şükela:  tümü | bugün
  • 15 temmuz demokrasi ve şehitler önermesi.
  • bir durum ya da kavramın saygın kalmasını, ortak değer olmasını istemek, güçlü olduğunuz dönemde baskılayarak kabul ettirdiğinizi çok güçlü olmadığınız durumlarda mutabakat yoluyla devam ettirmektir aslında. bunu sağlıklı sürdürebilmek için 2 şeyden kaçınmalısınız

    1- durum ya da kavramın üzerinde tepinmeyin, çok net eleştirilecek ayrımlardan kaçının ve en önemlisi çıkarlarınız için asla kullanmayın. bu, kavramı eskitir, tartıştırır, saygınlığını azaltır.

    2- ortak değer saymalarını istediğiniz toplumun diğer kesimleri üzerinde tepinmeyin, çıkarlarınız için toplumun diğer kesimlerini sürekli hedefte tutmayın. sıkıştığınız her noktada aksini yaparsanız, size tabi olmayan, mutabakat talep ettiğiniz kesimleri kaybedersiniz. onları kaybederseniz durum ya da kavram sadece sizin sahiplendiğiniz bir şekilde kalır. başlangıçta yapmak istediğinizin uzağına düşer, kendi amacınızı kendi kendinize sabote edersiniz.

    akp bu konuda yapılmaması gereken her şeyi yaptı. 15 temmuz'u muhalefete karşı silah olarak kullanmaya kalktı. şimdi yaptığı yanlış hesabın meyvesi olarak yalnızlık hasat ediyor.

    15 temmuz meselesinde sözlükte ve toplumda olan budur.