şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sayin kilicdaroglunun 8 ocak tarihli beyanidir.

  rezalet. su muhalefetin haline bak. yazik. asagilik, karaktersiz herifler.

  238 şehit, 2 bin 797 yaralınin her biri obur tarafta bogaziniza yapisacak.

  git o kontrollu darbeyi omer halisdemir`in ailesine anlat, ufacik evladina anlat. baban kontrollu darbeyi engellemek icin sehit oldu de.

  git onu 238 sehitin yakinlarina, annelerine, babalarina, minicik yavrularina anlat.

  sakat kalanlarin, kolunu, bacagini kaybedenlerin yuzune soyle, kontrollu darbe girisimi de.

  bogaz koprusunda tankin ikiye ayirdigi, organlari disari cikan sehitin yakinlarina soyle.

  evet, cok cok aydin eksisozluk yazarlarindan gelen onlarca mesajin konseptine dair ipucu;

  @high anchor bunget: ulan orospu çocuğu konuşma burada yakalarsam ananı sikerm. şerefsizin çocvu ---> bu mesaji atmis bana arkadas.
 • kemal kilicdaroglu'nun, anayasa degisimi süresi öncesi yaptigi en sert cikistir.

  "devletin bütün kurumlarını teslim ettiler. niye paralel devlet diyorlar? ikinci paralel devleti kim oluşturdu? chp mi oluşturdu? kim yaptı bunları? iktidarda kimler vardı? 15 temmuz kontrollü darbe girişiminden sonra 20 temmuz'da gerçek darbe yapıldı. 20 temmuz'u hiç kimsenin unutmaması lazım. parlamentodan ohal yetkisinin alındığı tarihtir. şimdi 20 temmuz darbecileri fiili durumu, anayasal zemine çekmek istiyorlar."

  (bkz: ocak 2017'de meclis'i takip ediyoruz kampanyası)
 • edit 3 : başlığı açan noktanoktabiiiiiiiiiipnokta' nın 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinde oy verdiği parti aynı başlık altında sürekli değişmiş ( toplamda 2 seçimde 3 farklı partiye nasıl oy verdiği merak konusu ). ilgili entry'ler #55928152 - #55929764- #55929885 - silinebilir şurada dursun. ayrıca suser'ın #41714324 ile sözde oy verdiği chp'ye ve chp'ye oy veren milyonlara ağır hakaretler etmesi oldukça çelişki içermektedir.

  kılıçdaroğlu'nun söylemi 2. dünya savaşı'nda coventry olayını akıllara getiriyor : " 2.dünya savaşı sırasında ingilizler, üzerinde yoğun şekilde çalıştıkları enigma’nın şifresini çözdüklerinde savaşın tüm kaderini değiştireceklerini biliyordu. ingilizler; hitler ve üst düzey komutanlar arasında kullandıkları bu şifrenin çözüldüğünün almanlar tarafından anlaşılmaması ve tüm müttefik devletlerinin büyük kayıplar yaşamaması için büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kaldı.bir sonbahar günü gelen mesaj, ingilizleri büyük bir seçim yapmak zorunda bıraktı. mesajda ingiltere’nin ortasında bulunan otomobil, bisiklet, uçak motoru ve bunun gibi önemli sanayi ürünlerinin üretildiği sanayi kenti coventry’nin bombalanacağı bilgisi geçiyordu.

  churchill’in kararıyla, ingilizler bu sırrı sakladılar ve şehri boşaltmadılar. sadece alışılmış önlemler alındı, başta itfaiye olmak üzere, sivil savunma teşkilatı, hastaneler uyarıldı.saldırıda 568 kişi hayatını kaybetti ve 863 kişi ağır şekilde yaralandı. sadece bir gecede 4.300 ev ve şehirdeki diğer fabrika ve binalarının üçte ikisi yok olmuştu. coventry bombardımanı, ingiltere için modern hava savaşının ne kadar acımasız olduğunun sembolü hâline gelmiştir."

