• bursa inegöl imam hatip lisesi öğrencileri güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışan bir araç ürettiler ve araca "15 temmuz" adını verdiler. 17 yaşındaki gençler okullarının bahçesinde düzenledikleri törenle test sürüşlerini yaptı.

ilk test sürüşünü ise ak parti bursa milletvekili hüseyin şahin yaptı. 2 saat süren şarj ile 60 kilometre hıza ulaşan ve bir şarjla 100 kilometre yol kat eden iki kişilik araç, tamamen yerli malzemelerle üretildi.

aracın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a hediye edeceği öğrenildi.

inegöl belediye başkanı alper taban ise, “iki kardeşimizin ortaya koyduğu değeri biz de görmek istedik. gerçekten çok güzel bir çalışma yapmışlar. mühendislik boyutunda bir iş. genç kardeşlerimizin, kendi bölümleri dışındaki bir çalışmayla ilgilenmeleri beni mutlu etti. kardeşlerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

kaynak

edit: aracın adı "15 temmuz elektrikli aracı"ymış, manipülasyona mahal vermemek için şehitler ibaresi başlıktan düzeltilirse sevinirim, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
  • aklıma şunu getirmiş olan çalışma.
  • benim akılıma ise şunu getirmiştir.
  • youtubeta 100.000 görüntüleme almayan 15-16 yaşında ergenlerin daha güzellerini yaptığı diy projeleri burada "mühendislik eseri" olarak görülüyor... mükemmel
  • pompalanmak istenen mesaj açık. ama rakamlara bakıldığında imam hatipler'in başarı durumu ortada. ağzınızla kuş tutsanız, bu ülke imam hatipler ile geleceğe ulaşamaz.

--- haber kaynağı başlıklarından ---
    imam hatipli öğrenciler araç yaptı
    "çok büyük projelerin ilk kıvılcımı"
    "imam hatip tercihleri üretici ruhu engellemedi"
    --- haber kaynağı başlıklarından ---

türkiye'nin aydınlık geleceği için imam hatipler kapatılsın.
  • tek başına imam hatipleri kapatmak için sebep.
  • benim aklıma da başkomutan mustafa kemal atatürk'ün şu sözünü getirmiştir:

biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
hesabın var mı? giriş yap