şükela:  tümü | bugün
 • alçakça saldırının yapıldığı 15 temmuz gecesi atmleri ve marketleri koruma ve yağmala gibi en şerefli ve kutsal görevi yerine getiren aslan yürekli türk soludur. bu millet sizinle gurur duyuyor.
 • nereden biliyorsun iblis? saydın mı tek tek :) ülkeyi yunan askeri işgal ettiğinde sizin durumunuz neydi peki?

  (bkz: http://nacikaptan.com/…eyreden-imam-ve-hocalarl.jpg)

  aaa?? yunanlarla koyun koyuna tiyatro izliyor ceddiniz! ne iş :) yunan'ı çok sevdiniz herhalde :)

  troll sıçmığıdır :)
 • (bkz: öyle saça böyle tarak)

  flamingo (phoenicopterus), flamingolar (phoenicopteriformes) takımının flamingogiller (phoenicopteridae) familyasından phoenicopterus cinsini oluşturan 6 kuş türünün ortak adı.

  tek bir cins (phoenicopterus) ve onun altındaki 6 türden oluşur. ancak biyologların en yeni verdiği sonuçlara göre; avrupa türü, rosa türü, ve kendi içinde ve çaprazlama üreyebildiklerinden 2 alt türü olan küba türü olarak türlendirilir.

  flamingo, anadolu'da allı turna olarak bilinir. pembe renkli bir su kuşudur

  flamingolar, uzun ve ince bacaklara, yine uzun, eğri bir boyuna ve rosa rengi tüylere sahiptir. belirgin özelliklerinden biri kıvrık bir gagalarının olması ve bunun, üst kısmıyla daldırıpta, yiyecekleri su ya da çamurdan çıkarırken filtre vazifesi görmesidir. tüylerindeki kırmızı renk tonları, yedikleri yiyeceklerin içerdiği karotin miktarına göre değişir. esaret altındaki genç kuşlar, çok az karotin içerikli besinler aldığından beyaz tüylere sahiptirler.

  flamingolar afrika, güneybatı ve orta asya, güney avrupa güney ve orta amerika'da görülürler. güney ispanya ve güney fransa'da da kuşun en büyük ve yaygın türü olan rosa flamingo (phoenicopterus roseus) kuluçka zamanı görülürler. bu tür 130 cm boyunda olup afrika, asya ve güney avrupa'da yaşarlar.

  almanya'nın hollanda sınırında ise çeşitli flamingo türlerinden bir koloni yaşar ki bu koloni dünya'nın en kuzeyde yaşayan kolonisidir.

  flamingolar büyük topluluklar halinde, durgun sulara sahip göl, tuz gölü ya da lagünlerde yaşarlar. diğer hayvan türlerinin az bulunduğu, sıra dışı doğa koşullarının bulunduğu yerlere gelirler. örnek olarak tuz gölleri ya da alkalik içerikli göller verilebilir. kısacası bu kuş türü tuzlu ve sodalı sığ sularda yaşar. bunların dışında ısı farklılığının aşırılıklar gösterdiği durumlara da katlanabilirler.yurdumuzda en iyi gözlendiği yer denizli/ çardak havaalanının bulunduğu acıgöl' dür.

  bulundukları ortamda kuş gruplarının birey sayısı 1 milyonu bulabilir.

  genelde yengeç, karides, artemia gibi eklem bacaklı hayvanları, karınca larvası ve yosun yerler. aşağı doğru eğik gagası sayesinde, yiyecekleri çok zor ortamlarından dahi çıkarabilirler.
 • kadıköy'de sanıyorum ahmet atakan anmasında gerçekleşen polis saldırı kitleyi çıldırtmıştı ve insanlar gerçekten bir polis falan ele geçirse çiğ çiğ yiyecek vaziyete gelmişti. çöpler dağılmış, babalar sökülmüş, konteynerler birbirine bağlanıp barikat yapılmış, kaldırım taşları sökülmeye başlamıştı. ama tüm bunları yaparken şunu çok net görebiliyordum, kadıköylüler biz bu pislikleri yapıp adeta kaosa tapınırken resmen tiksintiyle izliyorlar, huzurlarını kaçırdığımız için bizden nefret ediyordu. o esnada çok hoşuma giden bir hadise oldu, bahariye akbank şubesinin camı indirildi ve salak bir mahalle sakini bankanın camını indiren tayfaya çemkirmeye başladı. gezi'de şiddet yokmuş da, efendim pasif direnişle karşı koymalıymışız da falan filan. utanmadan gitti bankanın indirilmiş camından kalan tek parçaya, uzun uzun özür dileriz biz bu şekilde direnmiyoruz aslında minvalinde şeyler yazdı.

  arkadaş troldür veya değildir bilmiyorum ancak türk solu eziktir sevgili gençler. ve kendilerine uygulanan şiddete şiddetle karşı koymayan her muhalif hareket ezilmeye, ağlamaya mahkumdur.
 • tekrardan bu büyük görevi üstlendikleri için kendilerine minnettar olduğum güruh. vatan size borçludur.

  olmasaydiniz olamazdık.

  yiğitler para çeker yurdu yaşatmak için.