  günümüze gelirsek 7 haziran 2015’ten bu yana 594 sivil, 538 asker, 305 polis hayatını kaybetti ve kaybetmeye ne yazık ki devam ediyor. asıl sorulması gereken şudur ki 7 haziran öncesinde ne oldu ki sonrasında ülke'yi darbe kalkışmasına götüren süreç ve onlarca saldırı gerçekleşti.

  saldırılar ve güvenlik endişesi maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi 2. maddesini hatırlatır.

  madde 2 - güvenlik gereksinimi (vücut, iş, kaynak, etik, aile, sağlık, mülkiyet güvenliği)

  edit : anayasa değişikliği hakkında 30 soru 30 cevap,

  edit 2 : dinlemek isteyenler için

  edit 3 : (bkz: 9 mart 2017 arslan bulut yazısı)
 • (bkz: sadat)
 • konuşmasının içinden ''kim yaptı bunları? chp mi yaptı?'' kısımlarını alıp her konuşmasında sorması gerektiğini düşündüğüm kemal kılıçdaroğlu beyanı.
 • peki sayın kılışlar bey yenikapı'da neyin kontrolünü yapıyordunuz o halde?

  size müstehak. kurbağa gibi yavaş yavaş kaynatıyorlar sizi kılışlar bey. sıcaklığı daha yeni yeni hissetmeye başladınız.

  bunun daha kaynaması var...

  edit: kusurabakmayin arkadaşlar ama siyasal islam terörünü sadece aciklama yaparak, konuşarak bitiremezsiniz.

  siyasal islamin seçmenleri "kandırıldık" denildiği zaman sorgusuz sualsiz inanırlar. ancak sizin seçmeniniz sayin kılışlar bey, öyle miting meydanlarında siyasal islamcilar ve ırkçılarla el ense olduktan sonra gelip bunları soylemenizi sorgular efendim.

  suyun derecesi yukseliyor kılışlar bey.
 • doğru beyandır.

  sayın yüce cumhurbaşkanımız hamdolsun her şeyi kontrol altına almıştır çabucak. ee tabi bunun meyvesini yemek de kendisine düşer, elbette kendisi ve partisi için faydalı bi şeyler yapmalıydı.

  gılışdar sen ne gonuşuyon gılışdar merdivene ters bindiremezsin biziii.
 • böyle bir iddiaya dair değerlendirme ve tespitler şehit olan kişi sayısı üzerinden yapılamaz. bununla birlikte iddia edildiği üzere darbe girişiminin kontrollü olması da ölen kişilerin inançları gereği şehadetine gölge düşürmez.

  kontrollü darbe girişimi iddiasından hareketle bu operasyonu yapabilecek unsurları değerlendirecek olursak, söz konusu yapılar için insan hayatının bir değeri yoktur. türkiye 80 milyon nüfusa sahipken her hangi bir olay için kaybedilecek 10 bin kişiyle bu rakamın 79 milyon 990 bin olması onlar için bir şey ifade etmez. küresel güçlerin ve onların işbirlikçisi zihniyetlerin sıkça kullandığı çoban sürü metaforu gereği de, kendilerince, sürünün bekası için zaman zaman bazı koyunlar kurban edilebilir.

  kemal kılıçdaroğlu'nun iddiası ile ilgili olarak değerlendirme yapmak için çok daha fazla veriye ihtiyaç var. ancak mecliste kurulan darbe araştırma komisyonunda bu olayı aydınlatacak kritik isimlerin dinlenmesine akp'li başkan ve üyelerin engel olduğunu da biliyoruz. akp'nin bu tavrı kontrollü darbe girişimi yönünde şüpheleri hep gündemde tutuyor. ama bu konuda şüphe götürmez bir gerçek var, kayıplar üzerinden bir değerlendirme yapılamaz. zira o kayıpların bu operasyonu yapabilecek unsurlar için bir değeri yoktur, hiç bir zaman olmadı.
 • hayır kontrollü olduğunu kılıçdaroğlu söyleyince neden onun yakasına yapışılıyo darbeyi o mu yaptı amk? adam ağzıyla kuş tutsa bile suçlu anasını satayım, niye tayyarın yakasına yapışılmıyo olm angut musunuz siz??