şükela:  tümü | bugün
  • pompalanmak istenen mesaj açık. ama rakamlara bakıldığında imam hatipler'in başarı durumu ortada. ağzınızla kuş tutsanız, bu ülke imam hatipler ile geleceğe ulaşamaz.

--- haber kaynağı başlıklarından ---
    imam hatipli öğrenciler araç yaptı
    "çok büyük projelerin ilk kıvılcımı"
    "imam hatip tercihleri üretici ruhu engellemedi"
    --- haber kaynağı başlıklarından ---

türkiye'nin aydınlık geleceği için imam hatipler kapatılsın.
  • benim akılıma ise şunu getirmiştir.
  • youtubeta 100.000 görüntüleme almayan 15-16 yaşında ergenlerin daha güzellerini yaptığı diy projeleri burada "mühendislik eseri" olarak görülüyor... mükemmel
  • tek başına imam hatipleri kapatmak için sebep.
  • --- spoiler ---

tamamen yerli malzemelerle üretildi
    --- spoiler ---

yerli malzemeler için:
    (bkz: karton)
    (bkz: 4 adet el arabası tekerleği)
  • aklıma şunu getirmiş olan çalışma.
  • benim aklıma da başkomutan mustafa kemal atatürk'ün şu sözünü getirmiştir:

biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
  • adam muezzinlik meslek lisesine gitmis, akulu arabayla ugrasiyor. tersini dusunelim, ulan madem niyetin var makineye teknige, yarrak mi var da muezzin, imam yetistiren okula gidiyorsun? siktir git sana fen ogreten, fizik bilgisi veren, bilgiyi teknigi saglayacak okulda oku da belki bir baltaya sap olursun.

adam icat yapacagim diyor, gittigi okul imam hatip. kaybedilmis potansiyel. sonra diyoruz okullardan niye adam cikmiyor. oldu olacak kiz saglik meslek lisesine git amk.

bu heriflerin amaci okumak falan degil. bunlarin amaci sov. bunlarin amaci, dini siyasi bir silah olarak kullanmak. sanki amaclari imam olmak. comar ulkenin comar halki iste.

dinini sembollestiren, siyasilestiren, bir etiket haline getirip baski unsuru olarak kullanan, bunu savunan, tartisan herkes yavsaktir.
  • derdim muhalefet yapmak değil ama şu cümleye takıldım "tamamen yerli malzemelerle üretildi", kaç adet yerli malzeme var üzerinde acaba listeyi paylaşırlarsa biz de anlamış oluruz.