şükela:  tümü | bugün
  • 15 temmuz şehitler köprüsü'nde aks aralığı belli bir uzunluğun üstünde olan ve ruhsatlarında 1. sınıf kamyonet yazan araçlara her geçiş için 1.132 lira ceza kesiliyor.
    devlet cezalari vatandaşlara yüz binlerce liraya ulaşana kadar bekletip göndermektedir.
  • cumartesi adresime tebliğ edilerek ögrendigim ceza.
    indirimli olarak 849tl yatırma niyetindeydim. niyetindeyim, çünkü 849tl param yok :/
    bu sene iyi ceza ödedim yalnız, biraz az gezeyim.
  • evet aynısı bizimde başımıza geldi camlı fiorino ile ordan geçilmiyormuş ve arayıp sorduğumuzda 20 tane cezamız olduğu (herbiri 849 lira) gözüküyor kim bilir daha kaçtane var.

anlamak mümkün değil
  • evet cezaları neden anında tebliğ etmiyorlarda biriktirip yolluyorlar onu anlamıyorum devlette hepimizin telefon numaraları var bana 2 ocaktaki geçiş cezası nisanda geldi neden biriktirip yolluyor bi sms de mi atamıyorsnuz
  • bak olayı şöyle anlatayım daha iyi anlayın

şimdi sizin bir firmanız var çalışanınıza bir araç vermişsiniz nakliye yapıyor. o eleman sizin haberiniz olmadan geçilmemesi gereken köprüden geçiyor ve her geçiş 1100 lira. 3 ay boyunca geçmiş. devlet size bunu 3 ay sonra bildirmeye başlıyor. ben diyorum ki benim haberim yoktu devlet diyor ki banane kardeşim araç senin üzerine mi sen mesulsun. hadi o da kabulümde bari ilk geçtiği anda haber ver. ben adama diyorum ki 3 ay geçmişsin 90gün çarpı 1100 lira adam dio ki benim o kadar param yok olsada zaten onun bir yükümlülüğü yok devlet araç kimin üzerineyse o ödeyecek diyor.

yazıktır günahtır kendi arabamızı satıp ceza ödeyeceğiz dahada bişi demiyorum
  • mağdurların face’te facebook ve whatsup ta örgütlenip ortak akılla hareket etmelerinde fayda var. zira yasağın ilk günü 1 ocak’ta, cezalar ulusal kanallarda 1. haber olarak verilmeliydi. tc tarihinde görülmemiş ceza miktarından bahsediyoruz. yıllarca adı olan ama kendi görünmeyen ‘yasak’ sessiz-sedasız yürürlüğe girmiş ve tebligatlar için seçim sonrası beklenmiştir. bu arada 10bin tl ederinde eski aracıyla, 50tl lik yumurta teslimatı için ‘onbeşyıldır’ yaptığı gibi 1.köprüyü kullanan garibana da hergün için 1000 tl lik ceza nedir allahaşkına, hem de seçime kadar beklemek nedir? resmen tuzak işte!!!