savas ucagi degil savas botu bile nato'nun haberi olmadan giremez.

bence bos iddaa.
  • melih gökçek yerine fışkıyelerle görüşmüş deseler inanırdım
  • türkiye nato ülkesidir rusya giremez diyen çomarlara olası bir karışıklıkta rusya o gemilerini boğazdan geçirir ve güzelce izmir çevresine yerleşir.öyle ağzınızı ayırıp bakarsınız suriyede olduğu gibi.bunlar tabiki istenmeyecek durumlar ama artık nato hikayesi fos.
  • kgb diye bir teşkilat artık olmadığından, yalan olma ihtimali %99,99 dur.

(bkz: fsb)
  • he amk bi putin kalmıştı darbe girişimi üzerinden prim yapmayan.

bari geleydi de demokrasi nöbeti falan da tutaydı.

istanbuldaki jetlere kilitlenen rus hava savunma sisteminden sonrasını okumadım ben de.

ustelik girişim amerikan destekli ve o jetler de bir nato üyesinin jetleri olduğu halde.

ayrica rus hava savunma sistemlerinin babası 400 km gibi bir menzile sahip, nereden kilitlenmişler acaba?

olsa olsa karadenizdeki bir gemiden falan olabilir. offffff ittir kaktır beşinci sınıf bir senaryo.

benim on yaşındaki oğlan daha iyisini yazar.
  • rus uçağı nasıl oluyor da bizim marmara ve ededeki f16 lara angaje olabiliyor.
    boş iddia

ha istihbarat açısından haber salmış olabilir ayrı konu
  • '15 temmuz darbesini putin'in organize etmesi' dense daha makul olacak haber.

tamam davutoğlu fransa'yı müttefik ilan etmişti ama bu önermeyi ruslar'ı 'moskoflar' olarak benimsemiş anadolu'ya kabul ettiremezsin.

ingiliz, fransız, amerikan, hatta israil bile belki olur ama ruslar zor paşa.
  • dalaman'dan istanbul'a giden jetlere kilitlenen rus hava savunma sistemlerini görmemizi sağlayan haberdir.

eğer doğruysa havadaki f-16'ya atlamaya çalışan adamın yaptığı bundan daha etkili olabileceği kanaatindeyim.