şükela:  tümü | bugün
 • tam olarak başlık 15 temmuz gazisinin alkollü şekilde vatan emniyet müdürlüğü'ne otomobille dalması olacaktı ama işte yetersiz karakter malum.

  alkollü yakalanan 15 temmuz gazisi dayının kendisini '15 temmuz gazisi' olarak tanıtması sonucu hakkında işlem yapılıp evine kadar bırakılması ve akabinde tekrar kafası iyiyken emniyete doğru aracını sürüp vurulması olayıdır.

  şimdi ak-itler diyecek ki 'kesin fetöcü kripto' falan fistan lakin kendini 15 temmuz gazisi olarak tanıtmak ney lan? böyle mi statü mü var veya bunu söyleyince çelikten bi zırh mı beliriyor üzerinizde mv dokunulmazlığı gibi?

  ne diyordu cihan lideri padişahımız ''15 temmuzda affedersin tankın egzoz borusuna tişört tıkamak suretiyle tankı çalışmaz hale getiren imandır imaaaan' mübarek nasıl imansa demek kafa güzelken arabayı vatan emniyete de sürmek imandan geliyorsa demek.

  ben hala 15 temmuz gazisi olarak tanıtmasına taktım dayının. bu nasıl bi terbiyesizliktir cidden kavramak güç.

  --- spoiler ---

  istanbul emniyet müdürlüğü'nün bariyerlerine yaklaşan ve "dur" ihtarına uymadığı iddia edilen otomobile ateş açıldı. otomobil'de bulunan 2 kişi yaralandı. yaralanan şüphelinin 15 temmuz gazisi m. a. ve eşi s. a. olduğu belirlendi.

  emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, olay dün gece 04.00 sıralarında vatan caddesi'nde bulunan istanbul emniyet müdürlüğü binası önünde meydana geldi.

  iddiaya göre, emniyet metro girişi önündeki demir barilerlere yaklaşan şüpheli otomobile özel harekat ekipleri "dur" ihtarında bulundu.

  ihtara rağmen otomobilin kaldırıma çıkarak ilerlemeye devam etmesi üzerine ekipler bombalı araç şüphesiyle önce havaya sonra da araca ateş etti. araçta bulunan 2 kişi yaralı olarak bezmialem vakıf üniversitesi tıp fakültesi hastanesi'ne kaldırıldı.

  polis ekipleri şüpheliler hakkında yaptığı sorgulamada, 15 temmuz gazisi m.a. ve eşi s.a olduğunu belirledi.

  uygulamaya ehliyetsiz ve alkollü takıldı

  geçmişte alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan m.a.'nın, olaydan önce gece 03.00 sıralarında fatih aksaray'da trafik uygulamasında yakalanarak alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmaktan hakkında işlem yapıldı.

  m.a.'nın kendisini 15 temmuz gazisi olarak tanıtması üzerine ekipler tarafından eşiyle beraber evine bırakıldığı, otomobilinin ise başka bir sürücü tarafından evine götürüldüğü öğrenildi.

  15 temmuz gazisi m.a.'nın olaydan bir saat sonra eşiyle birlikte evden çıkarak henüz belirlenemeyen bir sebepten aracıyla emniyet müdürlüğünün önüne geldiği sırada olayın yaşandığı ileri sürüldü.

  15 temmuz gazisi m.a.'nın hastanede tedavisinin devam ettiği, eşi s. a.'nın ise taburcu olduğu öğrenildi.
  --- spoiler ---

  kaynak

  edit:imla
 • o ilk işlem yapıp evine bırakan, ceza kesmeyip arabayı bağlamayan polis var ya, ona kafam girsin.
  umarım bu rezaletten sonra açığa alınır ve cezasını çeker. sen kim köpeksin ki alkollü -hem de daha önce bu sebeple ehliyetine el konulmuş- birini serbest bırakıyorsun.
  yapması gereken, arabayı bağlamak, ehliyetine 2 yıl el koymak ve para cezası uygulamak. ama 15 temmuz gazisi yaftasını duyunca serbest bırakmış.
  kafam girsin sana kafam. eşşolueşşek. belde o 2 yaralının sonu ölüm olacaktı senin yavşaklığın yüzünden.
  işini düzgün yapmayan herkese kafam girsin.