şükela:  tümü | bugün
 • milli eğitim bakanlığının hazırladığı, okullarda pano şeklinde bulunan kitabe.
  fotoğraflar için kusura bakmayın, karşısından çektiğimde kabak gibi ben parıldırıyordum, bu yüzden dandik bir açıdan çekmek zorunda kaldım. harflerin kayıklığı benden değil, tamamen malzeme seçiminden.

  işte o fotoğraflar;
  http://hizliresim.com/yvr3on
  http://hizliresim.com/g3o02b
  http://hizliresim.com/zn7blr

  metinin yarısı imla hatası, anlam bozukluğu ve "fetö terör örgütü" gibi ifadelerle dolu.
  meb bunu yaparken "kpss sınavı" diyen sıradan insana hiç sövmeyelim.

  bakın, ben işin vatan, millet, sakarya kısmını geçtim. belli ki dünyanın en büyük kahramanlık hikayesi şeklinde pazarlanmaya devam edecek 15 temmuz süreci. yarın öbürgün sabah gazetesinde bir fetöcünün ağzından "atlar üzerinde insanlar üzerimize koşuyordu, biz ilk defa at gördüğümüz için onları yaratık sandık ve tankları bırakıp kaçtık" gibi bir ifade duysam zerre şaşırmam.
  ancak vahim olan nokta, sırf yandaşlık uğruna, sırf "benden bu" uğruna, türkçeyi bile etkin kullanamayan adamların milli eğitim gibi bir kurumda bu kadar rahat yükselebilmiş olması.

  benim görev yerim orta okul. 11-14 yaş arası çocuklar eğitim görüyor(başka yerde çalışan arkadaşlardan teyit beklerim, bu kitabe her seviye okulda var mı diye?). bu çocuklara bir noktalama işaretini anlatırken bile bazen saatler gerekirken, meb onaylı türkçe katili bu yazının çat diye okul duvarına asılması can sıkıyor.
  itiraz edemiyor kimse, çünkü kimse yozgat'ın bir köyüne atanmak istemiyor ya da fetöcü olmadığını ispat için mahkemeye çıkmak istemiyor. öyle mal mal kesişiyoruz kitabeyle.

  bu yazıyı yazan arkadaşa son çağrımdır; naklini aldırsın gelsin, 5.sınıftan tekrar başlasın okula ama önce badem bıyıklar kesilecek! okul kuralı diye bir şey var lan!
 • boşa zahmet etmişler, yazılmışı var.

  (bkz: ataturkun genclige hitabesi)

  ayrıca;

  (bkz: taklitler aslını yaşatır)
 • daha ilk paragrafta "vevahşi" ve fetö terör örgütü (fethullah terör örgütü terör örgütü gibi salak bi anlam çıkıyor) gibi kalitesini belli eden ifadeler bulunan kitabe.

  tamamını okumadım.