şükela:  tümü | bugün
 • ayda net 4000 türk lirası mayış almaktır
 • dolarla olaymış iyiymiş...
 • o gece kendi ayağına sıkıp hastaneye gidip darbeciler tarafından vuruldum demeyi akıl edenlerin olup olmadığını merak ettiğim durum.
 • 670 sayılı kanun hükmünde kararname (khk) ile darbe teşebbüsünü engellemek isterken yaralananlarla ilgili düzenleme yapıldı.

  bu düzenleme ile 15 temmuz gazileri, vatan için hayatını ortaya koyup gazi kalan diğer asker/polis/sivillerin önüne geçmiş durumda.

  diğer gaziler için % 40'lık iş göremezlik şartı aranıyor.

  ancak, 15 temmuzda çağrılarla meydanlara inip yaralanan vatandaşlar oransal ayırım yapılmadan ‘terör mağduru’ statüsünde sayılarak tüm gazilik haklarından yararlandırıldı. hiçbir sınırlamaya tabi tutulmadan 3200 tl'lik "gazi" maaşı bağlandı. yani, % 40'lık iş göremezlik şartı aranmadı. malullere, malullük derecelerine göre 66.447 tl ila 22.149 tl arasında, yaralananlara da 17.719 tl’yi geçmemek üzere yaralanma derecelerine göre tazminat verildi. bir de istihdam hakkı sunuldu. aylık bakım ücreti, ek ödeme ile eğitim öğretim yardımı, ücretsiz seyahat hakkı, elektrik ve su indirimi, faizsiz konut kredisi tahsis edildi.

  kısaca, yapılabilecek her türlü yardım 15 temmuz gazileri için seferber edildi.

  kimsenin bu yapılanlara bir itirazı yok.

  sadece diğer gazilere yönelik muamelenin neden ikinci planda kaldığına ilişkin sorular mevut

  % 0-39 arası iş göremezlik alan diğer gazilerin hali nicedir?

  2. sınıf gazi muamelesi yapılmaması lazım bu babayiğitlere.
 • sadece tazminat ve istihdam hakkı verildi. onun dışında yok 4k maaş, yok tüm gazilik hakları gibi bir durum söz konusu değil.
 • devlet sadece kendilerine değil yedi kuşak torunlarına maaş bağlasa belki millet olarak ancak haklarını bir nebze ödemiş oluruz.

  polisin "asker kapatmış, gidebilen varsa gitsin" dediği köprüye "insan bir kere ölür, öleceksek adam gibi ölelim." diyerek koşanlar vurulacak ve sen onlara gazi statüsü tanınıyor diye metin altından çemkireceksin öyle mi?

  kimsiniz lan siz? korkak, vatansız, imansız it sürüleri, siz kimsiniz bu adamlara tanınan hakları sorguluyorsunuz?

  15 temmuz şehitleri ve gazileri artık bu millete emanettir, her türlü iaşesi sağlanacaktır. onlar bu ülkenin darbelere, işgale karşı sigortasıdır. laf edenin, söz edenin dilini koparmak gerek.
 • o gece eli satırlı bir kişi bile görmedim. bir tane şopar da görmedim. şu an şehitlere bok atan bütün orospu çocukları saklanmak için anasının amına girmeye çalışırken sokakta ak partilisi, mhplisi, hatta ulusalcısı bile vardı. kimse değil satır, sapan bile taşımıyordu.
 • doğu'da gazi olan yüzlerce insan çok komik rakamlar alırken 15 temmuz gazilerine bu kadar maaş bağlanması rencide edici aslında. sayılar itibariyle kıyaslamak ekonomik olarak mantıksız iken yine de böyle bir eylemde bulunulması gerçekten saçma. 15 temmuz gecesi ben de dışarıdaydım. haliyle o gece yüzlerce hırsızlık olayı gerçekleşmiş ve evime hırsız girmesi sonucu 12 bin tl maddi kaybım mevcut. bu pek önemli değil, bunun dışında ölümden döndüm. hükümet için veya başımızdaki kişi için değil, fetö'nün ne kadar pislik olduğunu çoğu kişiden iyi bilen biri olarak dışarıdaydım. bilseydik birbirimizin bacağına sıkardık. burada eleştirdiğim şey gazilik vasfı değil, hükümetin gazilerimize sağladıkları müsavatsız imtiyazlardır.
 • bizim mahallede amcaoğlu'nun bir arkadaşı var,darbeden önce bir kaç kez konuşmuşluğum var,araba bakıyordu almak için ama parası yetmediğinden dem vurup bizim arabaya talip oldu vs vs vs...

  darbe günü, akp il başkanlığından telefonuna gelen sms ile kendini şehzadebaşına atıyor...sonrası malum..sol bacağından vuruluyor.kurşun, sol cebinde olan ıphone marka cep telefonu sayesinde bir nebzede olsa bacağının parçalanmasını engelliyor.

  2,3 ay hastanede kalıp tedavi oluyor bu süre zarfında akp'nin ileri gelenleri,millet vekilleri,bakanlar ziyaretinde bulunup,geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar kendisine.

  derken,tesadüfen aradan geçen 3,4 ay'ın ardından kendisini tekrar gördüm,kendine 50,60 bin tl değerinde araba almış. amcaoğluna sordum '' nasıl almış ? para arıyordu olaylardan önce '' diye. benim amcaoğlu '' devlet 350 bin tl+aylık 3500 tl maaş + belediyede iş vermiş kendilerine '' içimden vay amk dedim.
 • trt'de her hafta en az bir gün belgeselleri izlenebilecek durum.