• bizim mahallede amcaoğlu'nun bir arkadaşı var,darbeden önce bir kaç kez konuşmuşluğum var,araba bakıyordu almak için ama parası yetmediğinden dem vurup bizim arabaya talip oldu vs vs vs...

darbe günü, akp il başkanlığından telefonuna gelen sms ile kendini şehzadebaşına atıyor...sonrası malum..sol bacağından vuruluyor.kurşun, sol cebinde olan ıphone marka cep telefonu sayesinde bir nebzede olsa bacağının parçalanmasını engelliyor.

2,3 ay hastanede kalıp tedavi oluyor bu süre zarfında akp'nin ileri gelenleri,millet vekilleri,bakanlar ziyaretinde bulunup,geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar kendisine.

derken,tesadüfen aradan geçen 3,4 ay'ın ardından kendisini tekrar gördüm,kendine 50,60 bin tl değerinde araba almış. amcaoğluna sordum '' nasıl almış ? para arıyordu olaylardan önce '' diye. benim amcaoğlu '' devlet 350 bin tl+aylık 3500 tl maaş + belediyede iş vermiş kendilerine '' içimden vay amk dedim.
  • ayda net 4000 türk lirası mayış almaktır
  • 670 sayılı kanun hükmünde kararname (khk) ile darbe teşebbüsünü engellemek isterken yaralananlarla ilgili düzenleme yapıldı.

bu düzenleme ile 15 temmuz gazileri, vatan için hayatını ortaya koyup gazi kalan diğer asker/polis/sivillerin önüne geçmiş durumda.

diğer gaziler için % 40'lık iş göremezlik şartı aranıyor.

ancak, 15 temmuzda çağrılarla meydanlara inip yaralanan vatandaşlar oransal ayırım yapılmadan ‘terör mağduru’ statüsünde sayılarak tüm gazilik haklarından yararlandırıldı. hiçbir sınırlamaya tabi tutulmadan 3200 tl'lik "gazi" maaşı bağlandı. yani, % 40'lık iş göremezlik şartı aranmadı. malullere, malullük derecelerine göre 66.447 tl ila 22.149 tl arasında, yaralananlara da 17.719 tl’yi geçmemek üzere yaralanma derecelerine göre tazminat verildi. bir de istihdam hakkı sunuldu. aylık bakım ücreti, ek ödeme ile eğitim öğretim yardımı, ücretsiz seyahat hakkı, elektrik ve su indirimi, faizsiz konut kredisi tahsis edildi.

kısaca, yapılabilecek her türlü yardım 15 temmuz gazileri için seferber edildi.

kimsenin bu yapılanlara bir itirazı yok.

sadece diğer gazilere yönelik muamelenin neden ikinci planda kaldığına ilişkin sorular mevut

% 0-39 arası iş göremezlik alan diğer gazilerin hali nicedir?

2. sınıf gazi muamelesi yapılmaması lazım bu babayiğitlere.
  • dolarla olaymış iyiymiş...
  • trt'de her hafta en az bir gün belgeselleri izlenebilecek durum.
  • diğer gazilerden daha üstün olmak demek.
    gece polislerin dur ihtarına uymayıp, ardından ateş açılarak durdurulup, şöförün alkollü olarak yakalanmasına karşın polislerin el pençe divan şeklinde ;

"m.a.'nın kendisini 15 temmuz gazisi olarak tanıtması üzerine ekipler tarafından eşiyle beraber evine bırakıldığı, otomobilinin ise başka bir sürücü tarafından evine götürüldüğü öğrenildi."

haberini okumak demek. sadece merak ediyorum aynı şey hakkari gazisine yapılır mıydı????

haber: https://m.haberler.com/…-polis-ates-9881442-haberi/
  • adaletsizliktir. akp nin diriliş günü olarak gördüğü bir olay diye yorumluyorum 15 temmuzu. bu ulke yillardir pkk teroru ile baş ederken nice kahramanlari toprağa gömdü niceleri gazi kaldı ama 15 temmuzda burnu kirilan bir adam kadar hakka sahip degiller kimse sahip cikmiyor bu evlatlara
  • devlet sadece kendilerine değil yedi kuşak torunlarına maaş bağlasa belki millet olarak ancak haklarını bir nebze ödemiş oluruz.

polisin "asker kapatmış, gidebilen varsa gitsin" dediği köprüye "insan bir kere ölür, öleceksek adam gibi ölelim." diyerek koşanlar vurulacak ve sen onlara gazi statüsü tanınıyor diye metin altından çemkireceksin öyle mi?

kimsiniz lan siz? korkak, vatansız, imansız it sürüleri, siz kimsiniz bu adamlara tanınan hakları sorguluyorsunuz?

15 temmuz şehitleri ve gazileri artık bu millete emanettir, her türlü iaşesi sağlanacaktır. onlar bu ülkenin darbelere, işgale karşı sigortasıdır. laf edenin, söz edenin dilini koparmak gerek.
  • burada yazabilmemizi sağlamışlardır. allah bir ömür onlardan razı olsun.
hesabın var mı? giriş yap